Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

7 saat önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Oldu sandım ama olmadı..Bütün aşamaları tek tek geçtim ama sonuç bu... Üstüne üstlük vın yani şasi numarasının yazdığı yer bi garip oldu.

IMG_20180130_220448.jpg

IMG_20180130_220434.jpg

bir yerde mutlaka hata yapmışsınızdır. Bende de aynı durum olmuştu.Ters R harfi çıkmıştı.İşleme başlamadan önce dosyanın yedeğini alıp tekrar yazdırınca ters R harfi gitmişti.

--1 dakika sonra eklendi--
29.01.2018 - 21:46 tarihinde, Tamer Karaca yazdı:

Aracım 2009 1.6 trend ,Hız sabitleme montajı konusunda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Nevşehir, Kayseri, Niğde Aksaray ve Ankara da yaşayan arkadaşlar varsa çok memnun olurum 

Tamer bey Hacıbektaş'ta öğretmenim. Yardımcı olmaya çalışırım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31.01.2018 - 15:00 tarihinde, Mehmet Göler yazdı:

bir yerde mutlaka hata yapmışsınızdır. Bende de aynı durum olmuştu.Ters R harfi çıkmıştı.İşleme başlamadan önce dosyanın yedeğini alıp tekrar yazdırınca ters R harfi gitmişti.

Dosyayı zaten kendisi yedekleme yaptı ordan yükleme yaptım... Tekrar yedeğini almak derken nasıl yani onu anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Dosyayı zaten kendisi yedekleme yaptı ordan yükleme yaptım... Tekrar yedeğini almak derken nasıl yani onu anlayamadım?

Aracınızı ELM ile bağladığınızda Ters R harfi sorunu düzeldiyse. VIN bilgisi geliyorsa sıkıntı yok işlemleri baştan tekrarlayalım. Sizdeki sorunda bendekinin aynısı. Kesinlikle olmalı. Bu arada Gem modülü testini yaptınız mı? Hız sabitleyici tuşları çalışıyor mu kontrol ettiniz mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba

Focus 2 arabam var benzinli LPG işli 2009 model 1.6 trend modeli buna hız sabitleyici taktırmak istiyorum konu biraz eski biliyorum ? Edirne de yaşıyorum bu gölgede ( Trakya bölgesi) bu işi yapabilen birini tanıyan varmıdır

Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Güngör yazdı:

Arkadaşlar merhaba

Focus 2 arabam var benzinli LPG işli 2009 model 1.6 trend modeli buna hız sabitleyici taktırmak istiyorum konu biraz eski biliyorum ? Edirne de yaşıyorum bu gölgede ( Trakya bölgesi) bu işi yapabilen birini tanıyan varmıdır

Saygılarımla 

Lütfen mevcut konuları kullanmaya dikkat edelim, bu sefer taşındı iletiniz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Cem Güngör yazdı:

Arkadaşlar merhaba

Saygılarımla 

Cem bey. Forumda baştan sona okursanız yeterince bilgi ve görsel var.(Ben sorun yaşadığımdan en az üç defa okumuşumdur.) Rahatlıkla Aliexpires internet sitesinden 24 dolar civarı bir fiyatla tuş takımını getirtebilirsiniz. Sizin araçta muhtemelen tesisatta çekili olacağından işiniz çok daha kolay olacaktır. Sizin için tek sıkıntı modifiyeli bir ELM cihazı bulmak olacaktır. Olmadı onuda satın alın aynı siteden. Yada forumdan kullanmanız için kargoyla gönderen olabilir.(Bende yok başkasından kullandım.) Montaj ve yazılım konusunda yardımcı olurum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/31/2018 - 15:00 tarihinde, Mehmet Göler yazdı:

Mehmet Bey sizle nasıl irtibata geçebilirim.

--8 dakika sonra eklendi--
1/31/2018 - 15:00 tarihinde, Mehmet Göler yazdı:

Mehmet Bey size nasıl ulaşabilirim?

Hangi okulda çalışıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar merhaba,

122 km hızla trafik cezası yedikten sonra, hız sabitleyici için araştırmalarım beni buraya getirdi. konuyu baştan sona okudum, aracım 2007 focus Trend 1,6 Tcdi. geçen hafta sonu takmak için direksiyonu söktüm fakat benim arabada tesisat hazır değildi. GEM modülüne kablo çekeceğim. fakat forumda belirtilen, kontak anahtarının solunda yer alan 9 pinli soketi bulamadım bu soket kontak anahtarının etrafındaki plastik kutuyu çıkardıktan sonra mı görünecek ? bu soketten GEM modülüne kabloyu çekmek için neleri sökmem gerekiyor ? (teyp ve vitesin sağ tarafındaki plastik parçayı sökmelimiyim ?) Yardımlarınız için tşkler selamlarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.02.2018 - 13:20 tarihinde, Sadık Kopal yazdı:

arkadaşlar merhaba,

122 km hızla trafik cezası yedikten sonra, hız sabitleyici için araştırmalarım beni buraya getirdi. konuyu baştan sona okudum, aracım 2007 focus Trend 1,6 Tcdi. geçen hafta sonu takmak için direksiyonu söktüm fakat benim arabada tesisat hazır değildi. GEM modülüne kablo çekeceğim. fakat forumda belirtilen, kontak anahtarının solunda yer alan 9 pinli soketi bulamadım bu soket kontak anahtarının etrafındaki plastik kutuyu çıkardıktan sonra mı görünecek ? bu soketten GEM modülüne kabloyu çekmek için neleri sökmem gerekiyor ? (teyp ve vitesin sağ tarafındaki plastik parçayı sökmelimiyim ?) Yardımlarınız için tşkler selamlarımla...

Direksiyonun tam altındaki plastik parçayı sökünce alttan bakınca görürsünüz o soketi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda yaptım şükür... CC kitini bağlayıp gem modülüne kabloları çekip günlerce gem modülüne yazdıramadım diye düşündüm ancak sonunda hatanın direksiyon sargısında olduğunu çözdüm ve onu da uygun bir fiyata kendi çabalarım ile halledip artık rahat bir şekilde kullanmaya başladım... Tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim...

İzmir de bulunan arkadaşlara bu konu da yardım edebilirim...

1519154666969-2078766226.jpg

1519154727215989884010.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Yıldırım Bey.Bende 2010 focus 1.6tdcı trend kullanıcısıyım.CC olayını bende aktif etmek istiyorum ve İzmirde yaşıyorum.Bu konuda sizden yardım almak ve bazı sormak istediklerim var aynı zamanda forumdada yeniyim sizinle nasıl iletişime geçebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba forumdaki bilgiler sayesinde hız sabitleyici focusuma  montajını  bende yaptım fakat elm327 de aldım geldi cihaz clone kopya çıktı. 

elm 327 gönderebilecek arkadaş varmı ? herkese tşkler.

Alpaslan P tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.02.2018 - 11:01 tarihinde, mustafa kaçar yazdı:

Merhaba Yıldırım Bey.Bende 2010 focus 1.6tdcı trend kullanıcısıyım.CC olayını bende aktif etmek istiyorum ve İzmirde yaşıyorum.Bu konuda sizden yardım almak ve bazı sormak istediklerim var aynı zamanda forumdada yeniyim sizinle nasıl iletişime geçebilirim.

Mustafa bey sorun değil her türlü yardımcı olurum ve aslına bakarsan Forum da bende yeniyim numara alıp vermek serbest mi yasak mı hatırlamıyorum :) yalnız sıkıntı şu çok yoğun çalışıyorum gecem gündüzüm belli değil... Siz hız sabitleyici siparişi verin gerisi kolay... Ama önce aracınız uyumlu mu diye kontrol edin.. hız sabitleyici montajı nin sayfalarından birinde fren ve gaz pedallarının üzerinde olması gereken parçalar var mı yok mu onu kontrol edin... Aracınız uygun ise sipariş verin yada çıkmacıdan Alın... Gerisi kolay...

--0 dakika sonra eklendi--
07.03.2018 - 11:58 tarihinde, Alpaslan P yazdı:

Merhaba forumdaki bilgiler sayesinde hız sabitleyici focusuma  montajını  bende yaptım fakat elm327 de aldım geldi cihaz clone kopya çıktı. 

elm 327 gönderebilecek arkadaş varmı ? herkese tşkler.

Hangi şehir? İzmir se yardımcı olabilirim :)

--45 dakika sonra eklendi--
07.03.2018 - 11:58 tarihinde, Alpaslan P yazdı:
22.02.2018 - 11:01 tarihinde, mustafa kaçar yazdı:

Forum kurallarını tekrar okudum ve ticari amacım olmadığı için telefon numaramı yazmam da sakınca olmadığını düşünerek yazıyorum...

05556248567 

05456248567

Bu numaralardan birinden ulaşabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.