Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Onur A yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Bu işlem ford transit v347'de de olur mu acaba?

Yapılabilitesi var.

Şurada anlatmışlar

https://vantuner.co.uk/services/fitting-adding-activating-cruise-control-on-mk7-transits/

Soru: Sadece hız sabitleme istiyorum - neye ihtiyacım var?

Cevap:  C veya D serisi bir BCM (vücut kontrol modülü- BCM) varsa, yalnızca hız kontrollü direksiyon alın ve aktivasyon yapın.

Eğer B serisi BCM varsa arabada, kullanılmış C veya D serisi ile değiştirin :) 

C ve D serisi ile bu mod yapılırken ek kabloya gerek olmamış. Şimdi soracaksınız 'Bu B-C-D serisini nasıl anlarım?' Ben onu bilmiyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

Ben 2 hafta önce ford sahibi oldum.

Zaman zaman Google aramaları vasıtasıyla foruma giriyordum ancak üye olmak bu güne nasip oldu. :)

Transitin hız sabitleyicisi olan modelleri olduğuna göre sonradan takılma ihtimali de bence var.

Bu gün biraz burada yazan yerlere göz atayım dedim ama kapakları sökemedim, zorlamaya da korktum kırarım diye.

Ancak her ne kadar şehir içi kullansam da bu uygulamayı yapmayı çok istiyorum, araştırmaya devam edeceğim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Çinden alsana bi tane lazım olur ilerde de. 

Tuşları taktım süs gibi duruyorlar :) kabloları kontrol ettim tesisat hazır gözüküyor sadece ELM cihazı lazımdı aktif etmek için bulamamıştım ama birinden temin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Rıfat Yalçın yazdı:

Tuşları taktım süs gibi duruyorlar :) kabloları kontrol ettim tesisat hazır gözüküyor sadece ELM cihazı lazımdı aktif etmek için bulamamıştım ama birinden temin ediyorum. 

Süper. Bende de yok, bi ara niyetlendim alalım ortak kullanırız diye vazgeçtim sonra :D @Ozan Kar'ın yüzünden :kıhkıh: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.05.2017 - 13:24 tarihinde, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

Direksiyonun altından sigorta tablasına kablo gitmiyordur. Ben doğrudan butonu gem modulune takip test ettim çalıştı. Birazdan montaja baslayacagim

Kontak anahtarının altındaki plastik iki alyan vida ile sabitlenmiş. Vidaları sokunce kolay çıkıyor.

Gem modulune pinler tam oturmadığında ben de de çalışmadı. Bir ince tornavida ile iyice yerleştirdim. Ancak o zaman çalıştı.
Gem modulune pinler tam oturmadığında ben de de çalışmadı. Bir ince tornavida ile iyice yerleştirdim. Ancak o zaman çalıştı.

--42 dakika sonra eklendi--

Tekrar merhaba arkadaşlar. Beklediğim düğmeler gelince mesai arkadaşımla yaklaşık 1,5 saatlik sürede montajı tamamlayıp test ettik ve her şey yolunda gitti. Emanet Elm327 modifiyeli kablo daha erken  gelince yazılımları daha önceden halletmiştim. Elmconfig yazılımından PCM modülüne cruise control işaretleyince yazmıyordu. Yazacağı sırada hata veriyordu. Forscan programı ile test edip daha yeni versiyon elmconfig yazılımı kullanınca PCM ye de yazabildim. Her şeyi yukarıda resimlerde görülen soketlere kabloları bağlayarak yaptım. Kabloyu soketlere bağlarken soketleri yerinden çıkarıp sivri uçlu alet ile iyice içeri ittirmeyince temas sorunu yaşadığını da öğrenmiş oldum. Bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. 

Mehmet abi bende PCM modülünde hata alıyorum ve uzun araşırmalarıma rağmen halledemedim,aracım 2011 model doksanlık dizel.PCM modülünü yazdırma kısmının detaylarını anlatabilirsen çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Gündüz Mert yazdı:

Mehmet abi bende PCM modülünde hata alıyorum ve uzun araşırmalarıma rağmen halledemedim,aracım 2011 model doksanlık dizel.PCM modülünü yazdırma kısmının detaylarını anlatabilirsen çok sevinirim.

559e40e269925_ELM_CONFG_LE_ARETLENECEK_3_BLM.png.9521d027297a2774f4822720e0c91ed1.png

Cihaz hızını 38400 ayarlayıp VIN numarası ekleyip PCM type yazan yerde doğru motoru seçince bende sorun olmadı. Önce Read from PCM, Integrated Speed Control seçeneğini işaretleyip Write to PCM yaptım. ELM config yazılımının eski sürümünde hata veriyordu, yenisini indirince sorun olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

559e40e269925_ELM_CONFG_LE_ARETLENECEK_3_BLM.png.9521d027297a2774f4822720e0c91ed1.png

Cihaz hızını 38400 ayarlayıp VIN numarası ekleyip PCM type yazan yerde doğru motoru seçince bende sorun olmadı. Önce Read from PCM, Integrated Speed Control seçeneğini işaretleyip Write to PCM yaptım. ELM config yazılımının eski sürümünde hata veriyordu, yenisini indirince sorun olmadı.

Rica etsem elmnin sorun çıkarmayan versiyonunu bana gönderebilir misin abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

@Ergün YILDIZ abime teşekkür ederim ondan aldığım ELM cihazı ile hız sabitleyiciyi aktif ettim sorunsuz çalışıyor. Uzun yolda müthiş yakıt tasarrufu yaptım. Benim araçta kablo tesisatı hazırdı sadece düğmeleri taktım ve aktif ettim. Yapamayan olursa yardımcı olabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
06.06.2017 - 14:48 tarihinde, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

Merhaba Mehmet hocam.  Bende burdur tefenniliyim. Rica etsem bu cruise control olayını bendeki focus 2 aracımada yapabilir miyiz?

--26 dakika sonra eklendi--
06.06.2017 - 14:48 tarihinde, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

Merhaba Mehmet hocam.  Bende burdur tefenniliyim. Rica etsem bu cruise control olayını bendeki focus 2 aracımada yapabilir miyiz? Acaba forumda cruise control tuşlarını nasıl temin edeceğimi bilen bir arkadaş var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.