Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

gani bey selamlar urunu birine söz verdim ona yolluyorum oda hatayda ismet küçük diye bir arkadaş sana özelden cebini veririm bir konuş onun tüş takımı daha gelmemiş alıp işlemini görebilirsin sanırım bende söz verdiğim arkadaşa senini bilgini geçeyim paylaşın isterseniz 2 hatfa once söz verdim çünkü yarın kargoluyacagım arkadaşa

üzgünüm :))

yapabileceğim başka bir şey yok sü an için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
26.01.2017 - 14:32 tarihinde, Cihangir Yazıcı yazdı:

gani bey selamlar urunu birine söz verdim ona yolluyorum oda hatayda ismet küçük diye bir arkadaş sana özelden cebini veririm bir konuş onun tüş takımı daha gelmemiş alıp işlemini görebilirsin sanırım bende söz verdiğim arkadaşa senini bilgini geçeyim paylaşın isterseniz 2 hatfa once söz verdim çünkü yarın kargoluyacagım arkadaşa

üzgünüm :))

yapabileceğim başka bir şey yok sü an için

Abi bu pcm için attığın resimler küçük boyutlu belli olmuyor.Araç dizel mi ? program hangi sürüm bir yardımcı olabilir misin aynı sorun bende de var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GEM ile HEC modülleri ayarlı.PCM modülünü reas deyio okutuyorum değerler geliyor.Burdaki modül tipine göre Modul Type kısmında EDC16C34-2 seçip read dememe rağmen aşağıdaki hatayı alıyorum.Switch HS-CAN konumunda ve diğer modülleri okurken hiçbir sorunum yok sadece bu PCM modülünün konfigrasyon  sayfasını okutamıyorum.Gem testi yaptım tuşlar çalışıyor sadece bu modül kaldı.Bunun çözümünü bilen var mıdır ?

W0r3YQ.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
26.09.2016 - 16:18 tarihinde, Mehmet Çayır yazdı:

tamam hocam hız sabitleyici ile haftasonu 900 km yol yaptım her denenebilecek herşeyi denedim sıkıntısız çalışıyor.şuana kadar aktif ettiklerim;

hız sabitleyici

vites yükseltme uyarısı

focus eco mode

yol bilgisayarında radyo bilgileri

120km de sesli uyarı

7km ye ulaşınca otomatik kitlenen kapılar

esp yi yol bilgisayarına ekledim ama donanım olarak yok sanırım:)

biraz daha kurcalayacağım :)

Mehmet kardeşim bende çinden tuş gurubunu alıp montajını yaptım tuşlar çalışıyor fakat cc yi devreye almayı çok uğraşmama rağmen beceremedim. Bana yardımcı olabilirmisin.Yeni üyeyim özelden mesaj atamadım kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracım 2008 makyajlı kasa TDCI Trend. İlgili yerlerin resimlerini ekledim. Sadece düğme sipariş ettim ve gelmesini bekliyorum. Tesisat yok ve çekmeyi düşünüyorum. Bir arkadaş makyajlı kasa 2008 ve 2009 trend olanlarda çalışmıyor demişti. Sizce uğraşayım mı yoksa burada bırakıp cc hayali ile yaşamaya devam edeyim mi? Düğmeler geldiğinde doğrudan gem modülündeki soket yerlerine bağlayıp (yazılım işini hallettikten sonra tabi ki) test etmem çalışıp çalışmadığı konusunda fikir verir mi? Gem modülünün numarası 7M5T-14A073-BC Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Konuyu hortlatmış oldum haliyle. 

Not: Forumdan neyin nereye takılacağı ile ilgili notlar almıştım. O resimleri eklemişim. Bu yanlışlık iyi de oldu. Yanlış bağlantı ihtimali varsa ustalarım uyaracaklardır. :)

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

Mehmet Kenan Kabalar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar,

Bu işe bende kalkıştım ama bir yerde tıkandım yardımınızı rica ediyorum. Düğmeleri monte ettim, direksiyonun içindeki kırmızı 5'li soket'e daha önceki yazılarda arkadaşların bahsettiği gibi bağladım. Gem modülü testinde tuşlar çalışıyor. 50 Km hız sonrası tuşarı test ettim çalışmadı.

1. Sorum Kontak anahtarının altındaki plastik bölmeyi nasıl söküyoruz? Yine daha önce bahsedilen kahverengi ve beyaz kablo kontrolü için.

2. Sorum Elinde ELM cihazı olan varsa gönderebilecek varmı ?

Teşekkürler.

IMG_3346.JPG

IMG_3345.JPG

Rıfat Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videodaki gibi gem modülü testi yaptım, benim tuşlardan ses yok, acaba tuşlar mı bozuk?  

Kabloları gem modülüne kadar avometre ile ölçtüm, bağlantıda sıkıntı yok. yazılımda da cc aktif görünüyor, ama cc çalışmıyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Bu işe bende kalkıştım ama bir yerde tıkandım yardımınızı rica ediyorum. Düğmeleri monte ettim, direksiyonun içindeki kırmızı 5'li soket'e daha önceki yazılarda arkadaşların bahsettiği gibi bağladım. Gem modülü testinde tuşlar çalışıyor. 50 Km hız sonrası tuşarı test ettim çalışmadı.

1. Sorum Kontak anahtarının altındaki plastik bölmeyi nasıl söküyoruz? Yine daha önce bahsedilen kahverengi ve beyaz kablo kontrolü için.
2. Sorum Elinde ELM cihazı olan varsa gönderebilecek varmı ?

Teşekkürler.
IMG_3346.thumb.JPG.69ee0e75a81a12245d2506df8f3f738e.JPG

IMG_3345.thumb.JPG.e1d1cf033f4244e2cc4a8422866e19e0.JPG

Direksiyonun altından sigorta tablasına kablo gitmiyordur. Ben doğrudan butonu gem modulune takip test ettim çalıştı. Birazdan montaja baslayacagim

Kontak anahtarının altındaki plastik iki alyan vida ile sabitlenmiş. Vidaları sokunce kolay çıkıyor.

Videodaki gibi gem modülü testi yaptım, benim tuşlardan ses yok, acaba tuşlar mı bozuk?  
Kabloları gem modülüne kadar avometre ile ölçtüm, bağlantıda sıkıntı yok. yazılımda da cc aktif görünüyor, ama cc çalışmıyor....

Gem modulune pinler tam oturmadığında ben de de çalışmadı. Bir ince tornavida ile iyice yerleştirdim. Ancak o zaman çalıştı.

Gem modulune pinler tam oturmadığında ben de de çalışmadı. Bir ince tornavida ile iyice yerleştirdim. Ancak o zaman çalıştı.
--42 dakika sonra eklendi--

Tekrar merhaba arkadaşlar. Beklediğim düğmeler gelince mesai arkadaşımla yaklaşık 1,5 saatlik sürede montajı tamamlayıp test ettik ve her şey yolunda gitti. Emanet Elm327 modifiyeli kablo daha erken  gelince yazılımları daha önceden halletmiştim. Elmconfig yazılımından PCM modülüne cruise control işaretleyince yazmıyordu. Yazacağı sırada hata veriyordu. Forscan programı ile test edip daha yeni versiyon elmconfig yazılımı kullanınca PCM ye de yazabildim. Her şeyi yukarıda resimlerde görülen soketlere kabloları bağlayarak yaptım. Kabloyu soketlere bağlarken soketleri yerinden çıkarıp sivri uçlu alet ile iyice içeri ittirmeyince temas sorunu yaşadığını da öğrenmiş oldum. Bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Hocam Allah razı olsun. Sokete tekrar baktım, çinden gelen kablonun ucları kalın, içine kablo parçası sokup yerine taktım çalıştı...

küçük bir turda attım sorun yok...

Bilgi paylaştıkça güzeldir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.