Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Balatası Değişimi

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar aracım 35000'e geldi ve balatalarım bitmeye yakın.Fakat balatalar için servislerden en düşük aldığım fiyat 650 tl.Hatta 750 diyen servis bile var.Arkadaşların söylediğine göre balatanın dışarıda değişimi aracı garanti dışı bırakmıyor.Size sormak istediğim Focus 3lerde ne marka balata kullanılıyor ve nerden temin edilir.Sizce dışarıda değiştirmek sağlıklı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tecrübemden bahsedeyim.Balatalarımı özel serviste  orijinal ürün olan motorcraft ile değiştirdim.Fakat 4000 km sonra ses ve frene bastığımda direksiyonun titremesi şikayetiyle servise gittim.Servise balatalarımı dışarıda değiştirdiğimi söylediğimde motorcraft markasında ticarilere taktıkları ucuz ve şahıs arabalarına taktıkları pahalı model olmak üzere 2 çeşit balata olduğundan bahsettiler.Özel servisin taktığı da bu ucuz olan aslında Focusun üzerinden çıkanla birebir aynı olmayan modelmiş.Ses bundan kaynaklanıyormuş ve bu balata daha sert olduğundan disklerime de zarar vermiş.Neyse balata+disk masrafı epey maliyetli olduğundan biraz daha bu şekilde kullanalım dedik.Zaten o şekilde de aracı sattık gitti.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26.02.2017 - 15:12 tarihinde, ufuk özdemir yazdı:

motorcraft markasında ticarilere taktıkları ucuz ve şahıs arabalarına taktıkları pahalı model olmak üzere 2 çeşit balata olduğundan bahsettiler.

Ön balataların üzerinde gelenler 35.000 km kadar gitmişti.

İkinci set 50.000'i rahat geçti, bugün değiştirdim. 

Hep Motorcraft kullanıyorum. 100 TL ön balatalar, 20 TL takması... Parçacımı da ustamı da seviyorum.

Bu arada gerçekten iki tür Motorcraft var, biri kırmızı kutulu ucuz olan, yanılmıyorsam G.Afrika imalatı. Bunlar ses yapıyor. Geçen değişimde bunları takmıştık, benim bir şikayetim olmadığı hdale parçacım bir hafta sonra aradı, ses şikayeti alıyorum, seninkileri hemen değiştirelm dedi, öyle yaptık.

Daha sessiz olanı sarı karton kutuya yapıştırma Motorcraft etiketli olan. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Olcay Sert yazdı:

şu galiba

Evet

--2 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Vay şer........ Balataları değişirken bana o kutudan yollamıştı buradan biri. 120 tl takımı. Öpmüşler mi yani?

Öpmüşler demek haksızlık olur.

Fiyat normal, ürün de aslında Ford onaylı ama işte bazı araçlarda ses yapmış.

Memnunsan sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

işte bazı araçlarda ses yapmış.

Biri de benim araç :) 

9 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

kimmiş o biri, belki istemsizce yollamıştır Cem hocamda olduğu gibi

Tam o yazdığımı düzeltemek için girmiştim konuya. Buradan biri derken forum ile alakası yok yanlış anlaşılmasın. Adana'dan bir parçacı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Dalga sesi dalga.. Frene basınca nasıl ses çıkarsa öyle işte.

senin sorunların var gerçekten :) 

uğultu, sürtünme şeklinde bir ses mi yoksa cem abinin de belirttiği gibi sanki çizilirmiş gibi tiz bir ses çıkarması mı anlamında sormuştum ama sen çok ekmek yiyorsun,ondan böyle olsun sen :pist:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

uğultu, sürtünme şeklinde bir ses mi yoksa cem abinin de belirttiği gibi sanki çizilirmiş gibi tiz bir ses çıkarması mı

Ne fark eder olm. Frene basınca ses yapıyor işte. Bende de durmaya yakın ses çıkıyor. Çizilirmiş gibi tiz bir ses...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.