Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Balatası Değişimi

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar aracım 35000'e geldi ve balatalarım bitmeye yakın.Fakat balatalar için servislerden en düşük aldığım fiyat 650 tl.Hatta 750 diyen servis bile var.Arkadaşların söylediğine göre balatanın dışarıda değişimi aracı garanti dışı bırakmıyor.Size sormak istediğim Focus 3lerde ne marka balata kullanılıyor ve nerden temin edilir.Sizce dışarıda değiştirmek sağlıklı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bu arada brembo disk ve balata kullanan var mı ? bu aralar disk balata değişimi yapmam gerek (arka frenler yüksek hızda gürlüyor - titriyor) Brembo disk balata düşünüyorum yoksa orjinalde mi kalsam karar veremedim.

Hakan Brembo'nun orijinal muadili ve performans ürünleri olmak üzere iki kategorisi var, muadil alınacaksa fiyat aynı ise tercih edilebilir, ama psikolojik etkisi dışında fren performansına önemli bir katkısı olacağını düşünmüyorum.

Performans ürünlerinden alacaksan cüzdan konuşur, artısı olur ama değer mi sen karar verebilirsin ancak.

Bu arada yeni hobim....:

mosquito-hunter.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende çok sinek biner oldum özellikle yazılımdan sonra şehir içinde iyice sinekleştim (ne demekse :blink: )  750 km. şehir içi menzil gösteriyor ve sapmadan 50 km. dir bu değer devam ediyor, çok enteresan 620 km.yi pek geçmezdi şehir içinde.

Bu arada brembo disk ve balata kullanan var mı ? bu aralar disk balata değişimi yapmam gerek (arka frenler yüksek hızda gürlüyor - titriyor)

Brembo disk balata düşünüyorum yoksa orjinalde mi kalsam karar veremedim.

Brembonun çakması çok geziyor piyasada, alınacaksa aman dikkat. Fakat ben olsam almaz orjinalini takardım. Uğraşılacak mevzu değil. Disk ve balatayla bitmiyor en önemli etmeni kaliper. Gelmesi ayrı dert onuda geçtim çok para, 5bin TL harcamak ister miyiz frenlere? Hayır... Ne zaman stage 3 yapacaksak o zaman mantıklı oluyor. Aksi taktirde gereksiz macera olur bence.

Bugün istanbula gelirken biraz topukladım, tabi bolca frende gerekti. Şişmediği sürece problem yok frenlerde. Orjinal iyidir bu seviyelerde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün özel servisde fren balatalarımı kontrol ettirdim eğer değişim gerekseydi usta kalenin fren balatasını tavsiye etti orjinalinden 1000 km az gider ama ses yapmaz memnun kalırsın dedi 80 tl fiyat çok uygun geldi ama daha 5-10 bin km gider dedi usta eski balatalarımın bu konuda tavsiyelerini rica ediyorum ayrıca arabayı kaldırdıklarında ön tekerlerin yüzeye basan içten parçalanmış olduğunu gördüm yırtılma tarzında bu bir sorunmu normalmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balata önemli, hayati bir parçadır. Orjinal ürün kullanmanız tavsiyedir. Aralarında aman aman fiyat farkı yokturdur. 80 Tl eşdeğer ise Orjinal 120 Tldir . Tkerlerdeki aşınmada aracınızın kamber ayarlarında sorun olduğunu gösterir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Adem Kazıl said:

usta kalenin fren balatasını tavsiye etti 

Genelde özel servisler tarafından sevilerek kullanılan ve müşteri memnuniyetinin göreceli yüksek olduğu bir marka. Yerli sanayiye destek olmak adına da olumlu. Genelde özel servisler müşteriyi mutsuz edecek ürün kullanmayı pek istemezler.

Kişsel deneyimim yok. Takar mıydım? Muhtemelen denerdim...

7 saat önce, Adem Kazıl said:

ön tekerlerin yüzeye basan içten parçalanmış olduğunu gördüm yırtılma tarzında bu bir sorunmu normalmi.

Rot ayarınızı ivedilikle kontrol ettirin. Sonra da eski değilse lastiklerin yerini değiştirin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise o kadar para vermeyin aynı parça internette 150 tl motorcraft internetten alın serviste taktırın servis takmazsa dışarda taktırın...Ben dışardan aldım başka marka balata, serviste taktırdım hiç bir sorun yok şuana kadar .Kesinlikle servise o kadar para vermeyin dışarda bile taktırsanız olur garantiyi etkilemez zaten balatanın değiştiğini servis bile bilemez orijinal takarsanız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

degerli arkadaslar balata deişim arifesindeyim. önler bitmek üzere arkalar bir bakım daha gider dedi özel servis.

ben ön ve arkayı aynı anda deiştirme taraftarıyım sizce arkalar için bi bakım daha beklemeye gerek varmı ?

netten arastırıyorum er-ol oto dandan da bilgi aldım fiyat konusunda.

şimdi bosch marka balata on arka takım motorcraft dan neredeyse yarı yarıya daha uygun sonucta bosch belli bi kalite düzeyindedir diye düşünüyorum  ve tercihim olacak gibi.

trw-ferodo-brembo gibi secenekler de var brembo orj ile aynı fiyat seviyesinde diyerleri daha uygun .

orj hariç diyer markaları kullanıp sıkıntı yasayan veya memnun kalanların fikirlerini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

degerli arkadaslar balata deişim arifesindeyim. önler bitmek üzere arkalar bir bakım daha gider dedi özel servis.

ben ön ve arkayı aynı anda deiştirme taraftarıyım sizce arkalar için bi bakım daha beklemeye gerek varmı ?

netten arastırıyorum er-ol oto dandan da bilgi aldım fiyat konusunda.

şimdi bosch marka balata on arka takım motorcraft dan neredeyse yarı yarıya daha uygun sonucta bosch belli bi kalite düzeyindedir diye düşünüyorum  ve tercihim olacak gibi.

trw-ferodo-brembo gibi secenekler de var brembo orj ile aynı fiyat seviyesinde diyerleri daha uygun .

orj hariç diyer markaları kullanıp sıkıntı yasayan veya memnun kalanların fikirlerini rica ediyorum.

2 ay kadar önce tüm balataları motorcraft marka olanlarla değiştirdim  zaten otjinali de motorcraft olması lazım. 4 balatayı 200 e aldım. 50 de işçilik verdim. Uzun yolda yaptım ses vs dahil bir sorun yok. Fabrikasyon balata nasılsa bu da aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Fatih Mehmet USLU yazdı:

2 ay kadar önce tüm balataları motorcraft marka olanlarla değiştirdim  zaten otjinali de motorcraft olması lazım. 4 balatayı 200 e aldım. 50 de işçilik verdim. Uzun yolda yaptım ses vs dahil bir sorun yok. Fabrikasyon balata nasılsa bu da aynı.

zaten mantık herzaman orjinal ürün diyor lakin işin içine maddiyat girince fiyat performans ürün arayısına giriyor insan :) bakalım baska görüşler nasıl olacak ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
44 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

zaten mantık herzaman orjinal ürün diyor lakin işin içine maddiyat girince fiyat performans ürün arayısına giriyor insan :) bakalım baska görüşler nasıl olacak ?

Frenlerinizi patçacıdan alın, oem orijinal ürün olarak, yan sanayiyle arasında pek bir fark kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Frenlerinizi patçacıdan alın, oem orijinal ürün olarak, yan sanayiyle arasında pek bir fark kalmıyor.

internetten arastırıyorum parcacı gezmek gibi malesef vakit ayıramıyorum . özel servis mutlaka parcacıdan temin edebilir fakat bu sefer de extra kar koyar gibi bi mantıgım var bide oradan opülmeyelim :) bosch su an için uygun duruyor on arka balata toplamı 151 tl gibi bir fiyata tekabül ediyor sonucta bosch bakasına ürettirip kendi markasını bile bassa belirli bir standartı muhakkak arar sonucta orta ust seviye bir ürün olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, uğur özsabır yazdı:

internetten arastırıyorum parcacı gezmek gibi malesef vakit ayıramıyorum . özel servis mutlaka parcacıdan temin edebilir fakat bu sefer de extra kar koyar gibi bi mantıgım var bide oradan opülmeyelim :) bosch su an için uygun duruyor on arka balata toplamı 151 tl gibi bir fiyata tekabül ediyor sonucta bosch bakasına ürettirip kendi markasını bile bassa belirli bir standartı muhakkak arar sonucta orta ust seviye bir ürün olur diye düşünüyorum.

Yani nerden nasıl alacağını bilmem tabi de en azından kale marka olanlardan uzak durun, insanı canından bezdirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Yani nerden nasıl alacağını bilmem tabi de en azından kale marka olanlardan uzak durun, insanı canından bezdirir.

uyarınız için teşekkürler .

uğur özsabır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.