Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 C-max Cam Sensörü Sorunu

Levent Okutan

Soru

Merhaba Bu gün Sileceklerimdeki sorun nedeniyle Gaziantep Ford Doğanlar Servisine gittim..Otomatik ve Fasılalı modda saçma bir şekilde ya bazen çok çalışıyordu yada hiç çalışmıyordu..Sorun olarak Ön camın orjinal olmayan bir Camla değiştiğini ve ön cama monteli bir şekilde gelen yağmur Sensörü Jelinin orjinal olmayanlarda sorun verdiğini söylediler..sadece cam sensörü Jeli için  2750 tl ye Ön cam değişmesi gerektini söylediler ..Sizce doğrumudur veya ne yapmalıyım..Cam orjinal değil bende baktım..Fikilerinize ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kararan ayna montajini yaptik fakat tesisat olmadigi icin yağmur ve far sensoru kaldi, GEM üzerinden tesisat çekmeye de cesaret edemedik, tavanda ışıklı güneşlik soketi ve yesil bi soket var, yesil soket nedir bilmiyorum.  Kararan ayna icin buradan + ve şase aldik, sag torpido altindan da geri vitesi aldik, geri vitese gecince kararmayi kapatiyor. Orj sistemle birebir calisiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Friday, August 26, 2016 - 23:18 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

Kararan ayna montajini yaptik fakat tesisat olmadigi icin yağmur ve far sensoru kaldi, GEM üzerinden tesisat çekmeye de cesaret edemedik, tavanda ışıklı güneşlik soketi ve yesil bi soket var, yesil soket nedir bilmiyorum.  Kararan ayna icin buradan + ve şase aldik, sag torpido altindan da geri vitesi aldik, geri vitese gecince kararmayi kapatiyor. Orj sistemle birebir calisiyor.

Tuncay yeşil soketler alarm tesisatı olabilir. Benim arabada tavan panelini ledli olan ile değiştirirken usta bunda alarm tesisatı var demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir hortta benden..

Sensör sapıttı.Daha önce yağmura ve hıza göre kendini ayarlardı. Şimdi hızı kestiremiyor hızlanıyor,yağmuru ölçemiyor.Acaba diyorum 1 cm kısa silecek taktım,elimde vardı,masraf etmeyelim dedik.Kısa silecek sensörü tam süpürmediği ve ıslak kaldığı için olabilir mi?Birde kuru iken denemedim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Bir hortta benden..

Sensör sapıttı.Daha önce yağmura ve hıza göre kendini ayarlardı. Şimdi hızı kestiremiyor hızlanıyor,yağmuru ölçemiyor.Acaba diyorum 1 cm kısa silecek taktım,elimde vardı,masraf etmeyelim dedik.Kısa silecek sensörü tam süpürmediği ve ıslak kaldığı için olabilir mi?Birde kuru iken denemedim..

Orj sileceğin 75x65 cm mi 72,5x62,5 cm mi?

Yeni silecek kaç cm?

Benim orj 75x65 ve maxtel marka 35 tl silecek aldım, mükemmel çıktı.

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Gürkan Çakıroğlu Hocam ölçmedim. Ölçüp yazarım.Fakat sensörün üzerinde ki damlacıkları temizledim ve silecekler normale döndü.Demek ki kısa silecek sensörü süpürmüyor.75×65 uyarsa benim araca ve Maxtel iyi diyorsan alıp deneyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21.09.2016 - 21:14 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

Hortt,

Gem modülünden tesisat ceken hic olmadi sanirim. Bizde cesaret edemedik, bu arada tavan aydinlatmasini ledli olanla degistirelim dedik, ledlide 6 pinlik soket var, bizdekinde 4 pinlik soket var, yine uymadi :(

Vay be bu mesaj üzerine arabayı komple tekno paket,x paket(tavan-bagaj hariç),bi-xenon döşedik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, suat coşkun yazdı:

@Gürkan Çakıroğlu Hocam ölçmedim. Ölçüp yazarım.Fakat sensörün üzerinde ki damlacıkları temizledim ve silecekler normale döndü.Demek ki kısa silecek sensörü süpürmüyor.75×65 uyarsa benim araca ve Maxtel iyi diyorsan alıp deneyelim.

N11 de otolent isimli satıcıdan aldım 35 tl 75x65 cm dir orjinal ölçü. Daha doğrusu ilk serilerde öyleydi sonradan Bosch dahil 72,5x62,5 a döndüler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.