Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

27 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

vicdan yok vicdan...

olmaz olur mu? sadece nev'i ve lokasyonu farklı.

(bkn.kıç cebinde taşınan cüzdan)

insan'a bir şey olmasın ama ufak tefek tıklatacaksınız, ne bileyim hain mütayit :) lastiğinize tecavüz edecek, saLak komşu saksı düşürecek ... bir çeşit simbiyotik ilişki içinde olacağız. siz kuZu'nun marşına bastıkça biz lahana biriktireceğiz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhabalar, şimdi nette gezerken aklıma geldi; bu lastik içindeki sensörleri basınçları izlemek için kullanılabilir mi?? aliexpres e baktım ama sibop kapağına takılan izleme isitemleri var ancak ülkemizde sibop kapağı çalma alışkanlığı olduğundan bizde o yemez.. bu lastik içindeki sensoru dışardan izleme yapabilir miyiz acaba? direk orjinal sensörlerden aldığı veriler ile basınçları gösteren sistemler var mı?? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Arkadaşlar bugün başıma ilk sayfada anlatılan olay geldi. Lastikçi sensörü kırdı. Ücreti ödemeyi kabul etti. Dışarıdan alsam,illa ids ile tanıtmak zorunda mıyım? Servise gitsem her şeyi onlar ayarlarlar değil mi ?

Bütün işlemlerini serviste halledersin daha kolay olur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

İnternette dolaşırken buldum. İhtiyacı olan varsa alabilir. Fiyat güzel gibi duruyor orj otosan diyor http://www.fordtoptancisi.com/Lastik-Basinc-Sensoru,PR-6149.html

Uyumlu Olduğu Araçlar: 
KUGA 2013/-
MONDEO 2015/-
CONNECT 2015/-
FİESTA 2013/-
FOCUS 2011-2015 2015/-
C-MAX 2011-2015 2015/-
B-MAX 2012/-
COURİER 2014/-

Ford Referans Numarası: EV6T 1A180 DB - EV6T 1A180 CB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Video yu çeken arkadaş ın çok kötü bir ingilizcesi var ama Yapılanlardan anladığım kadarıyla gizli bir özellik bu bilen deneyen varmı ben tpms lerimden biri kırık olduğundan deneyemiyorum aldığımda deniycem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Yeni takılan lastik basınç sensörlerinin forumda bir yerde araca tanıtılması gerektiğini okumuştum ... Sanırım yanlış bilgi tak çalıştır özellikli olduğunu gördüm 2 sensör yeniledim 1000 km kullandım basınç uyarısı almadım lastiğin birini biraz havasını  söndürüp  birde öyle deneyeyim , sanırım sensör tanımlama youtube tada izlediğime göre yalnızca st araçlarda geçerli diğerleri tak çalıştır 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar lastik değişim zamanım geldi 2015 focus mca üzerinde gelen lastikler. Lastikçi sensörlere hasar verir diye çekiniyorum da.

2 konuda bilgi almak istiyorum.

1- Siboblar bildiğimiz standart sibop mu yoksa farklı mı? Sanırım sensörler siboplara geçiyor fotolardan öyle anladım. Geçmeli mi vidalı mı?

2- Her sensör yine aynı tarafa mı takılcak, sol ön yine sol öne gibi.

Bunları öğrenirsem lastikçiyi ona göre uyaracam. Sonra sensör arızasıyla uğraşmayayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ali Güvenç yazdı:

Arkadaşlar lastik değişim zamanım geldi 2015 focus mca üzerinde gelen lastikler. Lastikçi sensörlere hasar verir diye çekiniyorum da.

2 konuda bilgi almak istiyorum.

1- Siboblar bildiğimiz standart sibop mu yoksa farklı mı? Sanırım sensörler siboplara geçiyor fotolardan öyle anladım. Geçmeli mi vidalı mı?

2- Her sensör yine aynı tarafa mı takılcak, sol ön yine sol öne gibi.

Bunları öğrenirsem lastikçiyi ona göre uyaracam. Sonra sensör arızasıyla uğraşmayayım.

ben 6 kere yazlık kışlık yaptırdım. sensör biraz derinde. levyeyi fazla derine daldırırsa sensöre zarar verebilir. tam sibopun altında olduğu için oraya levyeyi daldırmaması lazım. sensörü kıranı da duyduk ama.... dikkatli ise bir şey olmaz. 

benim lastikçinin sağ ön sol ön dikkat ettiğini hiç görmedim. arabaya tanıtılan 4 sensörün araba üstünde olması yeterli sanırım. lifte kaldırıp 4 lastiği söküp içeri götürüyor , lastikleri değiştirip getirip takıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

ben 6 kere yazlık kışlık yaptırdım. sensör biraz derinde. levyeyi fazla derine daldırırsa sensöre zarar verebilir. tam sibopun altında olduğu için oraya levyeyi daldırmaması lazım. sensörü kıranı da duyduk ama.... dikkatli ise bir şey olmaz. 

benim lastikçinin sağ ön sol ön dikkat ettiğini hiç görmedim. arabaya tanıtılan 4 sensörün araba üstünde olması yeterli sanırım. lifte kaldırıp 4 lastiği söküp içeri götürüyor , lastikleri değiştirip getirip takıyor. 

Teşekkür ederim, öyleyse yön konusunda uyarmama gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.