Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2015 Vw Passat Tdi Sürüş incelemesi - iç Mekan Detayları Bol Fotoğraflı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Test araçlarının o an ellerinde olmadığı için sürüş notları henüz yok ama mümkün olan en kısa sürede buraya eklenecek bu sebeple video ile buraya gelen arkadaşlardan şimdilik bu konu için özür dilerim. Amaç sizi yanıltmak değil videoyu ileriye yönelik hazırlmaktı. 

Sürüldü: Tıklayınız

DİKKAT BOL FOTOĞRAF İÇERİR. KOTALILAR DAHA SONRA GELMEK ÜZERE HEMEN ÇIKABİLİR :) Yaklaşık 30 mb

Gelelim Passat'a.

Volkswagen'in Phaeton'dan sonraki sedan amiral gemisi olur kendisi, özetle önemli bir araç. 

Eskiden Golf'ün Passat'tan bile daha önemli olduğunu düşünürdüm ta ki bugüne kadar... Vw için tabi :P

Şuan şürüş şansı olmadığı için yorumlarım sadece iç dış mekan ve malzeme & işçilik hakkında olacak.

Eksiler çok az onlardan başlayalım;

- Eşya gözü

- Arka baş mesafesi

- Yüksek şaft tüneli

- Çok pahalı opsiyonlar (detaylı liste en altta)

Eşya gözü konusunda eli zayıflamış çünkü eski versiyonda bardaklıklar etrafında ekstra alan yer alıyordu ve kol dayama iç bölümü daha genişti bunlar azalıp yerine yeni bir yer açılmadığı için olan yerlerde azalmış oldu. 

Panaromik cam tavan (opsiyon 3.500 tl) seçeneği ile arka baş mesafesi 1.84 boylular için sınır durumunda.

Arka bölümü 2 kişiye mecbur kılacak yükseklikte şaft tüneli.

Büyük dijital gösterge ve navigasyon sistemi 9.500 tl. Sürücü destek opsiyonları tek tek alınıyor ve sadece şerit takip asistanı 2200 tl

Ciddi Artılar

+ Napa deri döşeme (fotoğraf)

+ Genel malzeme kalitesi

+ Rahat koltuklar

Detaylara fotoğraflar ile devam edeceğim, buyrunuz. Unutmadan şu kapak (aşağıda) hariç dış malzeme birleşim konusunda sıkıntı yer almamakta. Ayrıca diz mesafesi konusunda sorunu bulunmuyor.

Videolu Anlatım

FOTOĞRAFLARI GÖREMİYORSANIZ SEBEBİ YÜKLENDİĞİ ADRESİN ENGELLEDİĞİNDENDİR.

Yenilenene kadar buradan ulaşabilirsiniz

Genel görünüm yoruma açık bir tasarıma sahip bence 10 üzerinden 7-8 alır :)

GGEzh2n.jpg

DUEcXUy.jpg

hqMBhw1.jpg

HyeY3QR.jpg

Şansız 1.dakika golü :( Far yıkama kapağı içine kaçmış, ya biri zorladı ya da hatalı gelmiş.

Xu8491Y.jpg

1eHt2hF.jpg

OHNkPIy.jpg

Bu farlar Highline ile standart diğer donanımlarda 4.700 tl civarı

zM3HCwz.jpg

YfGZkt2.jpg

kIzoHKn.jpg

Sürücü kapısı ve diğerleri, ince bir beyaz aydınlatma ile şık biçimde karşılıyor.

Cvzqq8x.jpg

Gösterge High ve Comfort için bu şekilde

p6ng4FE.jpg

ihyLuYF.jpg

NVRyEx8.jpg

Direksiyon fiziki olarak Golf gibi

TYpstE4.jpg

Konsolda yer alan 6.5 inç'lik dokunmatik ekranın küçük kaldığını söylemem gerek bu tür araçlarda biraz daha detay istiyor insan dediğim gibi bunun için Discover Pro Navigasyon sistemini satın almanız gerekiyor; dijital gösterge ile 9.500 tl. Çoook pahalı.

J29tky7.jpg

jbfRESF.jpg

TZaTIud.jpg

A3CtCOY.jpg

ErgoActive Highline ile standart birde bunların havalandırmalısı var o birazcık pahalı :) Masaj özellikli bu koltuk yeterli olacaktır herhalde.

lPkMvEY.jpg

İçi kadife kaplı eşya gözleri

ZajaUjt.jpg

GXjDoAc.jpg

Far kumandası 

c1Qb4do.jpg

vwoxPWm.jpg

xTPJr3T.jpg

j6Dc7Cf.jpg

EdZZDWU.jpg

jYNe04K.jpg

0WThDaG.jpg

7SVu0gV.jpg

Led makyaj aydınlatma

UM1oEon.jpg

PwLXMGv.jpg

Fp2tH0j.jpg

ienENu6.jpg

XsprRVX.jpg

Tamamen kadife kaplı torpido gözü yine led aydınlatmalı fakat kapattığınızda eğer dışardan dokunursanız ileri geri oynama yapıyor video'da mevcut. Dış malzemesi sert fakat yumuşak doku kaplı kesinlikle sırıtmıyor.

pkORVfa.jpg

Direksiyon üzerindeki düğmeler kaliteli.

PSEAAzP.jpg

h3NmVlA.jpg

pYFccqs.jpg

0B8BpTJ.jpg

Perdeler opsiyon, yanlar manuel arkadaki elektrikli zaten karartmalı oldukları için almanızı tavsiye etmem.

xEoj3D8.jpg

nidwvQh.jpg

Çift taraflı akıllı tasarım, alt kısmı aydınlatırken arkadan gelenleri uyarıyor.

x8Rx61r.jpg

Sırası ile donanımlara 16 - 17 ve 18 inç alüminyum geliyor bu gördüğünüz oldukça şık.

xGMs4XP.jpg

Bagaj yükleme ağzı bir sedana göre iyi.

Uhyc6ic.jpg

Tutamaç, halı kaldırılınca koyulacak yer düşünülmemiz. Bknz Golf.

z8TioOy.jpg

2'ye 1 oranla yatabiliyor.

dDizqCJ.jpg

İsofix bağlantı noktaları

CwlSExQ.jpg

Gereksiz yüksek olan tünel ve arka sıra koltuklar.

b3W97Io.jpg

TMXETxa.jpg

Düğmeyi aşağı iterek koltuğu yatırıyorsunuz mekanizma sayesinde koltuk kendi düşüyor.

9EaRg1U.jpg

eVxwzW4.jpg

eYMhaSt.jpg

W5WlpnD.jpg

zlJSjEq.jpg

Ayıca koltuğun taban kısmı kalkmıyor bu şekilde yeterli düzlük sağlanabiliyor (yaklaşık 4-5 cm yükseklik var ama eğim ile çözülmüş)

7yjNVIx.jpg

Baganda led yerine klasik aydınlatma seçilmiş.

6n9GbDA.jpg

v20eZ8V.jpg

Çeşitli bağlantı noktaları mevcut.

JWIYhpJ.jpg

Km3RIeO.jpg

ZzPfMq8.jpg

Eskiye göre tasarımı değişen detaylardan bagaj bölümünden arka sıra koltukların sırtlıklarını yatırmanız mümkün.

DL6DMoZ.jpg

n7DR0lJ.jpg

mYeKgz9.jpg

Kol dayama içinden arka kısma ulaşmak mümkün ve kol dayama içinde 2 adet bardaklık mevcut.

qhQqGMZ.jpg

Bu bölümde kullanılan parçayı ince ve ucuz buldum.

YThQZMV.jpg

7avMlSH.jpg

VJJO6zz.jpg

GW6p4SB.jpg

z6eFjMx.jpg

PgBxx7Q.jpg

TGLrTBS.jpg

I138H4O.jpg

l2lhaIv.jpg

wGVFp7q.jpg

LPk1WTQ.jpg

Bu araç üzerinde herhangi bir sürücü destek sistemi yok bu sebeple cam üstü temiz.

oOwjOnH.jpg

aUBYAB4.jpg

0ODne9X.jpg

DqZ75M5.jpg

CjNU6bB.jpg

2lJI5Ao.jpg

Kgwma9C.jpg

ob0Sx2Y.jpg

2PU9xgn.jpg

LPawniY.jpg

jQl9h9O.jpg

Videoda bahsettiğim detay, çakmaklık bölümündeki kapak tutmacı tasarımı biraz kullanımı zorlaştırıyor, anlatılmaz yaşanması lazım :P 

ngDGtNF.jpg

Bu araç ise Comfortline donanımlı

4gfhoqk.jpg

SW76wUb.jpg

vqMTPud.jpg

JroFU4B.jpg

Jeei2dN.jpg

0H1a0Jn.jpg

FYWoNaK.jpg

n7xIyTg.jpg

Yukarda bahsettiğim geçiş bölümü ve kol dayama

gjBN7GC.jpg

eNb8fz2.jpg

rqpgaCN.jpg

rjXzvrH.jpg

High'a geri döndük; LED'leri görelim

RpG8bnF.jpg

UCpfAXr.jpg

GGsWAkg.jpg

QkDT1I8.jpg

CFxM3cZ.jpg

4EWlj4L.jpg

8tThvKE.jpg

Bu da Trendline donanım içi

CqCt681.jpg

b9oA4t7.jpg

HE3WkMw.jpg

FPjnjl8.jpg

Trend ve Comfort ile bu bölüm plastik Highline ile parlak kaplama ile geliyor.

5zAm47E.jpg

5DLYz0K.jpg

ze5cpan.jpg

kywmBOt.jpg

NZQj865.jpg

yb0eVFB.jpg

8jYyIw1.jpg

UbuWxYp.jpg

jLMzWLY.jpg

6VjXDrW.jpg

Koltuk altlarında cep yok.

8zunSF9.jpg

Variant Comfortline

s3KihkV.jpg

nA0K2Qn.jpg

vMUfJyL.jpg

T4aYLbL.jpg

gqr8ssG.jpg

sLWnysN.jpg

İnternette olmayan Opsiyon Listesi

58HmkKi.jpg

SwES7CT.jpg

ULIlmoG.jpg

Bonus Golf

V7Wnczf.jpg

hODSe7R.jpg

Bonus Jetta

JQyWSIU.jpg

En kısa sürede sürüşe dair notlar burada yer alacak.
Teşekkürler
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş incelemen çok güzel. Tespitlere aynen katılıyorum.

Bence VW'yi öne çıkaran ayrıntılara verdiği önem ve bu konudaki başarısı. 

Passat'ta da bunu iyi becermişler. Eleştirilerin de mantılı. Hele o şaft yüksekliği...

Bu arada ısıtmalı(rezistanssız) ön cam nasıl oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ruhsuzluk akıyor ... (ford'çu olmam ile alakası yok.) sıfır heyecan verdi bana ... beğenmedim. 

Ya dıştan bakınca bu sefer hiç de künt değil. Kendi çapında gayet de keskin spor duruyor. 

Ama bu modelde bari daha elegan bir iç mekan değişikliği yapsalardı. Golf ve polo direksiyonu aşağı yukarı aynı ekran aynı klima vs. 

Bir tek şu analog saat farklı ben de ona kılım zaten. 

Bu arada golf olsun passat olsun vitesin sol önündeki aluminyum renkli çalıştırma düğmesi beni o kadar rahatsız ediyor ki anlatamam. 

BU arada ben golfle perşembe günü yolda kaldım daha doğrusu araç hareket etmedi. Elektronik park freni bırakmıyordu arıza verdi. Zaten böyle bir risk vardı hatta VW güncelleme yayınlamıştı ve haziranda benim arabaya yüklenmişti. Neyse mecburen bi şekilde işe gittik akşam geldik mobil servisi çağırdık adam akü bağlantısını kesti. Park renini devreden çıkardı sabah ilk iş servise  git dedi. Gittik neyse düğme bozukmuş. Bir şanslarını denediler buna kola dökülmüş diye (bayağı oluyormuş). Yok kardeşim dedim tamam deyip  garantiden değiştirdiler. Bendekinin ışığı biraz genişti yerine bu passattakine benzer küçük ışıklı bir düğme koymuşlar. Pek sevindim ama. Şimdi aklıma Kaan geliyor hep.. Ben bu elektronik elfreni çok konforlu çok güzel dedikçe ben seni arıza yapınca göreceğim demişti. İnşallah passattaki golftekinden daha iyi bir sistemdir.

@Yakup Çağatay,

eline sağlık :) çok ayrıntılı teşekkürler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eline sağlık çok ayrıntılı teşekkürler.. 

Bir detay daha gelsin madem :P

Sizin Golf'ün yedek lastiğinin altında halı var değil mi ? Bunda yok.

6VjXDrW.jpg

Söylemeyi unuttuğum şeyler olmuş buraya yazayım;

- Kumaş döşemeli Comf. ve Trend'in; yer yer sünger desteğini yumuşak buldum.

- Zıt renkli döşemeler bazı siyah düğmeler ile ciddi göz alıyor alışamadım; tercihim siyah renkli iç döşeme olurdu veya koyu renk. 

Yakupum, nasıl söylesem bilemedim,pek bir yavan geldi hani şöyle aracı kullanırken anlatımın, deniz kenarına çekip yine anlatımın cıkss olmamış

Arabaları verseler bir de :) Hep beraber güzel şeyler çıkartırız da işte... Biraz da zaman lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir tek şu analog saat farklı ben de ona kılım zaten. 

komik gelecek ama ben analog saatleri severim ... zevk meselesi işte.

Elektronik park freni bırakmıyordu arıza verdi.

seninle de konuştuğumuz gibi ... NEF-RET ediyorum elektrikli park frenlerinden. Herkes için sıkıntı ... üç kuruş keyif, beşbin dert.  :(

Ya dıştan bakınca bu sefer hiç de künt değil.

VW'yi marka olarak sevmediğim bir sır değil, özellikle son kullanıcılara sergiledikleri -tavır- beni kızdırıyor (sonuçta ben de bir tüketiciyim, hepimiz öyleyiz) ama yukarıda da belirttiğim gibi (bence) araç bir parça olsun heyecan vermeli (Volvo'yu da aynı neden ile sevmiyorum) ama bu passat üç parçalı takım elbise gibi olmuş, o kadar durağan .. bir o kadar da heyecan yoksunu (eski kasa daha çekiciydi) anlayacağın bu "şey" nabzımı hızlandırmıyor. hem de hiç ...  Satın alanlar iyi günlerde, sağlık sıhhat içinde kullansın ama benden uzak dursun. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW'yi marka olarak sevmediğim bir sır değil, özellikle son kullanıcılara sergiledikleri -tavır- beni kızdırıyor (sonuçta ben de bir tüketiciyim, hepimiz öyleyiz) ama yukarıda da belirttiğim gibi (bence) araç bir parça olsun heyecan vermeli (Volvo'yu da aynı neden ile sevmiyorum) ama bu passat üç parçalı takım elbise gibi olmuş, o kadar durağan .. bir o kadar da heyecan yoksunu (eski kasa daha çekiciydi) anlayacağın bu "şey" nabzımı hızlandırmıyor. hem de hiç ...  Satın alanlar iyi günlerde, sağlık sıhhat içinde kullansın ama benden uzak dursun. 

Bu konuda haklısınız. Ford araçları özellikle tasarımsal noktada heyecan verici. Fakat en büyük eksiklikleri ayrıntılar. VW bu işi iyi yapıyor. Üstelik yapılacak şeyler zor da değil. daha önce bol bol bahsetmiştim, o yüzden yine söylemek istemiyorum bunları. Fakat siz de farkındasınızdır. Tüketici sadece ruha değil ayrıntılara da önem veriyor. En azından forumdakiler. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda haklısınız. Ford araçları özellikle tasarımsal noktada heyecan verici. Fakat en büyük eksiklikleri ayrıntılar. VW bu işi iyi yapıyor. Üstelik yapılacak şeyler zor da değil. daha önce bol bol bahsetmiştim, o yüzden yine söylemek istemiyorum bunları. Fakat siz de farkındasınızdır. Tüketici sadece ruha değil ayrıntılara da önem veriyor. En azından forumdakiler.  

Makyajlı Fiesta, Focus ve Yeni Mondeo bu konularda yeterince iyi bunun biz farkındayız mesela :)

İmzamdaki ve kullandığınız araç ford'un en zayıf olduğu modelerden biri bu konuda. O devir geçti. 

Direksiyon dışında iç mekanda pek bariz bir fark yok sanki

Hayırlı olsun :) Bariz anlayışına göre değişir :D Yenisi daha iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İmzamdaki ve kullandığınız araç ford'un en zayıf olduğu modelerden biri bu konuda.

Arabamdan soğutma beni. :) Bu arada müsait bir zamanda gidip inceleyeceğim yeni Focus'u.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi aracımı teslim alırken görmüştüm gerçekten çok gösterişli bir araba olmuş.

o şaft tüneli golfte de çok yüksekte araba 5 kişilik olmuyor bu sebebten ve arkadaki yolcunun bir taraftan diger tarafa geçmesi oldukça zor arabadan inip geçse daha pratik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat Passat Passat, 6 ay sonra sürmek nasip oldu. Vw'den belki araba isterim diye diye uzadı da uzadı neyse;

ilk bayim Ümraniye Rekor (vw), ikinci bayi Otokoç Ataşehir, üçüncü bayi Maltepe Erel (vw) ve dördüncü bayi Kadıköy Tepretoğulları (ford). Bunlarda hep aynı araçları kullandım. Passat Comfortline 1.6 TDI DSG ve Mondeo Titanium 1.5 EB Otomatik. Kısa süreli sürüşler olduğu için hem Mondeo'yu zihnimde tazeledim hemde Passat'tan emin olmak istedim o yüzden Anadolu yakası turu attım gün içinde. (işsizlik böyle bir şey) İncelemelerden önce bu dört bayii'de olumlu izlenim bıraktı (otokoç soğukluğunu saymazsak)

Aynı lastik/jant ölçüleri ile sürüş gerçekleştiği için ve hatta araçların tamamı sıfır gibi  (300-500-300-2000 km) olduğundan kıyaslama yapmak hatalı olmacaktır diye düşünmekteyim

Passat ile Mondeo'yu kıyaslayarak gidelim;

Konfor, Passat'ın amortisörleri özellikle arkası sesli çalışmakta ve bu her hızda aynı vaziyette. -Focus 2 kullanıcıları olaya daha hakimdir- Tümsek ve çukurlarda sanki bir boşluk varmış gibi sesli çalışıyor, bu sese benzer tepkiyi Mondeo'da 50-60 km/h ile geçerken alıyorsunuz alt hızlarda bu denli ses yok. Ayrıca kapınızı kapatma hissiniz ile başlayan, sizi izole eden yapı Mondeo'da daha üstün durumda; hem koltukların sizi daha fazla sarması/rahat olması hem de sessizliği daha iyi konumda. Yukarda bahsettiğim tümsek veya kasisli yollarda araç hızlandıkça salınımı artar malum bundan da Passat biraz daha oynak durumda. Özetle Konfor çatısı altında Mondeo bir adım ilerde diyebilirim. Passatın yaşadığı durumlar C sınıfı bir araçta olsaydı eğer kesinlik eksi olarak düşünülemezdi lakin D sınıfı olunca en az rakipleri kadar beklenti oluyor.

Yol Tutuş, Passat'ı sadece 2 kere zorlama şansım oldu onların ikisinde de yanlış veya eksik bir tepki görmedim bu konuda sorunu yok diyebilirim ilk izlenim için ama detaylı yorum yapamıyorum maalesef haliyle kıyaslamak da yanlış olur yalnız her iki araçta atikliğini sergilemekte güçlük çekmiyor.

Performans, hafifletilmiş Passat meyvesini kalkış anlarında almış. Kalkış anlarında zorlanırsa çekiş kontrol sistemi devreye giriyor ki bu da motorun aracı rahat taşıyabildiğini gösteriyor. Daha sonraki hızlanmalarda standart 120 ps bir araç gibi hızlanıyor ne yavaş ne de çok hızlı, babalara yeter diye düşünüyorum ama gönül istiyor şöyle bir; güçlü bir TSI veya 2.0 TDI. 

Vites, artık geçiş hızından bahsetmeye gerek bile yok sanırım ve yeni eklenen otomatik fren sistemi şanzımanın rahatlaması için çok iyi olmuş. Çok düşük hızla ilerleme konusunda tedirginliği var biraz gazı iyi ayarlamak gerekiyor.

Yukarda bahsettiğim gibi yol sesi, rüzgar sesi, fren gibi detaylara giremiyorum, ilerde uzunca aracı alırsam inş video'sunu çekerim :yeah:   

Genel olarak hem parasının karşılığını vermek hem de D sınıfına daha hakim gibi görünen araç benim gözümde Mondeo oldu. Verimlilik konusunda Passat oldukça ilerde olmasına karşın bu hisleri gözardı edebilmek kimilerine göre zor olsa gerek. 

Test araçlarının ortalama tüketimleri şu vaziyetteydi; Passat 12-13 litre, Mondeo 18-19 litre. 

Detay olabilir ama, sunroof'lu Passat'ın cam altı örtüsü sadece bezden ibaretti, bunun böyle olmamasını bekliyordum görünce şaşırdım doğrusu, ama ucundaki metal malzeme ve hissi çok iyi. (Mondeo'da ve İnsignia'da yalıtım malzemeli kalın kapak mevcut)

1hrvEH8.thumb.jpg.73f5fcafb4f82344277917

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2015 Vw Passat Tdi Sürüş İncelemesi - İç Mekan Detayları Bol Fotoğraflı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.