Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2.0 dizel mondeoların sıfır oldumu işi zor.Çünki fiyat bandında rakibi otomatik olarak premium d sınıfları oluyor.Audi a4-Bmw 3 ve Mercedes c gibi.İşin daha kötü tarafı kullanıcı sıfır mondeo yerine 2. El E sınıfına yöneliyor.Mesela 2.0 tdci titanyum 0 km 180 b tl paketsiz.

Bakıyorum mesela 2013 model w212 makyajlı kasa e250 cgi elite paket cam tavandan deri koltuğa kadar dolu.30 b -40 b km boyasız.170-180 b tl arası.

Bu durumda mondeo almak zor oluyor tabi.

Ancak benim gibi kullaniciların ümidi rent a car gibi kiralama kurumları alacak arabayı kiraya verecek sonra piyasaya düşecek ve biz alacaz.Allah tan pazarlamacılara pek vermiyolar da müdür kismı falan da temiz kullanıyor.

Benim şuan ki arabam öyle mesela.

2011 trend 125b tl faturası var.3 yıl binmişler garantisi bitene kadar 70 b km de satlığa çıkarılmış ve ben aldım .55 b tl ye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

78794e4f2ea4966bc4984664a9c78341.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-beyazsistemden-2015-model-mondeo-titanium-2.0-tdci-180-pws-242832226/detay

Şimdi ben bilmediğimden soruyorum.Bu 2.0 tdci titanyum mondeo şu an 180b tl.Bu arabanın %85 i 153 b tl gibi bi rakam eder.Bu adamlar neden plazaya satmıyor bu arabayı da 30b tl zararı göze almış.

Şahsi düşüncem 2016 yılinın ortasına doğru 2.0 dizel mondeoları 1.5 eb parasına almaya baslarız.Tabi ki bi mk4 kadar düşeceğini sanmam ama yukarıda dediğim geçerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sistem zaten başlıkta iletildiği gibi 1.5 eb ve 1.6 dizel için geçerli. Dolaylı olarak 2.0 tdci da etkiler diyorum ben.

Siz şimdiki fiyata göre bakıyorsunuz bu adam zaten arabayı o vakitlerde 155 gibi bir rakama aldı. Yani 30 bin km'de ki araç için pek bir kayıp yok.

Haziran fiyatları

Style: 142.800 TL

Titanium: 159.750 TL

Ayrıca şartları okumadınız sanırım, bu işlemi yapmak için YENİ bir Mondeo vb araç alması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet yukarıdaki şartları okudum.

Ancak adam arabayı piyasaya satacak olursa veya başka bir marka araćla veya focusla değistirmek isterse ne olacak.

Ben bu kampanyanın ciddi olduğunu bileyim ki ;

Plaza arabayı dedigi oranla parayla alsın.

Takasta eskiyi getir yeniyi götür şu oranla alırım demek hiç yoktan iyi tabi ama bu fiyat kaybını önleyemez.

Heleki 2.0 tdci gibi vergisi yüksek bir arać söz konusu olunca.

Şu dönem arabadan zarar eden yok.Malum dolar yükseldi borsa düştü gibi mevzulardan.

Hayirlısı diyelim.Zaman her şeyi gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
On 12.11.2015 12:16:51, Kaan Yagizer said:

gitmiyor ki...

Yani Mondeo satıyoruz, alanlar da gayet memnun ama %99.99'un tercihi benzinli+A/T ... 1,6 TDCI bile değil ... Benzinli 1,5EB+A/T Style O.K, Titanium'da ... ama son kullanıcı yönelimi benzinli'den yana. 

İnsanlar o fiyatı verince otomatik arabaya binmek istiyorlar. İstanbul içinde otomatik vitesli bir araç gereklilik bile değil zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu aracın 1.5 ve 1.6 tdci otomatik versiyonu satılsa satışları en az 5 katı olur. Benzinli 1.5 otomatiği alanda çıkmaz zannımca. İstenirse passatın veya insignia nın satışlarına bakılabilir. Tabi bu durum Türkiyeye özgü de değil dünya genelinde bu modelde 2.0 altı otomatik dizel yok. Sebebinin emisyon olduğunu da düşünmüyorum. Focus da bu olabiliyorsa en fazla 200 kg daha ağır mondeo ya da 1,5 tdci powershift motor şanzıman ikilisi konabilir. Yani son kullanıcının yönelimi otomatikten yana demek daha doğru zannımca.

Mehmet Avcı tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul da satışlar otomatik olabilir ama buralarda iç anadoluda durum tam tersi satışların %99u 1.6 dizel...Bu otomatik sevdası sadece istanbul gibi büyük sehirlerde ve bu forumda var yoksa Anadolu da milletin çoğu manuel tercih ediyor markaların otomatik -manuel satışlarını kıyaslarsak tüm TR için manuelin daha fazla olduğuna bahse girerim premuim hariç...Şahsen ben mondeonun 1.6 otomatik dizelide olsa gider manuel alırım...Bu forumda bahs edildiği gibi TR de otomatik sevdası yok manuel tercihi daha fazla.Dün ford edge ile ilgili bilgileri okurken manuel getirme gibi bi yanlışlık yapmaz otosan demiş arkadaşın birisi neden yanlışlık olsunki sanki tüm Tr de herkes ıstanbul trafiğinde mi araba kullanıyor bence iki seçeneğide satışa sunmali isteyen istediğini alsın  ben olsam direk manuelini alırım hem  daha az yakıt harcarim hem daha performanslı kullanırım hemde fazla para vermem..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

İstanbul da satışlar otomatik olabilir ama buralarda iç anadoluda durum tam tersi satışların %99u 1.6 dizel...Bu otomatik sevdası sadece istanbul gibi büyük sehirlerde ve bu forumda var yoksa Anadolu da milletin çoğu manuel tercih ediyor markaların otomatik -manuel satışlarını kıyaslarsak tüm TR için manuelin daha fazla olduğuna bahse girerim premuim hariç...Şahsen ben mondeonun 1.6 otomatik dizelide olsa gider manuel alırım...Bu forumda bahs edildiği gibi TR de otomatik sevdası yok manuel tercihi daha fazla.Dün ford edge ile ilgili bilgileri okurken manuel getirme gibi bi yanlışlık yapmaz otosan demiş arkadaşın birisi neden yanlışlık olsunki sanki tüm Tr de herkes ıstanbul trafiğinde mi araba kullanıyor bence iki seçeneğide satışa sunmali isteyen istediğini alsın  ben olsam direk manuelini alırım hem  daha az yakıt harcarim hem daha performanslı kullanırım hemde fazla para vermem..

Bu forum bu forum diyorsunuz da elinizde veri var mı veri ? 

Verileri biliyoruz da söylüyoruz hocam :) Yorum değil yani. 

Ayrıca bu yorumu cebinizden 200 bin tl (Edge) çıkartırken söylemeniz lazım :) Yoksa herkes bir şeyi istiyor :zha:

Sonra hayaller ile gerçekler ters düşebiliyor. İstisnalar kaideyi bozmaz ayrıca. 

Neyse uzatmanın anlamı yok kimi insanlara bilgi vermek gerçekten zor oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu beni gerçekten meraklandıran bir konu, manuel tutkunu insanlar neden manuel tutkunu?  anket yapalım, benim bu güne kadar ki tecrübelerime göre sebepler (söylemler) şunlar :

1 - Otomatik arıza çıkarırsa ocağına incir ağacı diker.

2 - Otomatik araba daha çok yakar.

3 - Otomatik araba ile kışın problem yaşarsın.

4 - Otomatik arabanın sürüş keyfi manuelin tadını vermiyor.

5 - Otomatik araba mı ? hadi canım sende... bayanlar kullanır onu.

6 - Otomatik araba satın alırken çok pahalı. 

1 ve 2 en çok duyduklarım. Başka bir konu açıp her bir maddeyi ayrı ayrı tartışmak lazım aslında.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence konuyu daha nesnel bir şekilde ele almak lazım. İddialar üzerine nette kısa bir tur attım.  Türkiye'deki araçların yarıya yakını otomatik. %99'luk bir oranla karşılaştım. Yalnız o da lüks sınıftaki araçların otomatik şanzımanlı olarak tercih edilme oranı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben mondeoyu alalı 1 yılı geçti.Önceki 2 mondeom düz vitesti.Şu anki otomatik.

Bilen bilir makyajlı mk4 2.0 dizellerde düz vites çok nadirdir.İki elin parmaklarinı geçmez heralde.

Sivasta yaşamama rağmen (ekstra zorlu koşullar yok trafikte) tam otomatik iyidir.

100 b km de 4.5 litre yağ değiştirirsin devam edersin.(200-250 tl arası)Ezmezsen ,üzmessen o da seni üzmez.

Yani 2 el alirken fiyatda aynı oldu.Aynı şartlarda yine otomatik vites alırım.

Otomatik vites rahatlıktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bu forum bu forum diyorsunuz da elinizde veri var mı veri ? 

Verileri biliyoruz da söylüyoruz hocam :) Yorum değil yani. 

Ayrıca bu yorumu cebinizden 200 bin tl (Edge) çıkartırken söylemeniz lazım :) Yoksa herkes bir şeyi istiyor :zha:

Sonra hayaller ile gerçekler ters düşebiliyor. İstisnalar kaideyi bozmaz ayrıca. 

Neyse uzatmanın anlamı yok kimi insanlara bilgi vermek gerçekten zor oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, çağlar çetinkaya said:

İnsanların neyi tercih ettikleri neyi almak istediklerini tam olarak yansıtmaz. Bu otomobilin 3 farklı gövde tipi var. Şuan satılan da 3 farklı motoru ve 2 ana donanım seviyesi var. Yani normalde 3x3x2 en az 18 ana seçeneğin olması lazım ancak HB ve SW da dizel zaten yok.  HB ve SW alacaksan 1,5 benzinli modeli ve titanyum donanımını almak zorundasın. Benzinli alacaksan da düz vites benzinli almak gibi bir şansın yok. Ben eğer ithal edilirse HB ve dizel mümkünse de otomatik almak istiyorum ancak yakın gelecekte böyle bir ithalat gözükmüyor. Bu arabanın hb versiyonunun sedandan hiçbir eksiği yok.( 2.000 TL fiyat farkı dışında) Sedanı tercih etmek için bir sebep de. Bunu gören batı avrupa ülkelerinde sedan model yalnızca hibrit versiyonda sunulmuş.

Mehmet Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.