Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Yeni Ford Focus Rs (2016 All New Focus Rs)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

bu mantıkla kaza yapan herkesin daha küçük/güçsüz araçlara geçmesi lazım o zaman.

kendi de açıklama yapmış onu da ekleyelim buraya:

Alıntı
Drift modda değildi sport'taydı. Drift'i bi kere denedim, yapay geldi kapadım. Zaten drift ve track'te süspansiyonlar da aşırı sertleşiyor bugünkü şartlara uygun değildi. Artı arabanın yanlamak için öyle bir moda ihtiyacı yok smile.png ondan önceki tüm virajları güle oynaya bağlıyordum ama 8'in ikinci apeksinde abarttım. Çok güven veriyor otomobil, hala nasıl kaçırdım anlamış değilim'.

Hata yapmış kaza yapmış, pistte hakkı veriliyorsa alternatifi yok gibi bir şey zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu mantıkla kaza yapan herkesin daha küçük/güçsüz araçlara geçmesi lazım o zaman.

kendi de açıklama yapmış onu da ekleyelim buraya:
Drift modda değildi sport'taydı. Drift'i bi kere denedim, yapay geldi kapadım. Zaten drift ve track'te süspansiyonlar da aşırı sertleşiyor bugünkü şartlara uygun değildi. Artı arabanın yanlamak için öyle bir moda ihtiyacı yok smile.png ondan önceki tüm virajları güle oynaya bağlıyordum ama 8'in ikinci apeksinde abarttım. Çok güven veriyor otomobil, hala nasıl kaçırdım anlamış değilim'.

Hata yapmış kaza yapmış, pistte hakkı veriliyorsa alternatifi yok gibi bir şey zaten.

Hacım, pistte tek başına turlarken kaza yapıyorsan kendi tecrübesizliğindir. Ki kendide söylemiş. Sana kimin kaza yaptığını söylemeseler ve tahmin et deseler kimi söylersin?

Ayrıca süper bir arabayı hakkını vererek kullanabilir misin? Şahsen be kullanamam ve bana bir boy büyük geldiğini anlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk sürüşümde kullanamam, o araçla yarışamam, başlarda hatasız kullanamam, yeterince zaman ve tecrübeyle,bu tecrübe de dolu/boş pistte elde ediliyor, en iyi kullanandan 20-30% daha kötü bir derece elde edebileceğimden çok bir şüphem yok. Arada kaza da yapabilirim, 5-10 kere ucundan da yırtabilirim, beklenmedik bir şekilde patlayıp öledebilirim. Gazlamaktan zevk alan insanların almak zorunda olduğu riskler bunlar. 

Bundan daha hızlılarını da aynı pistte kullandı aynı adam, Sinan Koç belki öyle bir hata yapmazdı da yine de hata yapabilir.

Murat Bostancı bile hata yapabiliyor ki adam amansız ötesi, bu kullandığı arabanın ona bir boy büyük geldiği anlamına gelmez.

Neyse boşa tartışıyoruz, herkesin fikri kendine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kullandığım bir sözü çarpıtıp yazayım: Acemi sürücü yoktur, şanssız sürücü vardır. 

Yazsam da pek inanasım gelmedi. 

Öncelikle ile sekizinci virajda o kadar yarış seyrettim bırak içinde bariyerlere varmayı beceren görmedim. 

Yoldan çıkmak kolay ama o kadar geniş sürüklenme alanları varki çarpmak gerçekten zor. Kutlamayı hak ediyor. 

Kariyere başkanın tek yolu -ki pişti tasarlayan Yilke bunun kesin farkına varmamış- bırak çıkışında dışa kayıp arka tekerleği kenar taşlarına (curb) takip spin atarak soldaki bariyere patlamak. Bu sık oldu. Bariyerler yola neredeyse sıfır. Böyle olduysa beklenmedik değil. 

İkincisi deneme sürüsü için aldığım aracı dikkatli kullanırsın, ne araç senin ne de birisine bir şey ispat edeceğin bir yarıştasın. Yani bence ortada bir ölçüde sorumsuzluk, bir miktar da tecrubesizlik var. Olmuş bir kere, yeterince kötü hissetmiştir kendini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otopark çılar yeni yeni kurumsallaşıyor.. sokakta eş dost arabasını test ederlerken birden ford un RS i geçiyor ellerine, e zamanda kısıtlı ise dibine kadar test etmek istiyorlar bence. "Al bu araba bir gün sende duracak" deseler And o şekilde pistte patlamazdı bence..

Focus MK3 testini izlemiştim, o daracık köy yolunda resmen intihara meyillli gibi sürdü arabanın viraj performansını göstereyim diye..

(Gerçi biz biliyoruz o arabanın rayda döner gibi viraj aldığını, o ayrı :smiley2k:) kısıtlı zaman baskısı bunlar hep..

Carviser bu anlamda daha iyi gibi kısa video yayınlıyo ama arabayı (genelde) bir hafta test ediyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaman sorunu hepsi için aynı hocam zaten bu arabayı otopark adına değil Top Gear D. adına alıyorlar. Yani zamansızlık bir sebep değil gerçi bu tür şeyler adı üzerinde kaza, üzerinde konuşmak bence anlamsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaman sorunu hepsi için aynı hocam zaten bu arabayı otopark adına değil Top Gear D. adına alıyorlar. Yani zamansızlık bir sebep değil gerçi bu tür şeyler adı üzerinde kaza, üzerinde konuşmak bence anlamsız.

Mutabık.. Geçmiş olsun diyelim tekrar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 tanecik getir sen ülkene. Sonra bırakın bizim gibilerin o arabayı alıp yollara çıkıp sürmemizi.Adam sürekli testleri yapan olmasına rağmen gidip çaksın birisini. Sonra da neden ülkemize gelmiyor diyip duralım. Oranlarsak Rs lerin %50 si pert olmuş durumda şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

2 tanecik getir sen ülkene. Sonra bırakın bizim gibilerin o arabayı alıp yollara çıkıp sürmemizi.Adam sürekli testleri yapan olmasına rağmen gidip çaksın birisini. Sonra da neden ülkemize gelmiyor diyip duralım. Oranlarsak Rs lerin %50 si pert olmuş durumda şuan.

Sende yap abi şöyle bir şey, istediğin kadar sür yollarda :sofeer:

mai42f.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Semih G. yazdı:

Sende yap abi şöyle bir şey, istediğin kadar sür yollarda :sofeer:

Çin malı farlardan direk kaybetti abicim. Bizim en büyük şanssızlığımız orj malzeme bulamamamız. Bulsak ta yüksek fiyatlara bulmamız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.