Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Torpido Ampülünü Değiştirmek Resimli (2005-2011)

Serhat Sözen

Önerilen Mesajlar

Merhabalar profilimdeki aracımızı yeni aldık ve bir takım eksikleri olduğundan dolayı bu eksikleri kendim tamamlamaya çalışıyorum. Malum en ufak bir sorunda 20 40 tl arası işçilik ücreti çıkıyo hal böyle olunca bizde kendimizce onarım yoluna gidiyoruz.

Torpido ışığının yanmadığını görünce hemen bir ampül alıp takarım diye düşündüm ama kazın aya öyle değilmiş haliyle ustaya gittim usta bunu bu şekilde takamıyacağını ve torpidoyu sökmek gerektiğini söyledi 65tl ampülde dahil fiyat verdi koşarak uzaklaşım oradan eve geldim operasyona başladım.

İşleme başlamadan önce foto almayı unutmuşum bunun için kusura bakmayın.

torpido gövdeye 7 vida ile bağlı vida başları yıldız alyan, vidalar çıkarıldıktan sonra hafifçe kendinize çekin çünkü aux girişiniz orda olabilir(aux girişinin orda olmasına hiç bir anlam veremedim müsait bir zamanda onu oradan teybin altındaki boşdüğmelerin birine taşıyıcam :))bildiğim kadarıyla hepsinde yok ama sizin aracınızda var ise, hafifçe çektikten sonra aux girişinin soketini çıkartıktan sonra torpido haznesi komple bir parça halinde yerinden çıkıyor bu arada tortido kapağıyla hiç işimiz olmuyor sadece açıp bırakıyoruz. Ayrıntılar fotoğrafta

o2EO5b.jpg

NOT:Fotoda kullanılan vida temsili olarak vida delikleri görünsün diye kullanılmıştır.

Torpido haznesini çıkardıktan sonra torpido çerçevesindeki parçayı söküyoruz

Parçayı sökerken dikkatli olun tırnaklar biraz ince tırnakları sıkıp ileri doğru bastırıyoruz.

parça çerçeveden kurtulduğu halde bile ampülü takmak hala zor bir iş benim gibi kalın parmakları olan biri için bundan dolayı soketide söktüm ben ve ampülü yuvasına taktım

PpQDXO.jpg

Ve montaj montajda dikkat edilmesi gereken en önemli husus torpido haznesini yerine takarken soğutucu girişini (eğer varsa)  iyice oturtmak aksi halde vidalar yerine takılsa bile kapak kapanmıyor buna çok dikkat edin.

lLEQdl.jpg

ve sonuç

akşam karanlığı çöktü tam toplayamadım ama çalışır duruma getirdim.

14N79b.jpg

Umarım faydalı olur selametle

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhabalar. Müsadenizle bu konuyla ilgili bende katkıda bulunmak isterim.

1.07rn88.jpg

2.VlBalZ.jpg

3.LpGA2j.jpg

4.P5GkPd.jpg
Piyasada birkaç tip led ampul bulabildim.
İlki 360 derece etrafını aydınlatan ampul (şekil 2) , torpido aydınlatmasının sadece aşağı aydınlatması sebebi ile sağa sola yukarı yönlerde aydınlatmasını gereksiz buldum.
İkincisi ise takıldığında ışığı sağa sola verdiği için tam randıman alınamıyor.(şekil 1)
Bende karşıyı aydınlatan tipten bir led aldım, bu tip ledlerin 2 çeşidi var. plastik dipli olan (şekil 3) ve plastik dipsiz olan (şekil 4). Ben en uygunun plastiksiz olacağını düşünerekten  şekil 4 deki led'ten aldım. Çünkü lehim makinası yardımıyla ışığın yönünü değiştirebileceğim tek led buydu :D Örnek fotoğraflarını aşağıda paylaştım.

İşte Sonuçlar

oAy3O7.jpg

pR2zbz.jpg

22P1aO.jpg

Saygılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.