Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk 2 Ampül Teknik Özellikleri - Çeşitleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 6 ay sonra...
  • 7 ay sonra...

Herkese merhaba, geçen hafta aracımı vizeden geçirebilmek için hem kısa farlar hem de sislerdeki zenonları sökmek zorunda kaldım yerine normal ampul taktım. Benden önceki sahibi zenonları takarken 4 kademeli far ayarını iptal ettirmiş. Bir de bu yeni normal ampulleri taktığımda biraz sorunlu oldu. Önümü doğru düzgün göstermiyor ve ışığı çok dağıtıyorlar. Ben zenonları tekrar takmak istemiyorum çünkü hem orjinalliği açısından hem de yasal olmayan bir şeyi yapmak istemiyorum. Bu konu hakkında bilgi ve öneri almak istiyorum. Nasıl bir ampul kullanmalıyım ve ayrıca iptal edilen ayar meselesini nasıl çözebilirim. Daha önce yapan varsa ve tarif ederse kendim yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Süleyman Ünal said:

Herkese merhaba, geçen hafta aracımı vizeden geçirebilmek için hem kısa farlar hem de sislerdeki zenonları sökmek zorunda kaldım yerine normal ampul taktım. Benden önceki sahibi zenonları takarken 4 kademeli far ayarını iptal ettirmiş. Bir de bu yeni normal ampulleri taktığımda biraz sorunlu oldu. Önümü doğru düzgün göstermiyor ve ışığı çok dağıtıyorlar. Ben zenonları tekrar takmak istemiyorum çünkü hem orjinalliği açısından hem de yasal olmayan bir şeyi yapmak istemiyorum. Bu konu hakkında bilgi ve öneri almak istiyorum. Nasıl bir ampul kullanmalıyım ve ayrıca iptal edilen ayar meselesini nasıl çözebilirim. Daha önce yapan varsa ve tarif ederse kendim yapabilirim.

Selamlar, başlığınızı bu konuya taşıdım. Lütfen önce arama yapınız :) 

Ampül çeşitlerini ilk mesajdan alabilirsiniz.

Kademe ayarı vs için muhtemelen elektrikçi tarafından müdehale ettirildi, sizinde aynı şekilde ilgilenmeniz gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Süleyman Ünal said:

Galiba elektrikçinin yolu gözüktü. benim arabam focus 2,5 focus 3 le aynı mı? Yani H7 Mi kullanacağız.

Mk2 kısmına aldım şimdi. Siz soruyu otomobil sohbetlerinde sormuştunuz (ki bu yanlış,orada da yazıldığı gibi eğer uygun kategori yoksa o bölüm kullanılmalı)  Profil kısmınızda da 2011 yazıyor o da ortak bir model yılı.  Hatam için özür dilerim. İlk mesaj referanstır size.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
3 dakika önce, Bedirhan Acar yazdı:

Merhabalar benim aracım ghia 2008 model sis farını söktüm ve H8 çıktı daha önce değişmişmi yoksa orjinalimi böyle yeni göğüs olduğu içinmi değişik

Makyaj ile değişiklik yok. Diğerini bilemiyorum nedir ne değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Değerli forum üyeleri, konuya bir ekleme yapmak istiyorum ki, başına gelen başka üyeler benim gibi kan-ter içerisinde kalmasın:)

Geçtiğimiz gün, MK2.5 sedan aracımın sol arka park lambasının yanmadığını fark ettim. Araç kataloğunda da yazdığı üzere P21 / 5W Osram ampul sipariş ettim, lakin ampulün duyu üzerindeki çentikler karşılık gelmediği için tam uymadı. Ya sis yanıyor park yanmıyor, ya da duyları çevirip takınca park yanıyorsa sis yanmıyor.

Hal böyle olunca aldım eski ampulü elektrikçinin yolunu tuttum; orada sağ olsunlar beni orjinalin 5w değil 4w olduğu konusunda aydınlattılar.

Olur da park/sis ampulü ile ilgili sıkıntı yaşarsanız, benden tavsiye acele etmeyin; alın elinize paşa paşa bir elektrikçiye gidip aynısından isteyin ki boşuna uğraşmayın:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

arkadaşlar piyasada çok çeşitli ampuller var cambus özellikli olan da var (pek bilmediğim bir şey ama ) t10 dipsiz ampul naylon lu olan da var cam ve metal olanda var focus 2,5 ların ayak işıklandırmasına değil de tavan ve okuma lambalarına nasıl bişe takmamız lazım ki tam otursun yardımcı olur musunuz

rıdvan can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.