Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Makyajlı (2015) Focus İçin Eksik Gördüğünüz Donanımlar Anketi

Makyajlı Focus Donanım Anketi  

233 üye oy kullandı

1. 1. Hangileri gelmeli?

• Dizel motorlarda Start & Stop Sistemi (2016'da geliyor)
      76
    • Adaptif Hız Kontrol Sistemi
      87
    • Alarm
      64
    • Sedan için LED stop lambaları (üretilmiş ürün yok)
      106
    • Otomatik vitesler için, direksiyondan kumanda mandalları
      81
    • Kaliteli Sony müzik sistemi
      113
    • Xenon'suz donanımlarda LED gündüz farı
      128
    • Kış Paketi (Isıtmalı Direksiyon; Ön Koltuk ; Ön cam)
      85
    • Spor paket (17''; jant, renkli kaliper, bodykit,spoiler)
      63
    • 17''; Jant opsiyonu
      55
    • 18''; Jant opsiyonu
      46
    • Kapı koruma sistemi
      68
    • Anahtarsız Giriş Sistemi
      127

Önerilen Mesajlar

Konumuz malum, böyle bir anket yapıyoruz çünkü mesajlar ile talebi anlamak ya da yorumlamak zor, böyle yaparsak elimizde veri olur hem büyüklerimiz daha rahat fark eder.

2011 yılında yapmış olduğumuz anket en başta 10-15 kalem madde ile başlamıştı zamanlar sunuldu ve kalem sayısı azalmıştı bu sebeple o anketi kapatıp buna dönüyoruz.

Bu anket'e 13 kalem ekledim eğer ciddi olarak unutulan bir kalem önerisi gelirse ekleriz hemen.

Otomatik vitesleri eklemedim çünkü onların zaten tarihleri belli, kol dayama olayını eklemedim çünkü zaten orta ve üst'e eklemişler bu eksiği fark ederek; olsa trend x'e de eklerlerdi.

Çoklu seçim serbest, işe yaraması için ciddi oylanması tavsiyedir. Teşekkürler :yeah:

Not: Cepçççiler, mobil versiyondan oy kullanabilir. (Yönetim lütfen tapatalk ile konunun ilk mesajını düzenlemesin,anket siliniyor :( )

(Otomatik vites tarihleri)

Bundan önce oylayanlar tekrar oylarsa sevinirim, maalesef silindi :) Bir daha olmaz, söz. (17:40)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir an kendimi golf alıyorum da opsiyonları işaretliyormuş gibi hissettim...

nerdeyse tamamını işaretledim, umarım dikkate alınır. herkes üşenmesin en objektif şekilde doldursun bencede...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık sıradanlaşan bu özellikler için anket yapılması Ford'a ayıp olarak yeter.

Hepsini işaretliyorum ve sesimizi duyan varsa artık şu iğrenç anteni ve kaput üzerindeki fıskiyeleri de kaldırmalarını rica ediyorum.

52.000 TL lik Courier'da start stop, ön cam buz çözme, ön koltuklarda ısıtma vs. var. Focus'a alamıyorsun. Maşallah.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir

2015 titanium dizel sedan araç aldım ve şu sayılanların çoğunun olması bence yerinde olurdu,
çoğu firma üst donanımlı araçlarında bunları standart veriyor.
Aracın fiyatı uyguna gelmeseydi seçeneğimi audi ya da mercedes gibi bir üst segmentten yana kullanabilirdim.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık sıradanlaşan bu özellikler için anket yapılması Ford'a ayıp olarak yeter.

Hepsini işaretliyorum ve sesimizi duyan varsa artık şu iğrenç anteni ve kaput üzerindeki fıskiyeleri de kaldırmalarını rica ediyorum.

52.000 TL lik Courier'da start stop, ön cam buz çözme, ön koltuklarda ısıtma vs. var. Focus'a alamıyorsun. Maşallah.

Bunları zamanında anlattık niye olduğunu, ayrıca ısıtmalının çıkarttığı sükse ankete pek yansımamış duruyor.

Özellikle yazdım; tercih edeceklerimizi işaretleyelim diye. Hepsini almanız imkansız, böylelikle anketlerin bu tür kullanıcıların da doldurduğunu somut olarak görmüş olduk :) Amacımız tercihlerimiz sunulup sunulması değil ona bakarsak dünya kadar kalem ekler herşeyi opsiyon isteriz onun sonu yok.

Ayrıca markanın bir diğer aracı ile kıyaslamak çok hatalı herşeyin bir stratejisi vs'i mevcut, alan içerisinde değerlendirmeliyiz.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunları zamanında anlattık niye olduğunu, ayrıca ısıtmalının çıkarttığı sükse ankete pek yansımamış duruyor.

Özellikle yazdım; tercih edeceklerimizi işaretleyelim diye. Hepsini almanız imkansız, böylelikle anketlerin bu tür kullanıcıların da doldurduğunu somut olarak görmüş olduk :) Amacımız tercihlerimiz sunulup sunulması değil ona bakarsak dünya kadar kalem ekler herşeyi opsiyon isteriz onun sonu yok.

Ayrıca markanın bir diğer aracı ile kıyaslamak çok hatalı herşeyin bir stratejisi vs'i mevcut, alan içerisinde değerlendirmeliyiz.

Focus'tan beklentim yüksek. Başka bir araca geçmek istemiyorum. Sert eleştirilerimin sebebi bu. 

Anket esasında eksikliklerin doğru tespit edildiğini de gösteriyor.

Spor paket ve Sony olmasa da olabilir ancak diğer özellikler listede bulunmalı.

Fazla mı olacak bilmiyorum ama  diz için ekstra bir ızgara da istiyorum. Izgaraları en aşağı ayarlasam da dizlerime üflemiyor:)

Ya da kış paketinde böyle bir sistem olmalı mı desek. Neden olmasın?  :fikir:

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'tan beklentim yüksek. Başka bir araca geçmek istemiyorum. Sert eleştirilerimin sebebi bu.

Anket esasında eksikliklerin doğru tespit edildiğini de gösteriyor.

Spor paket ve Sony olmasa da olabilir ancak diğer özellikler listede bulunmalı.

Fazla mı olacak bilmiyorum ama diz için ekstra bir ızgara da istiyorum. Izgaraları en aşağı ayarlasam da dizlerime üflemiyor:)

Ya da kış paketinde böyle bir sistem olmalı mı desek. Neden olmasın? :fikir:

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır :) Bu sebeple sakince dile getirelim yeter bize düşen ancak bu; yerli veya Avrupa olarak müşterilerin taleplerini dinlediklerini görebiliyoruz. Bu nedenle hedef kitleleri için doğru veri sunmak gerek.

Fırsat olduğunda emin olabilirsiniz; sorulduğu takdirde veya benim yüzsüzlüğüm ile konu açmamla hepsini tek tek dile getiriyorum. :yeah: Laf olsun diye açmadım konuyu :)

3-4 sene içinde Yeni Focus sahiplerinin zamanından beri süre gelen şikayetlerin çoğu pozitif yönde değiştirildiğini görünce hepimiz sevinmiştik. Tekno ve Spor paketin zamanla bize geldiğini de unutmamak gerek. Çok satmak lazım ki bizimkilerde birşey yapabilsin.Yukardaki şeylerin çoğu lükse giriyor ve fiyat çok yukarı çıkıyor haliyle ee bu Focus diyoruz, diğer otomobiller ile kıyas için C Sınıfı dizeller başlığı açmıştım ona bakınca güzel bir Titanium oluşturulduğunu görebiliyoruz.

Bknz: Stn deri'ler, style kol dayama, park sisteminin paketten kurtulması, dokunmak ekran konusunda bile endişeleri olan kullanıcılar vardı.

Şahsen benim yüksek beklentilerim; Anahtarsız giriş, Jant, Alarm ve Müzik sistemi.

Genel olarak olmasını lazım gördüklerim;  Otomatik vitesler için, direksiyondan kumanda mandalları,Xenon'suz donanımlarda LED gündüz farı

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir

Şahsen benim yüksek beklentilerim; Anahtarsız giriş, Jant, Alarm ve Müzik sistemi.

Alarm istiyorum sesli olanından fakat 2-3 ay sonra mk3 için geleceğini söylediler, buradan bekleyen arkadaşlara bilgi olsun :) 

Jant konusunda ford türkiye resmi sitesindeki görsel jantın geleceğini bekliyordum, ahh diyorum şimdi kredi içine birde jant lastiği soksam nasıl olur diye ince hesaplar içine girdim :( sonuç olarak araç üzerinde jantlarda güzel ama bir 17" 18" seçeneği olmalıydı :/

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu yukarıdaki ankette opsiyon olarak gördüğümüz özellikler 90bin liralık titanium paket dizel focus'ta var mı?

sony, spor paket, yada jant opsiyonlarından bahsetmiyorum.

tamamen konuya hakim olmadığım için soruyorum?

çünkü 90bin lira bu segmentte bir araç için, bu basit özellikler olmadan bir hayli fazla.

ortalama 5 aydır araç bakıyorum ve bugün 60-70 bin liralık güney kore arabalarında bile bulunan özellikler bunlar.

ayrıca güney kore demişken;

2006 aralık ayında şirket aracı olarak 22.000TL'ye 0 km olarak aldığım 1.5 crdi hyundai getz'in (ki şuan 400,000km'de) hala ne motorunda, ne şanzumanında ne de karoserinde tık yok. içinde tıkırtı, hışırtı da duyamazsınız.

Ama benim 50bin küsür liraya 2013 model aldığım 80.000km'ye gelmiş focus'umun içerisi karnaval alanı gibi. her gün yeni bir yerden tıkırtı duyuyorum.

bu kilometreye kadar da 2 kez süspansiyon, 1 kez kavrama, 1 kez ön alt tablaları, 1 kez de direksiyon kutusunu değiştirdim.

şimdi bu cümbüş 90 bin lira.

e hayırlı uğurlu olsun.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu yukarıdaki ankette opsiyon olarak gördüğümüz özellikler 90bin liralık titanium paket dizel focus'ta var mı?

Bunların hiç biri hiç bir focusta yok, hangileri olsa alırdın anketi. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya hakim olmadan böyle basit deyip yorum yapmak ne kadar doğru tartışılır biraz bakaydın bari ne nedir felan. :) Hepsi olsa 90 olur diye yorum mevcuttu orada.

Konu dışı yapmayalım, linklerde detaylar verilmişti oralardan devam.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52.000 TL lik Courier'da start stop, ön cam buz çözme, ön koltuklarda ısıtma vs. var. Focus'a alamıyorsun.

Courier'i Otosan yapıyor, normaldir  :)

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır

yılan derken? :)

... işin gırgırı bir yana bence direksiyonda mandallar (çekeceksin S mod'a, direksiyondan devam edeceksin) köpekbalığı yüzgeçi anten, anahtarsız giriş ve kapı koruma sistemi kesinlikle lazım.

mandal ve anten henüz ortalıkta yok (ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor) kapı koruma makyajsız kasada vardı, MCA'ya eklenmesini bekliyorum ... anahtarsız giriş illa gelir, keza spor paket vs.'de.

Bu arada Yakup'un ne yaptığının farkındasınız, öyle değil mi?

... Moderatörümüz işi bilen kullanıcılar aracılığı ile "online" Customer Clinic düzenliyor.

Customer Clinic yani ürünün hedef kitlesine (sizler) yönelik müşteri beklentilerinin ölçümlemesi otomotiv firmalarının sevdiği (...ve sonuçlarına inandığı) bir yöntemdir.  Örnek vermek gerekir ise MCA'da ön göğüsün geriye çekilmesi ve komple elden geçmesinin sebebi Customer Clinic'lerde bu yönde istek oluşması ve bu talebin ülke gözetmeksizin ve neredeyse her müşteri grubu örneklemesi tarafınca tekrar edilmesidir.

Unutulmaması gereken bir şey de makyajlı kasanın (yani MCA) henüz -bebek- olduğudur.  MCA ürün yelpazesini henüz doldurmadı, daha 1,5'ler gelecek, ıslak PS gelecek, SW'ler gelecek vs.  Bu arada ek bir takım talepler de karşılanacaktır, opsiyonlar çıkacaktır.

Ülke spect'inin ha dendiğinde değişeceğini sanmıyorum ama F3 makyajsız kasa'da bulunan -paketler - (örnek : tekno - spor vs.) yaz döneminde gelişerek ve genişleyerek son tüketiciye sunulursa şaşırmam.

Uzun lafın kısası, bu tür geri bildirimler sesinizin ithalatçı/üreticiye ulaşması için iyi fırsattır.  İsterseniz bu başlığın tepesindeki anketi Ford'a açılmış direkt telefon gibi bile düşünebilirsiniz. Çünkü sonuçlar bir şekilde onlara ulaşacaktır.  Ne kadar fazla katılım sağlanır ve katılımcılar içlerindeki "keşke şu da olsa" fikrini ne kadar objektif olarak ankete yansıtırsa sesiniz o derece güçlü ve net şekilde duyulur.

not: Sedan için led stop konusunda hiç ümidim yok ... keşke olsa ama sanmıyorum. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... işin gırgırı bir yana bence direksiyonda mandallar (çekeceksin S mod'a, direksiyondan devam edeceksin) köpekbalığı yüzgeçi anten, anahtarsız giriş ve kapı koruma sistemi kesinlikle lazım.

Donanımsal eksiklikler belki bir şekilde halledilir ancak Ford mühendislerinin işçilik kusurları konusunda çok çalışmaları lazım.

Biraz konu dışı olacak ama az da olsa ilişkilendirilebilir diye düşünüyorum. :))

Ailemizde Focus ve Golf var. Tasarım ve sürüş dinamikleri noktasında Focus önde.

Konfor noktasında geride. Bariz bir fark var.

İşçilik noktasında çok geride.

Öyle ki bazen kardeşimle oturup kurcalıyoruz,değişip kullanıyoruz araçları. Abi sat şu Şahin'i diyerek benle dalga geçiyor:)

İşin esprisi bir yana bence Ford öncelikle aracı bayağılaştıran hataları(isteyen olursa ayrıntı verebilirim) gidermeli.

Sonrasında tabi ki donanımsal eksiklikleri de.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap