Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sprintbooster Taktırdım...

Tugay Kuruöz

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar,

Geçen cumartesi aracıma sprintbooster taktırdım. Arabanın resmen karakteri değişti. Oturduğu yerden sağı solu seyreden koca bir erkek aslandan, genç ve çevik bir çitaya dönüştü :)  şaka bir yana gerçekten de pedal anında tepki veriyor ve aracın hızlanmaya başlamasındaki kayıp zamanı ortadan kaldırıyor aynı zamanda vites yükseltirken bazen karşılaştığımız motorun toparlanma süresini kısaltıyor.

Daha önce okuduğum bazı yorumlarda ; onun yerine gaza fazla basarım, gaza hızlı basarım gibi bir şey değil, özellikle gaza dokunduğunuz anda araç yürümeye daha istekli böyle olunca da araç daha atak davranıyor.

Her araca gereklimi tartışılır, mesela evin ikinci aracı fiesta 1.6 ps için pek de gerekli görmedim. Ancak 1.6 eb ler için sanırım daha faydalı olacaktır. Beygirler daha hissedilir oluyor :)

Fiyatına gelince ; Superchips uygulamasının 1200-1300 tl gibi olduğunu düşünürsek, sprintbooster için 700 tl biraz fazla ama başka araçlara da 100 tl gibi bir farkla taşınabilmesi uzun süreler kullanıma imkan vereceğinden fiyatı biraz daha kabul edilebilir kılıyor. 

Selamlar...

post-8079-0-70394500-1422272407_thumb.jp

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun, neredeyse 3 seneye yakın bir süredir kullanıyorum ve benim olmazsa olmazlarımdan.

Gücü arttırmasa da hissettiriyor. 

Ama pahalı... Kaldık ki ben çok daha ucuza almıştım. 

Yakıt ortamaları ne durumda? ...merakımdan soruyorum, kesinlikle altında "kıllık" yok   :)  (normalde yaparım...karakterim kötü,elimde değil valla...) 

Hiç değişmiyor.

Temel prensip aynı: Efendi kullanırsan az, eşeklik edersen çok yakıyor.

Taktığım ilk hafta ilk heves etkisi ile %10-15 fazla yaktım, sonra alıştım.

Benim YB Antalya Şİ ortalamam 7,7 dolaylarında. Yaz - kış pek fark etmiyor. 

Ancak uzun yolda eşekliğim tuttuğundan pek de alına düşmüyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sinyal / Tepki zamanı gecikmesi olduğu ret edilemez bir gerçek ... işe yaradığını bağımsız :) kaynaklardan duymuştum ... tüketimi ne kadar etkilediğini merak ediyordum. onu da şimdi öğrendim.

...teşekkürler.  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt ortamaları ne durumda? ...merakımdan soruyorum, kesinlikle altında "kıllık" yok   :)  (normalde yaparım...karakterim kötü,elimde değil valla...) 

:) Kaan bey, çok az kullandım henüz bir değişim göremedim maalesef...

Hayırlı olsun, neredeyse 3 seneye yakın bir süredir kullanıyorum ve benim olmazsa olmazlarımdan.

Ama pahalı... Kaldık ki ben çok daha ucuza almıştım. 

Hiç değişmiyor.

Temel prensip aynı: Efendi kullanırsan az, eşeklik edersen çok yakıyor.

Taktığım ilk hafta ilk heves etkisi ile %10-15 fazla yaktım, sonra alıştım.

Benim YB Antalya Şİ ortalamam 7,7 dolaylarında. Yaz - kış pek fark etmiyor. 

Ancak uzun yolda eşekliğim tuttuğundan pek de alına düşmüyor. 

teşekkürler,  bende sıkı bir pazarlık sonucu 680,00 tl ye taktırdım :)

yakıt tüketiminin normal kullanımda değişmeyeceğine katılıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 aydır aracımda sprintbooster ve Süperchips yazılım var 1.6 eb aracım çok memnunum efendi kullanınca uzun yolda 5.7 ortalama yakaladım şehir içinde 8.-8.5 arası yakıyor

sırada superchips var, onuda görüştüm peşin ödeme olursa 1250 tl ye yapacaklar, önce bu haliyle bir süre kullanacağım, daha sonra düşünüyorum.

bizimde tek oyuncağımız bu napalım :)

Tugay Kuruöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal Brembo disk, fren takımı bulamıyorum Mondeo için, bulursam chip olayına girerim. (Şu haliyle o güce frenler yetmezmiş gibi geliyor bana)

Hiç sorun olmaz aracınız; tdci 163 ps ve üzeri hatta 2.0 stci 240 ps ile aynı frene sahip.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman devam :)

O zaman bu ay şu vergi olayını halledelim önümüzdeki ay tatlı bir modifiye (170 HP) gelebilir.

Fren önemli tabiki fakat yetmeyeceği noktada uygun kullanımla problem çıkarmayacaktır en kötü senaryoda. (Burdan bakınca bilinçli abilere benziyorsunuz, kamikaze olmayacağınız aşikar)

Tatlı yazılım iyidir. Ama Hakan ağabey ufak bir hatırlatma arabandaki DPF ömrü kısalabilir, dışarıda "bilmemne" ustaya yaptırırsan. Marka tercih etmen gerek, rail'e abanmadan boost/timing le çözmeli. Yoksa "kara tren gecikir, belki hiç gelmez" diye türkü söyler hale gelebilirsin. "Naçizane" tavsiye tabi bu.

1.6 EB +34bg +59nm

2.0 TDCI  +33bhp +103nm (140lık ise)

Çok tatlı olmaz mı? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marka tercih etmen gerek, rail'e abanmadan boost/timing le çözmeli. Yoksa "kara tren gecikir, belki hiç gelmez" diye türkü söyler hale gelebilirsin. "Naçizane" tavsiye tabi bu.

Eskişehir'de bu işi hakkını vererek yapabilecek sadece "Ecufast" var. 1 hafta deneme süresi ve silinirse yazılım geri yüklemesi sözü veriyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskişehir'de bu işi hakkını vererek yapabilecek sadece "Ecufast" var. 1 hafta deneme süresi ve silinirse yazılım geri yüklemesi sözü veriyorlar. 

Benim de aklıma takılan soru aslında buydu.  "Denemeden nasıl bilecez?"   :P  sprintbooster için de deneme şansı olur muydu ki acaba?  :fikir:

Ben dahil herkes için not: Benzin azıcık ucuzladı ya hemen performans meraklıları kendini belli etmeye başladı.  :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de aklıma takılan soru aslında buydu.  "Denemeden nasıl bilecez?"   :P  sprintbooster için de deneme şansı olur muydu ki acaba?  :fikir:

Ben dahil herkes için not: Benzin azıcık ucuzladı ya hemen performans meraklıları kendini belli etmeye başladı.  :muha:

montaj bittikten sonra ürünü satan kişi daha ben sormadan kendisi ; 1-2 hafta deneme süresi var memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz dedi.

Fren önemli tabiki fakat yetmeyeceği noktada uygun kullanımla problem çıkarmayacaktır en kötü senaryoda. (Burdan bakınca bilinçli abilere benziyorsunuz, kamikaze olmayacağınız aşikar)

Tatlı yazılım iyidir. Ama Hakan ağabey ufak bir hatırlatma arabandaki DPF ömrü kısalabilir, dışarıda "bilmemne" ustaya yaptırırsan. Marka tercih etmen gerek, rail'e abanmadan boost/timing le çözmeli. Yoksa "kara tren gecikir, belki hiç gelmez" diye türkü söyler hale gelebilirsin. "Naçizane" tavsiye tabi bu.

1.6 EB +34bg +59nm

2.0 TDCI  +33bhp +103nm (140lık ise)

Çok tatlı olmaz mı? :)

olur bence de :) zaten bizimkisi trafikte yarış için değil, maksat araç kullanıcıya keyif versin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.