Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk1 Rolanti Sorunu

Avni_Duman

Soru

arkadaşlar merhaba,

aracı aldığımdan beri beni sinir hastası eden bir sorunum var...

ilk etapta dur kalklarda devir saati dibe vurup stop edecek gibi yapıp tekrar topluyodu

(sanayi tabiriyle rolanti dalgalanması-almaverme vs.)

aynı işlemi aynı anda  3-4 kere yapıp düzeliyodu sanayide tanıdık bi ustaya kelebek+rolanti motorunu temizletip bilgisayarlı ayar

yaptırdıktan sonra düzelir gibi oldu sorun yine devam edince kelebeğe özel bi işlem yapıldı bu sorun büyük oranla çözüldü...

bugün baslayan baska bi sıkıntı ise söyle;

araba seyır halinde giderken bosa attığımda devir 2500-3000 arası sabitleniyo düşmüyo ancak araba durduğunda 1000devirde 

sabitleniyo diğer türlü resmen bağırıyo-yırtınıyo vs...

ilginç bi durumda soyle ki; dün arabanın debraj ust merkezi değişti değişirken akü yarım saat sokulu kaldı acaba ayarmı kactı

düşüncesi ile yeniden bılgısayara bağlandı ama sonuc husran burda sunu belirtmek istiyorum ya gerçekten aku sökülünce bi sıkıntı

oldu yada sorun aynı ana denk geldi...

benzinde cok takılma yapmıyo ama tüpde resmen cıvı cakmıs gibi sabitleniyo düşmüyo usta bunun sebebının lpg nin daha cok

elektrık cektığınden olduğunu soyledi ardından lpg ayarına girdim orda daLPGnin kendi ayarı ayar mukemmel fakat yine olmadı

en son lpg ci bikaç gün benzinde kullan düzelmezse kesin rolanti motorun değişecek dedi çıktım geldim eve moralim bozuk bi şekilde

düşünüyorum ve sizlerden yardım bekliyorum bu tür şeyler maalesef beni anında arabadan soğutuyo LÜTFEN YARDIIIM!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar merhaba,

ilk etapta dur kalklarda devir saati dibe vurup stop edecek gibi yapıp tekrar topluyodu

aynı işlemi aynı anda  3-4 kere yapıp düzeliyodu sanayide tanıdık bi ustaya kelebek+rolanti motorunu temizletip bilgisayarlı ayar

yaptırdıktan sonra düzelir gibi oldu sorun yine devam edince kelebeğe özel bi işlem yapıldı bu sorun büyük oranla çözüldü...

araba seyır halinde giderken bosa attığımda devir 2500-3000 arası sabitleniyo düşmüyo ancak araba durduğunda 1000devirde 

ilginç bi durumda soyle ki; dün arabanın debraj ust merkezi değişti değişirken akü yarım saat sokulu kaldı acaba ayarmı kactı

düşüncesi ile yeniden bılgısayara bağlandı ama sonuc husran burda sunu belirtmek istiyorum ya gerçekten aku sökülünce bi sıkıntı

benzinde cok takılma yapmıyo ama tüpde resmen cıvı cakmıs gibi sabitleniyo düşmüyo usta bunun sebebının lpg nin daha cok

elektrık cektığınden olduğunu soyledi ardından lpg ayarına girdim orda daLPGnin kendi ayarı ayar mukemmel fakat yine olmadı

en son lpg ci bikaç gün benzinde kullan düzelmezse kesin rolanti motorun değişecek dedi çıktım geldim eve moralim bozuk bi şekilde

düşünüyorum ve sizlerden yardım bekliyorum bu tür şeyler maalesef beni anında arabadan soğutuyo LÜTFEN YARDIIIM!!!

Kardeşim aynı sorun bende de olmuştu hiç bir parça değiştirmeden halloldu İzmir de olsan yardımcı olurdum ama Ankaradasın  çok sağlam bir ustam var bana da dediler bi dünya parça değişecek diye ama sağolsun ustam h-2 dk da halletti  

ibrahim Bucak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sinir hastası olacak bi durum yok. Öncelikle sakin.

11 yaşındaki araba ilk günkü performansını göstermemesi çok beklenmedik bir durum değil. 

Ben sizin yerinizde olsam önce gider LPG nin kendisini kontrol ettirirdim, sorun yoksa kalibrasyonunu yaptırır filtresini değiştirirdim. 

Sorun kendisini ele vermiş kabaca aslında, LPG deyken davranışları farklıysa eğer ya LPG elemanları yada bu elemanların kullandığı başka bir eleman arızalı olabilir.

Sanayideki ustadan daha çok işini bilen araçtaki LPG nin markası herneyse onun servisi çözecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeşim aynı sorun bende de olmuştu hiç bir parça değiştirmeden halloldu İzmir de olsan yardımcı olurdum ama Ankaradasın çok sağlam bir ustam var bana da dediler bi dünya parça değişecek diye ama sağolsun ustam h-2 dk da halletti

Sizin usta acaba ne yapti paylasirsaniz bende buradaki ustalara aktarir belki cozerim...

Sinir hastası olacak bi durum yok. Öncelikle sakin.

11 yaşındaki araba ilk günkü performansını göstermemesi çok beklenmedik bir durum değil.

Ben sizin yerinizde olsam önce gider LPG nin kendisini kontrol ettirirdim, sorun yoksa kalibrasyonunu yaptırır filtresini değiştirirdim.

Sorun kendisini ele vermiş kabaca aslında, LPG deyken davranışları farklıysa eğer ya LPG elemanları yada bu elemanların kullandığı başka bir eleman arızalı olabilir.

Sanayideki ustadan daha çok işini bilen araçtaki LPG nin markası herneyse onun servisi çözecektir.

Lpg landirenzo marka.

Filtre degisip kalibrasyon zaten yapilmisti

Ayni hataui benzindede yapildi ama daha az hissediliyo lpg daha cok elektrik cektiginden daha fazla belli eder desi ustalar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 24 Ocak 2015 21:31:25, Avni_Duman said:

arkadaşlar merhaba,

Kardeşim arabanın rolantisiyle oynayamadıklarından kelebeğe somon atıyo o tekleme sorununu çözüyo ama devir öyle kalıyo biraz uğraşsa sorunu çözer orta yolu bulur ama o devir saatinin gidip gelmesi bende de var ve çözüm aramayı bıraktım 2000 tl masraf ettikten sonra bence bırak öyle kalsın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu yeniden canlandıracağım fakat bende de aynı sorun var aracı boşa attığımda veya debriyaja bastığımda giderken 4000 devire takılı kalıyor, eğer duruyorsam araba boşta ise 4000 devire vuruyor sonra normal rölantisine düşüyor. Önceleri lpg de yapıyordu artık benzin veya lpg farketmiyor. Kimisi gaz kelebeği dedi kimisi rölanti motoru dedi bende servisi aradım rölanti motoru dedim öyle bi şey yok ve lpg li araçlara bakmıyoruz sorun bir çok nedenden olabilir dedi. Başka ustaya sordum kronik bu araçlarda dedi ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.