Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Mk3 Garanti Bitiyor, Izlenimlerim

Volkan Kaya

Soru

İmzamdaki aracı 30.01.2013 tarihinden bu yana kullanıyorum, gerçi bir 6 ay nadasa bırakmıştım, bugün itibari ile 15.000 km yi geçti. Garanti sürecinde forumda yaşanmış olumsuzlukların hiç biriyle karşılaşmadım çok şükür. Arabayı satıyor gibi yazdığıma bakmayın, değerlendirmek istedim. İşin doğrusu skoda yeti alacakken, mahalle baskısı nedeniyle almıştım focusumu.Orta gelir grubunda biri olarak alabileceğimin en üstü diye düşünüyorum yani 0 sıfır km muhtemelen premium marka alamayacağım. Bu beklenti ile zaten almıştım, bütçemin maksimumu da buydu.

Belki beklentilerimin düşük olması memnuniyetimi artırdı. Antakya belkide ülkenin en kötü yollarına sahip, buna rağmen arabadan rahatsız edici tıkırtı dahi duymadım. Genelde ş.içi kullanıyorum aracı 6 Lt. tüketimim görünüyor, bahsettiğim gibi bu iğrenç yol koşullarında bence tatmin edici. En az iki sene daha kullanmayı planlıyorum bu aracı belki yeni kasa çıkınca focusa devam ederim, ancak sorun yaşamayınca focusun reklamını yapıyorum (mahalle baskısını ben de yapıyorum artık :D )

Danışmak istediğim şu, 30.01.2015 itibari ile garantim doluyor, şikayetim olmasa da ya çıkarsa konusu da var açıkçası. Arabamda garip gelen, biraz da alıştığım sıkışık trafikte 1. vitesle dur kalk modunda 2-3 defadan sonra tekrar kalktığımda 1-2 saniye gaz yememe durumu var. Belki de dizel araçların karakterinde var, tam şehrin göbeğinde bildiğin mal gibi duruyo ardından gazı yiyor. Sizce bu bir sıkıntımıdır? 

Yıllık bakım yaptıracağım ford servisinde, sanayide bi arkadaşımın işi vardı garanti öncesi servis genel check-up yaparmı diye sordum, kısacası abi arıza uydur dedi :D yoksa son düzlükte hele ki periyodik bakımda rutin kontrol yaparlar şanzıman, turbo gibi tamiri pahalı şeylerle ilgilenmezler dedi. Bu konuda ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Danışmak istediğim şu, 30.01.2015 itibari ile garantim doluyor, şikayetim olmasa da ya çıkarsa konusu da var açıkçası. Arabamda garip gelen, biraz da alıştığım sıkışık trafikte 1. vitesle dur kalk modunda 2-3 defadan sonra tekrar kalktığımda 1-2 saniye gaz yememe durumu var. Belki de dizel araçların karakterinde var, tam şehrin göbeğinde bildiğin mal gibi duruyo ardından gazı yiyor. Sizce bu bir sıkıntımıdır? 

Yukarda yazılanlara ek olarak, bu tabiki bir sorun; muhtemelen yazılım ile çözülür.

Yetkili servis'e uğramanız yeterli bu şikayeti anlatıp gösterebilirseniz ne ala. :yeah:

Sonuçları bekliyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam ciddimisiniz ben 2 yıl diye biliyorum.30.01.2013 de almıştım

Şimdi nasıl bir ferahlama bir rahatlık gelmiştir. :)

Hocam iki senedir kullandığınız arabanın garanti süresini bizden duymanız sizin adınıza kötü bir durum olsa gerek ama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

VW polo sahibi arkadaşım 2 yıl demişti, ben de öyle biliyordum. Garip gelmişti buzdolabında da 2 yıl garanti demiştim az evvel. valla "relax mode on" desem yeridir, teşekkürler. Yarından tezi yok ford servise kasılarak gidecem :) bakımla birlikte şu gaz olayına da baktırayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
arkadaşım 2 yıl demişti,

2 yıl T.C Sanayi bakanlığının imalatçı / ithalatçı firmalara verdiği -minimum- garanti süresi, yani devlet diyor ki "2 yıldan daha az garanti veremezsin."  yani garanti süresi en az iki yıl olmalı.  Bunun dışında her firmanın kendi maliyet hesabı var ve her biri 2yıl+x süre ile garanti veriyor. @Ahmet Dursun,  beyin de belirttiği gibi garanti süreniz bitmeden servise uğrayabilir ve ek garanti de satın alabilirsiniz. Bu bedel aracınızın kilometre / model yılı ile alakalı olarak değişir. (Örnek: Satınalma sürecinde ek garanti ucuzdur, yıl ve km geçtikçe bu bedel artar)  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önümüzdeki ay benim garantim gerçekten bitiyor.En son Kasım ayında 700 civarı bir fiyat vermişlerdi.Şu anda ne kadar bilmiyorum.Garantiyi uzatmak tabiki mantıklıdır.Ancak 24.000 deki arabam, iki sene sonra en fazla 50.000 olur diye düşünüyorum.Hal böyle iken kesinlikle yaptır mı dersiniz yoksa olmasa da olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.