Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye İçin Bazı Detaylar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Ferhat Çakmak said:

merhaba sonunda onay aldım foruma dahil oldum.Bu vergi sistemiyle hayalini bile kuramayacağım araçlara eşimin çalışma izni permisi nedeniyle bakıyorum?bu martda almanyaya gideceğim ordan da araç getirebilirim ama pek arabalardan anlamıyorum açıkçası.mustang hayranıyım ama yıllık maliyeti ne olur bir ecoboost kuzuya bakmak için kaan bey?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Yıllık vergisi: 4.150 TL  (3 yıl boyunca her yıl ödenecek minimum tutar.)

Yılda 10 bin km için: 5.500 TL Yakıt (ortalama 13 lt tüketim ile)

Kasko ve Sigorta yüklü çıkacaktır birde ama bunun net rakamı için sizin geçmişinizin bilinmesi gerekiyor. Kaan abi ortalama söyleyebilir diğer satın alan sürücüleri baz alarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar ...

@Yakup Çağatay yazmış zaten ... 2,3EB şehir içinde 12lt/100km ile dolaşıyor (normal kullanımda) MTV malum, 15k Km ve katlarında standart bakımları var ... onlar da 1,000 - 1,100 TL civarında. Yani Stang'ı elde/yolda tutmak pek de pahalı değil. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Yıllık vergisi: 4.150 TL  (3 yıl boyunca her yıl ödenecek minimum tutar.)

Yılda 10 bin km için: 5.500 TL Yakıt (ortalama 13 lt tüketim ile)

Kasko ve Sigorta yüklü çıkacaktır birde ama bunun net rakamı için sizin geçmişinizin bilinmesi gerekiyor. Kaan abi ortalama söyleyebilir diğer satın alan sürücüleri baz alarak.

teşekkürler yakup bey yaklaşık 35.000 eurolara mal edeceğimden bu masrafları karşılarım diye düşünüyorum ayrıca kasko yapmak şart mıdır?yani sadece haftasonları kullanacağım bir araç olur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ferhat Çakmak said:

teşekkürler yakup bey yaklaşık 35.000 eurolara mal edeceğimden bu masrafları karşılarım diye düşünüyorum ayrıca kasko yapmak şart mıdır?yani sadece haftasonları kullanacağım bir araç olur diye düşünüyorum

Allah korusun fakat garantisi yok ki :( 35 bin euro'ya nasıl mal edeceksiniz? (Kısa süreli gir-çık yapmadan)

Ülkeye girişte vergi ödemeniz gerekecek. Yoksa da o ücret değeri kadar ipotek bırakmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Allah korusun fakat garantisi yok ki :( 35 bin euro'ya nasıl mal edeceksiniz? (Kısa süreli gir-çık yapmadan)

Ülkeye girişte vergi ödemeniz gerekecek. Yoksa da o ücret değeri kadar ipotek bırakmanız lazım.

eşim alman vatandaşı burda çalışma izni alarak mavi plaka vergisiz araç getirebiliyorum.baktım bazı sitelere 33.000 euro araçlar var almanyadan buraya nakliye 1100 euro geri kalanda bazı gümrük masrafları.tek sorunum umarım avrupa versiyon bir mustang bulabilirim ve aldatılıp amerikan versiyonu almam.almancam yok eşimde mustang alıyorum diye pek yardımcı olmuyor malum eşler aile arabası ister

takip etdiğim araçlardan biri 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=220049767&isSearchRequest=true&zipcode=&scopeId=C&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=30&pageNumber=1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ferhat Çakmak said:

eşim alman vatandaşı burda çalışma izni alarak mavi plaka vergisiz araç getirebiliyorum.baktım bazı sitelere 33.000 euro araçlar var almanyadan buraya nakliye 1100 euro geri kalanda bazı gümrük masrafları.tek sorunum umarım avrupa versiyon bir mustang bulabilirim ve aldatılıp amerikan versiyonu almam.almancam yok eşimde mustang alıyorum diye pek yardımcı olmuyor malum eşler aile arabası ister

takip etdiğim araçlardan biri 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=220049767&isSearchRequest=true&zipcode=&scopeId=C&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=30&pageNumber=1

Şasi numarasını (vınn) isteyin, etis.ford.com'a girip aracın HANGİ BÖLGE için üretildiğine bakabilirsiniz.

Fotoğraftaki araç USA spec. En basit arka stopların kırmızı ve şeffaf olmasından anlarsınız ama bazı şeyleri değiştirmek mümkün olduğu için ilk dediğim yöntem garanti olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Şasi numarasını (vınn) isteyin, etis.ford.com'a girip aracın HANGİ BÖLGE için üretildiğine bakabilirsiniz.

Fotoğraftaki araç USA spec. En basit arka stopların kırmızı ve şeffaf olmasından anlarsınız ama bazı şeyleri değiştirmek mümkün olduğu için ilk dediğim yöntem garanti olur.

çok yardımcı oldu bu bilgiler yakup bey teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval said:

Türkiye ile şimdilik pek alakası yok ama ilginç bir gelişme, alışılmadık bir şekilde Ford Mustang ile Amerika Ralli Kupasını kovalamaya karar vermiş. 

Ford-Mustang-RS200.jpg.435e9ba789ee4d3e5

bu paylaşımı geçenlerde görmüştüm. bentley içinde böyle bir photoshop çalışması filan vardı hatta.

http://www.otopark.com/2016/01/modern-otomobiller-ralli-icin-yaratilsalardi/

hatta burda okumuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aslında biraz tuzak paylaşımdı, güncelleri ne kadar takip ediyorsunuz sınavıydı.

Kemal tam not aldı.

Bunlar Londra'da yaşayan tasarımcı Yasid'in fantastik illüstrasyonları.

Kemal'in paylaştığı sayfada görüldüğü üzere çok değişik modeller üzerine hayal gücüyle çalışmalar yapmış, Mustang'de nasibini almış. 

Ama haliyle Amerika Ralli Kupası ile falan alakası yok...

Oarada Ford Fiesta ST ile temsil ediliyor 2 Wheel sınıfında, genelde de Subaru Impreza hakimiyeti var.

Zaten Amerikalılar için ralli futbol kadar yabancı. 

59 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Baja çöllerinde

Yok abisi Mustang'e yazık olur. Çölün fatihi olsa olsa bu olur

1454512305941.jpg

https://media.ford.com/content/fordmedia/fna/us/en/news/2016/02/03/2017-ford-f-150-raptor-prepares-for-grueling-off-road-racing-series.html

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ferhat Çakmak said:

merhaba amerikan versiyonu ecoboost var türkiyede almayı düşünüyorum alman versiyonuna göre dezavantajım nedir?

Yukarda yazılmıştı zaten :) 

Garanti yok, radyo yok, yakıt sistemi farklı gibi gibi. Avrupa'ya özel bazı donanımlar bizde standart abd'de opsiyon (sürüş ile akalı)

Bunların hepsi sitemizde tek tek yazıldı,çizildi :) Keyifli okumalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Yukarda yazılmıştı zaten :) 

Garanti yok, radyo yok, yakıt sistemi farklı gibi gibi.

aslında hepsini okumuşdum yakup bey ama insan gaza geliyor sizce bu eksikler tolere edilebilir şeyler mi yoksa biraz daha bekleyeyim mi avrupa versiyonu için?araca kapı teslim 35.000 euro istiyorlar sıfır keşke şahsuvaroğlu maviplakalar içinde avrupa versiyon araç getirse bu fiyata

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.