Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çaktırmadan Gizli Buzlanma

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Bu sabah evden çıktım yollar güzel. Normalde ana cadde çok sıkışıyor, alternatif olarak çok dik bir rampa var oradan gidiyorum artık . @Yakup Çağatay hatırlar Ranger'ın eğim iniş kontrolünü denediğimiz yer.  Önce ufakça bir rampa çıkıp sonra eğim en az %20 olan  150 m falan bir iniş. Oraya bir yaklaştım: Sürpriz!!!!  yerler cam gibi benim araba nasıl kayıyor. Zar zor U attım geldiğim cam gibi hafif rampadan (hafifi de %7-8 falandır ) ayağım frende arabayı 7-8 km hızı geçirmeden zar zor ana yola geri indim . Bana en az 10 dk ya maloldu ama muhtemelen kazadan kurtuldum.  Çok lokal bir alanda buzlanma çok enteresandı :( 

Abi simdi bana kizacaksin ama, insanlarin sosyal medyadaki tepkileri, haberler, gazeteler vs cok komik geliyor bu konularda. Vay olmus Istanbul, vay kar altinda kalmis.

Istanbul kar altinda!!!! Eeee ? Bi tek Istanbula mi yagiyor? Bir tek Istanbulda mi yollar kapaniyor? Gizli buzlanma bir tek Istanbulda mi oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu dönemde sabah saatleri çok riskli. Hava açık ve yerler ıslak ise çok dikkat etmeli.

@Servet Ö. Alışmadık popoda don durmazmış :) Benim gibi kurtköy civarı oturanlar biraz daha alışığız ama sahil kesimi bu konuda daha tecrübesiz. Buna bir de yaz saatinde kaldığımız için erkenden yola çıkma eklenince, bu yıl daha bir sorun oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Bu dönemde sabah saatleri çok riskli. Hava açık ve yerler ıslak ise çok dikkat etmeli.

@Servet Ö. Alışmadık popoda don durmazmış :) Benim gibi kurtköy civarı oturanlar biraz daha alışığız ama sahil kesimi bu konuda daha tecrübesiz. Buna bir de yaz saatinde kaldığımız için erkenden yola çıkma eklenince, bu yıl daha bir sorun oldu. 

Tecrube falan bi yandan hikaye, adamlar alismislar yazlik veya dort mevsim lastiklerle kisi gecirmeye, kapiya cekmis 300bin TL lik arabayi ama ustunde kislik lastik yok. Oturdum yayinlanan videolari izledim, saga sola kayip kosturen elemanlarin arabalarinin alayinda yazlik lastik. O bile 4-5 senelik lastik falandir.

Simdi Cenk abiye laf etmis gibi oldu ama yanlis anlasilmasin ben genel olarak insanlarin ve medyanin abartili tepkilerine soyleniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah evden çıktım yollar güzel. Normalde ana cadde çok sıkışıyor, alternatif olarak çok dik bir rampa var oradan gidiyorum artık . [mention=1]Yakup Çağatay[/mention] hatırlar Ranger'ın eğim iniş kontrolünü denediğimiz yer.  Önce ufakça bir rampa çıkıp sonra eğim en az %20 olan  150 m falan bir iniş. Oraya bir yaklaştım: Sürpriz!!!!  yerler cam gibi benim araba nasıl kayıyor. Zar zor U attım geldiğim cam gibi hafif rampadan (hafifi de %7-8 falandır ) ayağım frende arabayı 7-8 km hızı geçirmeden zar zor ana yola geri indim . Bana en az 10 dk ya maloldu ama muhtemelen kazadan kurtuldum.  Çok lokal bir alanda buzlanma çok enteresandı [emoji20] 

Yürüme zor çıkılacak yerler :) Geçmiş olsun abi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Çok lokal bir alanda buzlanma çok enteresandı :( 

Enteresan olan bir şey yok ki, sayıp döktüğün buzlanma noktalarından bizler sorumluyuz...genelde geceleri kalkıp belli yerlere damacana ile su döküyoruz. Kimi zaman aynı noktayı beş bayi suladığı için verimli çalışamıyorduk ama bu kış OYDER'in devreye girmesi ile birlikte herkesin sorumluluk/yetki alanları da belli oldu. Mesela biz Tuzla - Pendik köprüsü arasından sorumluyuz ve her gece toplam 40 ayrı noktayı su ve yanık yağ karışımı ile ıslatıyoruz.

bkn. çoluk çocuk evde ekmek bekler, akşam yemeğinde jant'mı yedireceğiz? 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

Enteresan olan bir şey yok ki, sayıp döktüğün buzlanma noktalarından bizler sorumluyuz...genelde geceleri kalkıp belli yerlere damacana ile su döküyoruz. Kimi zaman aynı noktayı beş bayi suladığı için verimli çalışamıyorduk ama bu kış OYDER'in devreye girmesi ile birlikte herkesin sorumluluk/yetki alanları da belli oldu. Mesela biz Tuzla - Pendik köprüsü arasından sorumluyuz ve her gece toplam 40 ayrı noktayı su ve yanık yağ karışımı ile ıslatıyoruz.

bkn. çoluk çocuk evde ekmek bekler, akşam yemeğinde jant'mı yedireceğiz? 

:D:D:D

Edit: bu arada OYDEr in adı OYARDER olsa daha mı iyi  olurdu ? 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Tecrube falan bi yandan hikaye, adamlar alismislar yazlik veya dort mevsim lastiklerle kisi gecirmeye, kapiya cekmis 300bin TL lik arabayi ama ustunde kislik lastik yok. Oturdum yayinlanan videolari izledim, saga sola kayip kosturen elemanlarin arabalarinin alayinda yazlik lastik. O bile 4-5 senelik lastik falandir.

Simdi Cenk abiye laf etmis gibi oldu ama yanlis anlasilmasin ben genel olarak insanlarin ve medyanin abartili tepkilerine soyleniyorum.

Tepkiler mi abartılı yoksa insanlar abartılı kötü ve umursamaz mı yoksa "yaşayarak öğrenmek" deyimi bu ülkede olması gerektiğinden 45135436 kat daha mı fazla bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Bekir B. yazdı:

İzmir de öyleymiş yumurtalar hep çatlamış :)

Dudullu-Bostancı minübüs şoförlüğü yapmışlığım vardır (8 ay kadar)

28 kişiyi kapılar açık taşıdığım olmuştur.( bkz. çok iyi halt etmişim..)Napalım ekmek parası, yolcu zorla biniyordu yeminlen. "İn kardeşim" dememe rağmen inmiyorlardı.:D Napsın adamlar kardan tipi de araç bulmak zor....

O yumurta taşımayı beceremeyip çatlatanlar acemi acemi:smiley2k:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

28 kişiyi kapılar açık taşıdığım olmuştur.( bkz. çok iyi halt etmişim..)Napalım ekmek parası, yolcu zorla biniyordu yeminlen. "İn kardeşim" dememe rağmen inmiyorlardı.:D Napsın adamlar kardan tipi de araç bulmak zor....

bak bak baaaak (tavuk gibi oldu dimi) bizim muhitlerde minibüs çekmeler falan :) 

abi sen kitap gibi adamsın, senin sayfaları biraz daha karıştırmak lazım kim bilir neler dökülür senden :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

bak bak baaaak (tavuk gibi oldu dimi) bizim muhitlerde minibüs çekmeler falan :) 

abi sen kitap gibi adamsın, senin sayfaları biraz daha karıştırmak lazım kim bilir neler dökülür senden :smiley2k:

On parmak F klavyede yazabiliyorum, hem de bakmadan :kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Arabasızken 2010 da binmişliğim vardır Tavukçuyolundan gidenlere....  Kamil Koçun orada iner eve yürürdüm Tatlısu mahallesinde oturukene..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

...senin klavyeye 10cc yanık yağ dökelim ... bak bakalım "On Parmak" yerine "afujjjmmsxps" yazıyor musun? yazmıyor musun?

Sir, neden bir kere şu ağzınızdan normal bir cümle dökülmez yaş olmuş 53, hala yaramazlık hala hinlik cinlik :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.