Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çaktırmadan Gizli Buzlanma

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Bu sabah evden çıktım 2 derece idi. Yağan veya yağmış bir şey yok  yollar kuruca. 

Bizim dağa biraz tırmandım. Orada bir sola kıvrılış var. Dışarısı 5-6 derece bile olsa buzumsu bir şey var orada kayıyor. 2-3 hafta  önce ESP devreye girdi falan zor topladım hep kontrollü giriyorum bu sabah da kontrollü girdim ki viraj içine parketmiş belediye otobüsü. Oraya hızlı giren ardışık 4 araba otobüse sıvanmış. 

Devam ettim başıbüyük orman yoluna girdim, karşıdan gelen kamyon selektör yaptı. Yol mu kapalı çevvir me mi var arabada bir şey mi var anlayamadık ama ben kaza falan vardır onu oyarıyordur diye normalde 90la indiğim rampayı 50 ile indim ve bir S gibi bir yer var görmen mümkün değil tam içi buz pisti olmuş ve biri kayıp duvara sıvanmış ki kamyoncunun uyarısnı gördüğüm kaza ile birleştirip temkinli inmesem bu mesajı hastaneden (yani hasta olarak :) ) yazıyor olurdum herhalde. Yol rahat ama kısacık bir kısmı nasıl olduysa buzlanmış. 

Burayı da geçtik çocuğu ataşehire bıraktım döndüm kayışdağı yolunda BP nin oradan yeditepeye doğru giden caddenin ortasında ışıklarda çöp kamyonu durmuş gene kısacık bir yer nasıl buzlanmış (diğer yerler kupkuru) accentin biri duramayıp çöp kamyonuna sıvanmış çöp kamyonun arka çıkıntısı giyotin gibi girmiş cama ölen kalan var mı bakamadım ama ben geçerken ambulans geliyordu.. 

Aman kış günleri çok dikkat araba buz uyarısı veriyorsa dikkate alalım.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Cenk,

Geçmiş yıllarda, şöyle böyle 10 yıl önce şirket aracı ile sık sık Ilgaz ziyaretlerimiz olurdu ve yol iyi durumdayken tepe yada Dağın Gölgede kalan kısmı buz pisti gibi olurdu, kış aylarında, her an tedbirli olmak gerek....Neyse ki teknoloji araçtan sürücüyü uyaran (sesli,görsel) sistemler var, tabii uyarsan.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bugün yazayım artık demiştim sürekli abs sürekli patinaj engelleme devrede. O sarı ışık sönmüyor ya la, sinir oldum. Hatta dün Cayman'a sıvanıyordum ben de neyseki temkinliydim erken başlamıştım frene kesintisiz abs ile durdum.

Bence bu biraz da asfalttan kaynaklı, Avrupa'da sürekli kar kış olan yerlerde böyle bir saçmalık olmuyordur diye tahmin ediyorum.

Sıvanmış bu iş için güzel bir kelime olmuş bu arada Cenk abi :D

4 çekere, hatta winter detune'a yönlendirir bu iş adamı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bu sabah evden çıktım yollar güzel. Normalde ana cadde çok sıkışıyor, alternatif olarak çok dik bir rampa var oradan gidiyorum artık . @Yakup Çağatay hatırlar Ranger'ın eğim iniş kontrolünü denediğimiz yer.  Önce ufakça bir rampa çıkıp sonra eğim en az %20 olan  150 m falan bir iniş. Oraya bir yaklaştım: Sürpriz!!!!  yerler cam gibi benim araba nasıl kayıyor. Zar zor U attım geldiğim cam gibi hafif rampadan (hafifi de %7-8 falandır ) ayağım frende arabayı 7-8 km hızı geçirmeden zar zor ana yola geri indim . Bana en az 10 dk ya maloldu ama muhtemelen kazadan kurtuldum.  Çok lokal bir alanda buzlanma çok enteresandı :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.