Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Bora A.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar biliyorsunuzki Focus'a Kuga göstergesi takınca yakıt ibresi biraz dengesizleşiyor.Bir türlü düşük yakıt uyarı lambası yanmamıştı.Ve geçenlerde inatla lamba yanana kadar kullandım.Evet lamba 60 km kala yanıyor.Yakıt ibresi kırmızıya kadar gelmesi gerekiyor.Ve yanlış hatırlamıyorsam lamba yandıktan sonra 47 litre mazot aldım.Paylaşmak istedim.

20180926_112532.thumb.jpg.e94763232f5a3eef3cd1609275b3c9e0.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar öncelikle bütün sayfaları tek tek okudum ama aklıma takılan bir kaç şey var. Ben bu geniş ekranlı göstergeden almak istiyorum. Aracım 2013 model focus titanyum hangi gösterge sorunsuz uyum sağlar Giresun da ayar yaptıracak bir yer bulmak malesef söz konusu değil. Otomatik park ve park sensörü sorunsuz çalışan gösterge kodu hangisidir . Benim aracım 31000 km de gelen göstergedeki km nasıl ayarlayabilirim. Elinde olup göstergeyi satmak isteyen olursa da alabilirim. Yakıt ibre sorunu hepsinde yaşanıyor mu göstermeme yada eksik gösterme gibi durumlar olur. Mu. Son. Olarak benim focus makyajlı mı değil mi nasıl anlarız? Teşekkürler şimdiden

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
33 dakika önce, Rıdvan c. yazdı:

Teşekkürler

Aracınız makyajlı değil, MK3 Focus.

bm5t kodlu Focus gösterge uygun ancak dijital hız yok, dv4t ve fv4t kodlu Kuga göstergeleri olur. Kuga göstergeleri yakıt ibresi yarıya kadar hızlı düşer ama kalan mesafe km doğru gösterir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Aracınız makyajlı değil, MK3 Focus.

bm5t kodlu Focus gösterge uygun ancak dijital hız yok, dv4t ve fv4t kodlu Kuga göstergeleri olur. Kuga göstergeleri yakıt ibresi yarıya kadar hızlı düşer ama kalan mesafe km doğru gösterir.

Digital hız kuga göstergesi alırsak olur mu peki

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet

Sanırım siz TEmin edebiliyormuşsunuz konularda görmüştüm bana da yardımcı olabilir misiniz son olarak km ayarını nasıl yaparız

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 saat önce, Rıdvan c. yazdı:

km ayarın

Elm ile yükseltme yapılır.

Senin aracının detayları imzanda yazmıyor, dizel/benzin ?

Benzinli gösterge bulmak biraz daha zor.

Hatta şu an için Kuga gösterge bulmak da zor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2013 dizel titanyum 

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Elm ile yükseltme yapılır.

Senin aracının detayları imzanda yazmıyor, dizel/benzin ?

Benzinli gösterge bulmak biraz daha zor.

Hatta şu an için Kuga gösterge bulmak da zor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 dakika önce, Alper Sakallı yazdı:

Focus aracımdaki düz mavi Kuga göstergesini çift renk (mavi-siyah) yapabiliyor muyuz arkadaşlar ve çok Sayın @Gürkan Çakıroğlu  Abi? 

Mavi siyah dediğin mca ekranı gibi ise yapılır.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Tüm serinin silecek ölçülerini bulabildiğim kadar aktarıyorum. Piyasada bunlara yakın veya aynı ölçüleri almanız yeterlidir, ortadan bağlantı olduğu için 5-10 mm ile dünyalar değişmeyecektir. 

Ön Silecek Lastikleri
      Focus Mk1 için 550 mm ve 475 mm (asimetrik)

Focus Mk2 için 650 mm ve 425 mm (asimetrik)
      Focus Mk2 MCA için 650 mm ve 430 mm (asimetrik)

Focus Mk3 için 2 adet 725 mm (simetrik)
      Focus Mk3 MCA için 2 adet 725 mm (simetrik)

Focus Mk4 için ... mm ve ... mm (Girilecek) Uzunu Mk3'ten 10 cm kadar daha kısa (asimetrik)

Arka Silecek Lastikleri
      Focus Mk1 SW için 280 mm - HB için 380 mm

Focus Mk2 SW için 280 mm - HB için 350 mm
      Focus Mk2 MCA SW için 305 mm (01.2009'a kdr 280) - HB için 350 mm

Focus Mk3 SW ve HB için 305 mm
      Focus Mk3 MCA SW için 305 mm - HB için 330 mm

Focus Mk4 SW için ... mm - HB için ... mm (Girilecek)
        NOT: Ayrıca yanlış yazdığım varsa belirtirseniz sevinirim 🙂    Focus Mk1 (1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005) Silecek Ölçüleri
      Focus Mk2 (2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011)  Silecek Ölçüleri
      Focus Mk3 (2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018)  Silecek Ölçüleri
      Focus Mk4 (2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025)  Silecek Ölçüleri
    • Yazan: Adem balcı
      Arkadaşlar Rus sitesinden kopya ile bir tartışma konusu açmak istedim sitede foccus üzerinden açılan özellik ile sis farı açık konumdayken sellektör yapınca sis farı kapanıyor güzel bir kombin ortaya çıkıyor ben aracı sattığım için deneme şansım olmadığından sizlerle paylaşmak istedim paylaştığım link ile ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz
      http://www.youtube.com/watch?v=vzteKygjf78
      Yapmak için öncelikle modiye elm327 cihazını bağlıyoruz foccus programını açıyoruz
      01)_CENTRAL CONFİGTEN 
      02)_Read From BCM diyerek araç beynindeki bilgileri okuyoruz
      03)_ beynin ORJİNAL bilgilerini kaydediyoruz
      04)_#18 Foglight Function seçeneğini 4 uncu seçeneğe getiriyoruz 
      05)_Write to BCM  diyerek kayıt ediyoruz 
      06)_ degistirdigimiz bilgileri son olarak ABS beynine kayıt ediyor çıkıyoruz işlem tamamdır 

• Yazan: Yakup Çağatay
      Focus III Titanium donanım, otomatik kilit sistemi...
      Aracın kilidini açtıktan sonra 45 sn içinde kapıları açmazsanız araç kendini kitler..
      Not: Focus II'ler de de bulunmaktadır.

Benimki çalışmıyor, ende yok diyenler için konu;
    • Yazan: Halit AYDIN
      Geçen hafta bir ses farkrttim araçta..bozuk yaylı yatak gibi..yay sesi gibi..sancaktepedeyim yer gök kasis..amortisörlerden sandım..ama rahatsız edici şekilde idi..sonra ara ara duydum..bugün farkettim ki direksiyondan ve sürekli gacur gıcır ses var araçta..daha önce karşılaşan oldu mu bu sorunla? ne olabilir..videolar ekte.

Video 1: 

video 2: 

• Yazan: Halit AYDIN
      Arkadaşlar merhabalar.
      Aracım 2013, focus hb titanium+smart yani ses sistemim sony..bir sorun var gibi..son 1 haftada 2 kez başıma geldi..okul dönüşü akşam aracı park ediyorum..ki müzik açık olsa bile otomatik kendini kapatıyor sistem..stop edince aracı..yine de manuel kapatıyorum..dönüp kontrol edenlerdenim kapı vs..öğlen okula giderken bakıyorum araçtan ses geliyor, radyo açık..müzik çalıyor..sabaha kadar çalmış..2 kez olması düşündürdü..yahu bu neden olabilir? Başına benzer bir sorun gelen var mı bu şekilde?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.