Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Semih G. yazdı:

Düşürmek için elektronik yada gösterge tamiri yapan yerlere bakınmak gerek,ben Eskişehir'de tek dükkan bulabilmiştim bu konuda oda 100TL istemişti... Neyse öyle bir yer bulursanız onlar yapar,servisler pek yanaşmıyor bu konuya aranız iyiyse veya biraz zorlarsanız bir ihtimal yaptırabilirsiniz Özer bey gibi.

Montajı kolay kendiniz rahat yaparsınız en zor kısmı göstergenin soketinin nasıl çıktığını çözebilmek gerisi çocuk oyuncağı.

1-Direksiyonu kendinize çekebildiğiniz kadar çekin ve aşağıya indirin.

2-Direksiyon üstünde duran derimsi bir parça var,onu kaldırıp çıkartın(direksiyonla gösterge arasında plastik bir parçaya bağlı)

3-Bunları sökünce 2 adet vida karşınıza çıkacak zaten,onları içeriye düşürmemeye dikkat ederek sökün.

4-Şimdi işler biraz zorlaşacak,göstergeyi kendinize doğru yavaşça çekin çıt-çıt ederek geliyorsa yavaş yavaş devam edin. Hiç kıpırdamıyorsa;
 *Göstergenin tam ortasıyla üstteki göğüs kısmının arasına cetvel-kart tarzı bir şey sokun öyle çekin.

Bunun sebebi göstergeyle oturduğu yer arasında tırtıklı bir bölüm var onu aralamak.

5-Gösterge yerinden çıktı ama soketi bağlı olacak bunun içinde soketin üst kısmında bir tırnak var onu bastırıp etrafındaki plastik kelepçe tarzı parçayı üstünde geçireceksiniz.

6-Artık göstergeyi çıkartıp yenisini takabilirsiniz...

Hayırlı olsun :yeah:

teşekkürler Semih, Bodrum da yaşıyorum km düşürmek için birkaç görüşme yaptım ama yapabilen yer yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

teşekkürler Semih, Bodrum da yaşıyorum km düşürmek için birkaç görüşme yaptım ama yapabilen yer yok gibi.

O zaman dediğiniz gibi ya bekleyeceksiniz ya da servisleri bir yoklayacaksınız. Başka yol kalmıyor ne yazık ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.01.2017 - 21:05 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

Gürkan hocam sayesinde geniş ekran gostergeme kavusuyorum sonunda gerci hemen takamicam arabam şu an 44000km de ekran 47500 km de ayar işiyle ugrasmamak için ekranin km sine gelmeyi beklicem bu da 1,5   ,2  ayı bulur

Adem bey gösterge kaça maloldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Benim servisim; Focus titaniumdaki, gösterge yazılımını aldı, benim aracıma uyguladı. İşi biliyorlarsa serviste yapılır.

servisdeki ustaya mesaj atmıştım gösterge değişimi ile ilgili, göstegeyi değiştiririz ama göstergenin km den devam eder diye mesaj attı,

İzmirde kilometreci Metin usta diye birisi var durumu anlattım getirin arabanın kilometresine ayarlarım diyo, Bodrum gibi bir yerde gösterge işi yapan yerin olmaması çok garip.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Bodrumda bu işi yapan bi elektronikçi buldum göstergenin montajını yaptırmadan getir ayarlayayım sonra taktırırsın dedi yarın kısmet olursa yaptırıcam.

Elletme elletme az biraz sabret takarsın yahu :D Veya bunu hemen tak sonra satarken eskiyi takar yükseltirsin satarken. Nema Problema.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:
Yetkili servislerde km düşürmek mümkün değil, yanlış hatırlıyor olabilirmisin? Savaş usta, hayır ben yapmadım diyor.

Benim göstergeyi araca tanıtıp. Güncelleyip km kendisi ayarladı. Öncesinde araç üzerindeki göstergeyi birkaç kez söküp takmıştı. Aradan baya zaman geçti hatırlamıyordur. Şu da bir dipnot ; elinizdeki göstergeyi takip servise giderseniz hiçbir servis buna yanaşmaz. Araç üzerindeki gösterge ile gidip aldığınız göstergeyi tanıtmasını istemeniz gerekir Ki bunu çoğu servis yapmak istemez. Bende yeni gösterge ETISde dahi görünüyor. Yani bütün iş IDS ile yapıldı. Yapılmasa ETIS den network kontrölünden geçemez yazılım.

Ayrıca aracın km si IPC ve GEM modülünde tutulur. Araca tanıtılmazsa DTC atar . Yani IPC de değiştirmeniz durumunda GEM modülünde gerçek km bilgisi silinmez. Bu durumda AS-Built kodları ile müdahale gerekir .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Km işi ne oldu?

Km ekranın km sinden devam ediyor şuan haftaya İzmir e gidiyorum izmirde sadece gösterge işi yapan bi usta buldum 3. Sanayide getir orjinal km düşüreyim dedi 10 dk yaparım diyo,eski ekran 44175 de söküldü yeni ekran takıldığında 47555 deydi artık hesap kitap yapıp göstergecide ayarlatıcam, ayrıca servis bu iş için benden hiçbir ek ücret talep etmedi?

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Slm. Arkadaşlar bu göstergeleri nereden buluyorsunuz,  almak için kiminle bağlantı kurmak gerekiyor.  Özer bey nereden kaç tl ye temin ettiniz ?

eBay.com'da bulabilirsiniz . Değişken fiyatlar var . Araştırmanız gerekir . Servis fiyatları baya tuzlu.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.01.2017 - 21:36 tarihinde, Özer Aksu yazdı:

Benim göstergeyi araca tanıtıp. Güncelleyip km kendisi ayarladı. Öncesinde araç üzerindeki göstergeyi birkaç kez söküp takmıştı. Aradan baya zaman geçti hatırlamıyordur. Şu da bir dipnot ; elinizdeki göstergeyi takip servise giderseniz hiçbir servis buna yanaşmaz. Araç üzerindeki gösterge ile gidip aldığınız göstergeyi tanıtmasını istemeniz gerekir Ki bunu çoğu servis yapmak istemez. Bende yeni gösterge ETISde dahi görünüyor. Yani bütün iş IDS ile yapıldı. Yapılmasa ETIS den network kontrölünden geçemez yazılım.

Ayrıca aracın km si IPC ve GEM modülünde tutulur. Araca tanıtılmazsa DTC atar . Yani IPC de değiştirmeniz durumunda GEM modülünde gerçek km bilgisi silinmez. Bu durumda AS-Built kodları ile müdahale gerekir .

Aynı işlemi bende yaptırdım, benim göstergemde ETIS'de görünüyor... Fakat servise girer girmez Savaşın söylediği ilk cümle "hocam eğer mevcut km'den daha fazla ise müdahale edilmez, sadece yükseltebiliyoruz düşürmeye sistem izin vermiyor" olmuştu... O an "aha, .ıçtık ozaman" demiştim ve hiç unutmuyorum. Ama göstergem 0 km olduğu için bir sorun yaşamamıştık...

Şimdi şuraya dönelim; sen kaç km de servise gittin ve bu işlemi yaptırdın? yeni aldığın gösterge kaç km'dey di? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.