Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

300 verelim. Mca olduğu için 50 de ilave edelim. 350 son sar sar.

Hahaa varsa o fiyatlara 1500 tllik alayım mca kadrandan :)

--1 dakika sonra eklendi--
25 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

yapma bunu :smiley2k:

rekabet kurulundan ceza kestirirm sana :içelim:

Gönder gelsin :)

--5 dakika sonra eklendi--

Bendeki bundan :)

IMG_0279.JPG

IMG_0280.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

IMG_0279.JPG

Kaynımda da var,  aynısı :D:D

Bendeki de bundan, BLG ...  Allegrodan 300-400 TL gibi bir şeye almıştık ancak postası bayağı tutmuştu. Bizim burada gümrükçü falçatayı basmı ön camı boydan çizmişti de eskisinin camını uyarlamıştı Şahsuvar.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba gösterge hakkında sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Q.jpg

CM5T - 10846  gibi bir numara vardı arkasında yanlış hatırlamıyorsam.

Yukarıda ki atmış olduğum göstergenin aynısı dün akşam elime geçti. Hem mil hem km olanlardan. Denedim çalıştırdım fakat sormak istediklerim;

1- Gösterge yazıları ve renkleri ST olmasına rağmen ekran ST olarak açılmadı  Ford olarak açıldı acaba sebebi varmı ?

2- 2 adet yol bilgisayarı olması gerekmezmi ? Benim incelememde tek bir yol bilgisayarı vardı. 1 ve 2 şeklinde ayrılmamıştı.

3- Dijital hız göstergesini göremedim. Upgrade mi yapmak gerekli ?

Aracım Focus 2011 1.6 EB

Yardımcı olabilecek kimseler var ise şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

Gökhan Ulaş tarafından düzenlendi
imla.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

1 halledilir yazılımla
2 ve 3 makyajlı için geçerli.

Teşekkür ederim. Makyajlı için derken acaba mca göstergemi şu f1et ile olanlardan yoksa arabanın makyajlı kasamı olması gerekli ? Makyajsız kasada 2 ile 3 ü hiçbir türlü aktif etme olanağı yokmudur ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göstergeye yazılım ile müdahale etmiş olabilirler. Orjinal ST gösterge, ST logo ile açılıyor diye hatırlıyorum.

Çift yol bilgisayarı ve dijital hız da yazılım ile alakalı. Yakup'un dediği gibi bu özellikler focus'a makyaj ile geldi. Eski göstergeye yazılım attırarak bu özellikleri kazandırmak mümkün. Ancak bunun bazı yan etkileri de oluyor, çünkü yeni yazılım makyajlı araca göre yazılmış.

Benim gördüğüm, bizim araçlar için en güzeli 2015 kuga gösterge yazılımı (FV4T ile başlayanların yazılımı). Ama her göstergeye olur mu, denemek lazım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Göstergeye yazılım ile müdahale etmiş olabilirler. Orjinal ST gösterge, ST logo ile açılıyor diye hatırlıyorum.

Çift yol bilgisayarı ve dijital hız da yazılım ile alakalı. Yakup'un dediği gibi bu özellikler focus'a makyaj ile geldi. Eski göstergeye yazılım attırarak bu özellikleri kazandırmak mümkün. Ancak bunun bazı yan etkileri de oluyor, çünkü yeni yazılım makyajlı araca göre yazılmış.

Benim gördüğüm, bizim araçlar için en güzeli 2015 kuga gösterge yazılımı (FV4T ile başlayanların yazılımı). Ama her göstergeye olur mu, denemek lazım..

Teşekkür ederim yanıtınız için. Aklıma yine takılan bir kaç durum var.

Yan etkilerden kasıt sanırım arıza kodu veyahutta düzenli çalışamama gibi durumlar.

Vallahi gösterge fiyatları şu aralar oldukça yüksek bu göstergeye bile tesadüfen denk geldim. Kuga göstergeleri 650 750 istiyorlar genelde oda oldukça pahalı. 

Birde bahsetmiş olduğunuz yazılım işini elm327 ile hallebilirmiyiz yoksa servis yolu gözükürmü ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Gökhan Ulaş yazdı:

Merhaba gösterge hakkında bir kaç sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Q.jpg

CM5T - 10846  gibi bir numara vardı arkasında yanlış hatırlamıyorsam.

Yukarıda ki atmış olduğum göstergenin aynısı dün akşam elime geçti. Hem mil hem km olanlardan. Denedim çalıştırdım fakat sormak istediklerim;

1- Gösterge yazıları ve renkleri ST olmasına rağmen ekran ST olarak açılmadı  Ford olarak açıldı acaba sebebi varmı ?

2- 2 adet yol bilgisayarı olması gerekmezmi ? Benim incelememde tek bir yol bilgisayarı vardı. 1 ve 2 şeklinde ayrılmamıştı.

3- Dijital hız göstergesini göremedim. Upgrade mi yapmak gerekli ?

Aracım Focus 2011 1.6 EB

Yardımcı olabilecek kimseler var ise şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

FOCCCUS programi ile kodlaman lazim. Bendeki ST gostergesi olmamasina ragmen ST diyip aciliyor mesela :)@Ozan Kar gorunce daha detayli bilgi verebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gökhan Ulaş yazdı:

Yan etkilerden kasıt sanırım arıza kodu veyahutta düzenli çalışamama gibi durumlar.

Vallahi gösterge fiyatları şu aralar oldukça yüksek bu göstergeye bile tesadüfen denk geldim. Kuga göstergeleri 650 750 istiyorlar genelde oda oldukça pahalı. 

Birde bahsetmiş olduğunuz yazılım işini elm327 ile hallebilirmiyiz yoksa servis yolu gözükürmü ?

Park sensörlerinin sesinin gelmemesi, araba grafiğinde aydınlatma şemalarının tam olması gerektiği gibi çalışmaması gibi sorunlardan şikayetler geldi. Bir de otomatik park ile ilgili bir sıkıntı vardı ama neydi hatırlayamadım şimdi ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Park sensörlerinin sesinin gelmemesi, araba grafiğinde aydınlatma şemalarının tam olması gerektiği gibi çalışmaması gibi sorunlardan şikayetler geldi. Bir de otomatik park ile ilgili bir sıkıntı vardı ama neydi hatırlayamadım şimdi ..

+1 gösterge ile  teyp üzerindeki ekranda farklı yılların yazılımları olduğu için murat abinin bahsettikleri  şeyler çalışmıyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben makyajsız kasada,makyajlı ST yazılımlı makyajsız kasa göstergesi kullanıyorum :D 

ST işi yazılımsal olduğu için uyarlanabilir sanırım,2 bilgisayar içinde denildiği gibi makyajlı yazılımı gerekli. Bunu yapınca park sensörleri çalışmıyor haberiniz olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.12.2016 - 00:41 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Önümüzdeki haftayı beklersen sana bir kuga gösterge ayarlayabiliriz ?

DV4T 10849 xx seri ile başlayanlar, sona yazdığım xx ler farklılık gösterebiliyor.

Gürkan Bey bu göstergede herhangi bir gelişme var mı ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Gökhan Ulaş yazdı:

Makyajli kasa icin üretilen gösterge ekranini bende takmistim.Benim arabadaki yan etkileri; 1. Otomatik park tamammen devre disi kalmisti. 2. Park sensöründen ses gelmemisti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.