Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Serviste Yapılabiliyorsa Yaptırırım Sıkıntı Olmaz Yeter ki Sorun Kalibrasyon Olsun yalnız Göstergeyi aldığım yer yeni bir gösterge Yolladı Onuda Deneyeceğim Olmazsa servisin Yolunu Tutacağım. ;)

Ben kızıltepedeyim bi sıkıntı olursa bana ulaşın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...araca sıfırdan yazılım yüklenmesi yapılması lazım.  Servisin IDS cihazı ile yaklaşık bir saatini alır ama olmaz ise olmaz bir iştir ... aklınızda bulunsun. 

abi yazılım atmak konfigrasyonu düzeltmiyor ama, bence esas sorun orada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...yazılım upgrade ile birlikte bizi çocuklar eğitim/öğretim yapıyorlar ... hatta (varsa) lastik basınç sensörlerini de sisteme yeniden tanıtıp tüm konfig'i sıfırdan yapıyorlar. Sonradan saçmalık olmasın, alakasız arıza mesajları sisteme düşmesin diye bulduğumuz/bilebildiğimiz en iyi yöntem de bu üstadım.

Bu şekilde (deyim yerinde ise sisteme format atıp sıfırdan yükleyince) sonradan başımız ağrımıyor. Foum üyeleri dahil bu şekilde toparladığımız sistemler bu güne kadar başımızı ağrıtmadı ... ya da bize bir -sıkıntı- bildirilmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...yazılım upgrade ile birlikte bizi çocuklar eğitim/öğretim yapıyorlar ... hatta (varsa) lastik basınç sensörlerini de sisteme yeniden tanıtıp tüm konfig'i sıfırdan yapıyorlar. Sonradan saçmalık olmasın, alakasız arıza mesajları sisteme düşmesin diye bulduğumuz/bilebildiğimiz en iyi yöntem de bu üstadım.

Bu şekilde (deyim yerinde ise sisteme format atıp sıfırdan yükleyince) sonradan başımız ağrımıyor. Foum üyeleri dahil bu şekilde toparladığımız sistemler bu güne kadar başımızı ağrıtmadı ... ya da bize bir -sıkıntı- bildirilmedi.

test edildi onaylandı... hatta aksinin yapıldığında arabanın iç ışıklarının nasıl saçmaladığı da görüldü :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O tamam abi, yazılım yüklenmesi diyince sadece yazılımın yüklenmesi olarak düşünüp yazmıştım ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O tamam abi, yazılım yüklenmesi diyince sadece yazılımın yüklenmesi olarak düşünüp yazmıştım ben

...biz de işin kolayına kaçmak isteriz ama  @Mert Yürüyen, de söylediği gibi -kısa yol- takip edilince araba saçmalıyor. biz "bir saatimizi alsın ama sonradan başımız ağrımasın" havasında olduğumuz için komple sil/yükle/kalibre et olayına girdik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

slm arkadaslar bu tft ekranlı göstergelerden yurt dısından aldım fakat güncelleme yaptırmam gerekiyor.elm327 kablosuyla herhangi bi değisikliği benim yapma imkanım varmı yoksa servise gidip mi yazılımını güncelletmem gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaslar bu tft ekranlı göstergelerden yurt dısından aldım fakat güncelleme yaptırmam gerekiyor.elm327 kablosuyla herhangi bi değisikliği benim yapma imkanım varmı yoksa servise gidip mi yazılımını güncelletmem gerekiyor

Km girebildiyseniz güncelleme için sadece servis sanırım yapabiliyor.Tabi ekranı kendileri takmadığı için sorun yaratmazlarsa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.