Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cyclone Wince Erişimi Ve Arayüz Değiştirme

Esen A.

Önerilen Mesajlar

İstanbul’daki servisi ile görüştüm. Virüs bulaşmış diye söylediler daha cihaza bakmadan. 150-300tl aradı da fiyat verdiler. Bence sorun i9 klasöründe. Bu dosyayı bana yollamalarını rica ettim. Ama sonuç olumsuz. Megane 3 Coupe aracım ve meganlar da i9. Opeller de d2286 gibi bişey. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Aradan yıllar geçse de WinCE masaüstüne ulaşmak için güzel bir derleme ve çalışma olmuş. Çalışmadan yararlanarak CEMenu.exe ve startup.cemenu XML dosyasını kendime göre düzenleyip hem birden fazla navigasyon programını hem de diğer araçları bir ekranda toplamış oldum. Henüz hepsi bir arada olmasa da mevcut haliyle faydalanmak isteyenlere ekte paylaşıyorum. WinCE arayüzüne Myboot.exe ve TC.exe ya da CEcmd.exe (Total Commander-yanlış bir şey silmemek için dikkatli kullanmak lazım!) programlarından birinin navigasyon kartına kopyalanması ve navigasyon yolu olarak seçilmesi yeterli. CEMenu aslında, WinCE masaüstüne geçmekten ziyade ek araçların görsel bir sayfaya toplanabilecekleri bir araç sunuyor. Dolaysıyla en basitinden birden fazla navigasyon programını tek bir karttan kolayca çalıştırmak mümkün hale geliyor. İstenirse ve varsa cihaz arayüzünün değiştirilmesi gibi başka müdahaleler de yapılabilir. Kart içine \CEMenu diye bir klasörü içine atılması yeterli. \iGo ve \iGoPrimo2 şeklinde de navigasyonlar yerleştirilebilir.

Bu vesileyle başta @Esen bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.:):sofeer:

cemenu.jpg

CEMenu.rar

startup.cemenu.jpg

Recep Şimşek tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
16.04.2015 - 21:12 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Bence cyclone merkezi arayıp şubelerinin adresini alıp oraya gidin.Yardımcı olurlar mutlaka.Ayrıca cihazı serviste taktırdıysanız Ford otosan a şikayet edin.Çünkü güncelleme çıktığı anda destek veriliyor.Ankara da olsaydınız hemen yaptırırdık.

Merhaba hocam, bende bir arkadaştan bu sistemi 2.el olarak aldım. Bendeki versiyon 2.93.0 gözüküyor. Aletin alınalı 2 seneyi çokdan doldurmuştur.Dolayısıyla teknik desteği kesilmiş olabilir.  Bunu Ankara'da nerede güncelleştirebilirim? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Alper E. yazdı:

Merhaba hocam, bende bir arkadaştan bu sistemi 2.el olarak aldım. Bendeki versiyon 2.93.0 gözüküyor. Aletin alınalı 2 seneyi çokdan doldurmuştur.Dolayısıyla teknik desteği kesilmiş olabilir.  Bunu Ankara'da nerede güncelleştirebilirim? 

Yenimahallede ergazi elektronik bu cihazların yetkili servisiydi. Bi ulaşın isterseniz. En kötü yönlendirirler sizi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba. Wince arayüzü değiştirme konusunda bir soru soracağım. Avgo Avg 1100 model double kullanıyorum. Bu talimatlara göre cemenü uygulamasını çalıştırıyorum,  ancak explorer çalışmıyor. Tıkladığımda dosya yolunun bulunamadığını söylüyor. Klasörün içinde explorer.exe uygulamasını istiyor,  kontrol ettim klasör içeriğinde yok. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar arayüz değiştirmek için direkt olarak RRUIEditor kullanın. bu editor kendi bilgisayarınızda çalışıyor zaten.istediğiniz gibi arayüzü değiştirebilirsiniz. Burada değiştirdiğiniz .rrui dosyasını sonra aracınızdaki cyclone atıp direkt yükleyebilirsiniz.

01.thumb.PNG.fa29e8d38e62ea9fd0ec95c9276786c9.PNG02.thumb.PNG.09886cedd230112c41683f6984bd66b8.PNG01.thumb.PNG.fa29e8d38e62ea9fd0ec95c9276786c9.PNG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Epeyce zaman geçmiş. Bu süre zarfında otomobilinize taktıdığınız cyclone multimedia hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Memnun kaldınız mı? Bellek konusunda sorun yaşanıyor mu? Çalışması akıcı mı? Zaman içinde arızalar baş gösterdi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.02.2015 - 12:24 tarihinde, Esen A. yazdı:

Teoman Bey, resimlerde paylaştığım temanın adı Shallow bright. AllSkinv04.zip dosyasının içinde mevcut. Bütün temalar Ford'un değil malesef, hatta hiçbiri değil (Ben temaları Toyota Prius forumlarından buldum). Hatta ve hatta, Cyclone ürünle gelen skin dosyasının tema adı Blue lakin dosya adı TOYOTA2.rrui. Adamlar resmen ismini bile değiştirmeye üşenmiş!

Şimdi bu nasıl olmus?

Cyclone cihazdaki multimedya programı diğer marka araçlarda kullanılan gene diğer marka multimedya çalarların içine kurulmuş Çinli bir firma tarafından yazılmış. (Adını şu an hatırlayamadım) Bu firmanın yazdığı program Ford, Toyota, Chevrolet gibi bir sürü markanın yan ürünleri olan Cyclone, Navitech, ImmaPlus, Necvox, Roadrover, vb. marka ürünlerde kullanılıyor ve bu markalar kendi arayüzlerini geliştirip müşteriye sunuyorlar. 

İnternetten bulduğunuz temalar, eğer bu marka ürünlerden birini kullanıyorsanız cihazınıza uyacaktır lakin araba marka logoları (Bu durumda Toyota gibi) arayüzün çeşitli yerlerinde karşınıza çıkabilir. Ben bu sebepten, kendim kendi ihtiyacıma göre sade bir arayüz yaptım. Resimlerini birara sizlerle paylaşırım. 

Fakat şöyle de bir durum var. Misal benim aracımda otomatik park sistemi var. Cyclone ürünle gelen arayüz bu sistemi tam grafik arayüz ile destekliyor. Kullandığınız diğer skin eğer otomatik park sistemi olmayan bir araba modeli için tasarlandıysa -ki bu kuvvetle muhtemel, o zaman bu orjinali gibi desteklenmeyecektir. Aynı şey elektronik klima için de geçerli. Eğer skin'de bu özelliğin desteği yoksa, bu da arayüzde görünmeyecektir. Misal Shallow bright skin'de otomatik park yok. Yani, aracımızda olan özellikler eğer skin dosyasında tanımlanmadıysa ekranda gösterilmeyecektir.

Aynı şekilde, Cyclone ürünle gelen arayüzü kurcalarken farkettim ki, arka fon led renklerini değiştiemeyi sağlayan (hız, devir göstergeleri gibi), lastik basıncı gösteren ve araç motoru hakkında bilgi veren ekranlar tasarlanmıs. Fakat Ford bunları desteklemediği için bu ekranları da göremiyoruz. Yani skin dosyasında olan özellikler arabamızda yoksa bu ekranlar da gösterilmeyecektir.

Fazla veya gereksiz bilgi olduysa affedin diyor ve Rusça bir forumdan bulduğum 4 adet yeni skin dosyası paylaşıyorum.

Linkler ölü yeni link ile ford cyclone TEMA’larını paylaşabilir misiniz

--4 dakika sonra eklendi--
25.02.2015 - 12:26 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Bu arada orj skin üstünde biraz oynadım. Gereksiz olan butonları kaldırdım. Klima ikazları ve oto park sorunsuz şuan. Duvar kağıdını değiştirip istediğiniz fotoğrafı atabilirsiniz.

Download linki burada: http://turbobit.net/nd5399is24ti.html
1eae0f06b76d6ac91a4d6c90273ffcee.jpg
c2df7786a2644845292917d974dd4c12.jpg

Link ölü yeni link paylaşabilir misiniz acaba

--5 dakika sonra eklendi--
15.12.2018 - 17:40 tarihinde, Tuncer Y. yazdı:

Arkadaşlar arayüz değiştirmek için direkt olarak RRUIEditor kullanın. bu editor kendi bilgisayarınızda çalışıyor zaten.istediğiniz gibi arayüzü değiştirebilirsiniz. Burada değiştirdiğiniz .rrui dosyasını sonra aracınızdaki cyclone atıp direkt yükleyebilirsiniz.

01.thumb.PNG.fa29e8d38e62ea9fd0ec95c9276786c9.PNG02.thumb.PNG.09886cedd230112c41683f6984bd66b8.PNG01.thumb.PNG.fa29e8d38e62ea9fd0ec95c9276786c9.PNG

Görseldeki TEMA’yı paylaşabilir misiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.