Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Reklamları Hakkında

Anıl Semerci

Önerilen Mesajlar

Hocam yukardaki video'yu reklam diye sunamazsınız ki, tabiri caizse bi markaya pok atarak reklam yaparsan öperler seni sonra :D

Sanırım bu adamlar ne yaparsa siz beğenmeyeceksiniz zevk sonuçta, detaylı bilgim yok benden bukadar. Fazlası; Ford Kanallarında mevcut Kuga vb araçların tüm reklam ve tanıtım videoları felan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

turkıyede kac kısı you tube a gırecek de bunları ızleyecek bunu turkıyede adamın gozune sokması lazım ıste. paylastıgınız reklamlar guzel ama kanallarda donmesi lazım.bak dayı dicen karda çamurda kedi gibi tırmanır bu alet:))))   ben fıestayı alırken sırf ne cevap alacagım acaba dıyerek anlamıyormuscasına neden tıtanıum almama ragmen yan hava yastıgı yok dedım aldıgım cevap su sekıldeydı.'' fıestada yan hava yastıgına gerek yok dıger b segmentı arabalarda olmayan çelık bar var cok kalıtelıdır'' dedi şimdi bu ınsanlarla ve bu reklamlarla bu ısı ancak bu kadar yürütebılırler. yakup bey vıdeolar ıcınde saolun ızlemedıklerım varmıs ıclerınde :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

turkıyede kac kısı you tube a gırecek de bunları ızleyecek bunu turkıyede adamın gozune sokması lazım ıste. paylastıgınız reklamlar guzel ama kanallarda donmesi lazım.bak dayı dicen karda çamurda kedi gibi tırmanır bu alet:))))   ben fıestayı alırken sırf ne cevap alacagım acaba dıyerek anlamıyormuscasına neden tıtanıum almama ragmen yan hava yastıgı yok dedım aldıgım cevap su sekıldeydı.'' fıestada yan hava yastıgına gerek yok dıger b segmentı arabalarda olmayan çelık bar var cok kalıtelıdır'' dedi şimdi bu ınsanlarla ve bu reklamlarla bu ısı ancak bu kadar yürütebılırler. yakup bey vıdeolar ıcınde saolun ızlemedıklerım varmıs ıclerınde :)))

Buarada yayınlamak için biraz da para lazım, malum :D Buarada bu yt'da ki videolar genelde reklamda olan şeylerdi şu sonunda mavi beyaz listede çıkıp ismi çıkanların hepsi hatta. Açıkcası bizde tam olarak ne var ne yok bilmiyorum TV pek izleyemiyorum genelde evde kalmadığımdan.

Satıcılar maalesef bazen çok şaşırtıcı şeyler diyor, bazen; acaba bende mi hata var? diye sorguluyorum öyle şaşılacak durumdalar :D

B-Max, alakalı reklamlar çok var ama istedikleri satış oldu mu? Sanmıyorum.

Bu da tv reklamı bizde de yayınlandı. Ecoboost motorun, güçlü yarışcı ama binebileceğiniz konumda temalı bir çalışma.

Son göze batan reklamlarından yapımcısı meşhur, ajanssız yani! :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence ford bireysel satışları fazla sallamıyor, kemik müşterime satayım yeter kazanacağımı zaten filodan vs kazanıyorum diyor...

Bir kaç yıldır tam tersini söylüyorlar ve rakamlar filo down, perakende up şeklinde gidiyor.

En azından söylenen hedef belli ve rakamlar ortada. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç yıldır tam tersini söylüyorlar ve rakamlar filo down, perakende up şeklinde gidiyor.

En azından söylenen hedef belli ve rakamlar ortada. (Yıl içinde yapılan şovlar veya toplantılarda yazmıştım başlıklar içinde)

ilginç, benimki kişisel gözlem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Ozan'a katılıyorum.

Bence Otosan'da hala ticari ve filo satışlarının çokluğuna dayanan bir rehavet var. 

Perakende için vereceği uğraşı yeterince verimli bulmuyor olabilirler. 

Bir de reklamı salt TV'de dönen kısa film olarak görmemek lazım.

Filoda dolaşan arabalar bile bir reklam aracı olarak görülebilir mesela.

Marka imajını neler belirliyor, tüketiciye en kolay nasıl ulaşılıyor, tüketici beklentileri ne, bu konularda eminin çalışmalar yapılıyordur. 

Ama prensipte reklam ve imaj geliştirme konusunda Ford Türkiye olarak bir ölçüde tutuk davranıldığı fikrine katılıyorum.

Ciddi anlamda devlet şirketi gibi statükocu çalışıyorlar.

Pazarlama müdürlerini dinlemek lazım, ve belki de gerekiyorsa değiştirmek (hop Cem haddini aşma...)

Ama bunu da unutmamak lazım: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

reklam sadece televizyonla olmaz markayı çocuklara sevdireceksin çocukların bilinç altına işleyeceksin acıbadem akasya kidzania da çocuklara meslekleri gösteriyor ve öğretiyorlar ve burada fordunda yeri var ve çocuklara markayı sevdirmeye çalışıyorlar. araç tasarlıyor akülü araba sürüyorlar araç tamiri yaptırıyorlar yani ford ta boş durmuyor ama daha aktif olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

semih beyin paylaştiğı video var var ama kaç kişinin aklında ecoboost kaldı ben bu sene fiesta ecoboost aldım, her gören yada konustugum kısılere ecoboost 1.0 dıyınce sanki kırmızı kar yağıyor demişim gibi bana bakıyorlar ki ecoboost ne zamandır var yani. ama sokaktaki çocuk vw tsi biliyor, reno 900 cc lık benzınlı motorunu bılıyorlar oda yenı cıktı mesela, vw bayilerine gidin kapıdan girilmiyo cok mukemmel araba yaptıkları ıcınmı hayır pazarlamayı bılıyorlar ford bilmiyor kendini naza çeken yeni gelin bizim ford, bunu aşması lazım,sadece bizim gibi işten anlayan sürücü ford u bılıyor.

Geçtim motoru millet daha benim hb focusuma fiestanda güzelmiş diyor.Ford ne yapsın bu adamlara? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un en büyük derdi Over Engineering :)  Türkiye - Avrupa ve Amerikada ki orta ve üst düzey yöneticilerin neredeyse tamamı makine mühendisi. Yemekhaneye gir, havaya bir taş at ... büyük ihtimal ile MBA veya BA yapmış bir mühendisten -Ah- gelir, sonra da peçete üzerinde vektör hesabı yapmaya başlarlar.

Mühendis takımının kafası reklamlara bu kadar basıyor işte.  Tamam reklamları onlar çekmiyor ama reklam çekecek ajansı onlar seçiyor ve önlerine gelen seçeneklerin arasından hangisinin yayınlanacağını mühendisler seçiyor.

...haa, arada kaçan olmuyor mu? tabi ki oluyor.

Ama bizim reklamların çoğu -hissiz- , katılıyorum. (bkn.evet...öküzüz) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un en büyük derdi Over Engineering :)  Türkiye - Avrupa ve Amerikada ki orta ve üst düzey yöneticilerin neredeyse tamamı makine mühendisi. Yemekhaneye gir, havaya bir taş at ... büyük ihtimal ile MBA veya BA yapmış bir mühendisten -Ah- gelir, sonra da peçete üzerinde vektör hesabı yapmaya başlarlar.

Mühendis takımının kafası reklamlara bu kadar basıyor işte.  Tamam reklamları onlar çekmiyor ama reklam çekecek ajansı onlar seçiyor ve önlerine gelen seçeneklerin arasından hangisinin yayınlanacağını mühendisler seçiyor.

...haa, arada kaçan olmuyor mu? tabi ki oluyor.

Ama bizim reklamların çoğu -hissiz- , katılıyorum. (bkn.evet...öküzüz) 

iyi güzelde bu bizim araçlarda yok tebrikler otasan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence ford reklamları gayet başarılı. Millet, otomatik parkı, çarpışma önleme sistemini vs ford geliştirdi sanıyor. Oysa bugün yeni bir şey gibi sunulan dikine park, park yerinden çıkış vs opsiyonunu bir seneden fazladır octavia ile alabiliyorsunuz compact sınıfta.

Reklamın amacı dikkat çekmektir. Önemli olan, yeni araba alacak birisinin aklına, araba deyince ford gelme ihtimalinin yükseltilmesidir. Bunu ecoboost motor vs ile yapamıyorsunuz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.