Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault Yeni Yüzünü Gösterdi

Musa Ekrem Akçaer

Önerilen Mesajlar

Fransızlar aşırı milliyetçiliği bıraksalar güzel araba yapacaklar da ... bırakamıyorlar işte.

edit: Demek istediğim şu, ben de Türkiye'de araba imal etsem Türk yan sanayicilerden mal almaya çalışırım ... bu mantığı anlıyorum ama özellikle araç elektroniğinde işi -sakata- bırakmam. Örnek mi? ECU'yu gider Siemens veya Bosch'tan alırım, belki Aselsan bana ECU'nun kralını yapar ama Aselsan'ın dünya çapında destek ağı yok ki. Adamlar gidip Thomson-CSF'den alım yapıyor. Tamam Thomson büyük şirket ama adamların asıl işi silah imalatı. Düşmanımı vuracak roket alacaksam tamam da ... ya da Klima kompresörü, yahu Nissan ile ortak alım yapıp maliyet düşürüyorsun, gidip Seiko-Seiki'yi kullansana, neden Çin Malı Sanden kompresör takıyorsun? Türkiye'de YazakiSa var, adam dünyanın en iyi kablo gruplarını yapıyor. BMW M serisinden tut, Airbus'a kadar kablo grubu yapıyor. Ama Renaut gidip Avon diye bir firmayı seçiyor ... neymiş? Avon fransız mış... gibi .. gibi ... sonra şikayetler ile uğraş dur,milleti mutsuz et.

Üç kuruşa da satmıyorsun, yani satın alma işine biraz daha kaynak ayır, biraz ufkunu genişlet ... ama yok.. yok.

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Laguna 'nın üretimi tekrar mı başlayacak acaba ? 

Laguna üretiliyor, ülkemize ithal edilmiyor maalesef.

Mondeonun 2 yıl gecikmesinin sebeplerinden biri olan Avrupa D segment satışlarının dramatik düşüşü nedeniyle lagunanın da baltalanacağı konuşulmuştu. Onun yerine Samsung SM7 mi SM5 mi ne birinin işte laguna adıyla pazarlanacağı konuşulmuştu. 

Röno amaca yönelik otomobiller yapmaya devam etsin (scenic, megane RS, twingo, fizy falan) .. All rounder pazarını terketsin lütfen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransız milliyetçiliğine değinilmişken yazmadan geçemiycem.

4 yada 5.sınıfta pamukkaleye geziye gelmişiz. Çat pat ingilizcemizle turistlerle diyaloğa geçmeye çalışıyoruz. Bir adamla bi kadın oturmuş makinenin filmini değiştirmeye çalışıyor hadi bi selam verelim dedik. Daha Hi demeden Ben fransızım sizinle asla ingilizce konuşmam dedi kadın. El kadar çocuğa ne bağırıyosun umudunu ne kırıyosun. O günden beri Fransızları sevmiyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault çok uzun zamandır ülkemizde araba satışı yapıyor ama Fransız milliyetçiliği yapıp fransız kalmayı tercih ediyor. Fransa dış politikada bizim karşımızda olan en büyük devletlerden bir tanesi. Ama kapının önüne çıktığınızda arabaların pek çoğu renault. Bunun en büyük sebebi ise araçlarını burjuva kesimlere değilde daha taşrada yaşayan kişilere pazarlamak olduğunu düşünüyorum. Çünkü fluence çok kaliteli bir araç olmasada gerek altının yerden yüksek olması, gerek genişliği gerekse dizel ekonomik motoruyla bence türk halkının ihtiyacını karşılıyor. Bugüne kadar pek çok jetta görmüşümdür, çoğunun sağ marşpiyelinde ezik göçük var. Çoğu araçlar ülkemizdeki gereğinden yüksek lakalara altını vuruyor, eski kasa honda civic gibi araçlar ise asılı bile kalabiliyor. En basit örneği olarak Toros araçlarını Renault bugün tekrar piyasaya çıkarsa güncellenmiş donanımlarla, belki yılın otomobilini yapmış olacak. İl merkezleri için Renault takoz bir araç olarak gözüksede ilçelere doğru yol aldığınızda yukarıda söylediğim nedenlerle çok tercih ediliyor. 

Bu yeni modellerden megane hb'in duruşunu honda civic'e benzettim. Laguna ise jettaya benziyor. Renault biraz tasarım anlayışını değiştirmiş gibi geldi bana ama araçların arkalarını göstememişler. Belki araçların arkaları geçen sefer olduğu gibi aynı kalmıştır. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault çok uzun zamandır ülkemizde araba satışı yapıyor ama Fransız milliyetçiliği yapıp fransız kalmayı tercih ediyor. Fransa dış politikada bizim karşımızda olan en büyük devletlerden bir tanesi. Ama kapının önüne çıktığınızda arabaların pek çoğu renault. Bunun en büyük sebebi ise araçlarını burjuva kesimlere değilde daha taşrada yaşayan kişilere pazarlamak olduğunu düşünüyorum. Çünkü fluence çok kaliteli bir araç olmasada gerek altının yerden yüksek olması, gerek genişliği gerekse dizel ekonomik motoruyla bence türk halkının ihtiyacını karşılıyor. Bugüne kadar pek çok jetta görmüşümdür, çoğunun sağ marşpiyelinde ezik göçük var. Çoğu araçlar ülkemizdeki gereğinden yüksek lakalara altını vuruyor, eski kasa honda civic gibi araçlar ise asılı bile kalabiliyor. En basit örneği olarak Toros araçlarını Renault bugün tekrar piyasaya çıkarsa güncellenmiş donanımlarla, belki yılın otomobilini yapmış olacak. İl merkezleri için Renault takoz bir araç olarak gözüksede ilçelere doğru yol aldığınızda yukarıda söylediğim nedenlerle çok tercih ediliyor. 

Bu yeni modellerden megane hb'in duruşunu honda civic'e benzettim. Laguna ise jettaya benziyor. Renault biraz tasarım anlayışını değiştirmiş gibi geldi bana ama araçların arkalarını göstememişler. Belki araçların arkaları geçen sefer olduğu gibi aynı kalmıştır. :D

Toros konusu açılmışken siz Aydın lısınız ben Muğla lı sizden benden daha iyi anlayabilen yoktur diye düşünüyorum bu arabaya 14-15 binlira veren insanlar muğla çevresinde arabayı öğle anlatırlarki sanki merso Bmw.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Renault'yu severim. 

98 model Europa mızı kullanmaktan değişik bir keyif alıyorum. Ankara'ya arada sırada gelip gidiyoruz, günü birlik, bir iki günlük, bir kaç saatlik olabiliyor bu geliş gidişler. Cesaret edebilsem Europa ile Ankara'ya gelesim bile var. Yani o derece seviyorum/seviyoruz...

Renault sanıldığı gibi kötü, güvensiz vs bir marka değil. Sadece ülkemizde ve dünya genelinde bir atılım yapamıyor. Bunda belki Kaan beyin bahsettiği sorunlar ve sorunların kaynağı fransız milliyetçiliği etkili olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.