Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Araça Açık Hava Filtresi Takılır Mı?

Guest Orcun Bayer

Önerilen Mesajlar

yazılım atılacak hafta sonu

Aracınızda DPF varsa ömrü hatırı sayılır derece azalacak. Kullanacağınız yazılım custom değilse yine filtre takmanın bir manasıda yok. Hava akışını gözeterek yapılmıyorsa yazılım orjinal akışa göre yapılıyorsa hiçbir manası yok filtrenin.

Her şeyi yaptıralım, herşeyi takalım, para harcasakda önemli değil demek sonuç veren bir yöntem değil.

Sonuçlar fiyat/efor/performans'da pek bir etkili olmayabilir. Yazılım custom değilse önce yazılımı yapın, sonra emanet bir filtre alıp deneyin. Tabi bunları hissiyata göre değerlendirirseniz pek birşey elde edemezsiniz. Dynodan inmeden yapılırsa eğer tekrar testleri sonuçları düzgün görebilirsiniz.

Ki anladığım kadarıyla sizde keyfekeder ihtiyaç bunlar. Pekte bir ihtiyaç değil filtre :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınızda DPF varsa ömrü hatırı sayılır derece azalacak. Kullanacağınız yazılım custom değilse yine filtre takmanın bir manasıda yok. Hava akışını gözeterek yapılmıyorsa yazılım orjinal akışa göre yapılıyorsa hiçbir manası yok filtrenin.

Her şeyi yaptıralım, herşeyi takalım, para harcasakda önemli değil demek sonuç veren bir yöntem değil.

Sonuçlar fiyat/efor/performans'da pek bir etkili olmayabilir. Yazılım custom değilse önce yazılımı yapın, sonra emanet bir filtre alıp deneyin. Tabi bunları hissiyata göre değerlendirirseniz pek birşey elde edemezsiniz. Dynodan inmeden yapılırsa eğer tekrar testleri sonuçları düzgün görebilirsiniz.

Ki anladığım kadarıyla sizde keyfekeder ihtiyaç bunlar. Pekte bir ihtiyaç değil filtre :)

Öncelikle verdiğin bilgi için tşk ederim fakat 1.6 dizellerde 1 ve 2 vites arasında sılkeleme yapıyor yazılım güncellendi bu arada ben onu ortadan kaldırmak istiyorum antalyada bildiğin bi yer varsa söylermisin dediğin programı atan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle verdiğin bilgi için tşk ederim fakat 1.6 dizellerde 1 ve 2 vites arasında sılkeleme yapıyor yazılım güncellendi bu arada ben onu ortadan kaldırmak istiyorum antalyada bildiğin bi yer varsa söylermisin dediğin programı atan

Bu sorunu çözmek için remap yaptırmayın. Motor kulaklarını kontrol ettirin ve yazılımını güncelletin. Yazılımın güncel olup olmadığına düzgün bir serviste kontrol ettirin. Silkeleme genellikle debriyaj balatası ve volandan kaynaklanıyor (Daha önceki tecrübelerime dayanarak). Bazı arkadaşlar yazılımla, bazıları motor kulağıyla bazıları volanla çözüyor.

Önce aracınızın düzgün çalıştığından emin olun ondan sonra remap olayına girişin.

Antalyada custom yazılım kim yapar bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle verdiğin bilgi için tşk ederim fakat 1.6 dizellerde 1 ve 2 vites arasında sılkeleme yapıyor yazılım güncellendi bu arada ben onu ortadan kaldırmak istiyorum antalyada bildiğin bi yer varsa söylermisin dediğin programı atan

ecufast diye firma var orda yaptırmak istiyorum

Bu sorunu çözmek için remap yaptırmayın. Motor kulaklarını kontrol ettirin ve yazılımını güncelletin. Yazılımın güncel olup olmadığına düzgün bir serviste kontrol ettirin. Silkeleme genellikle debriyaj balatası ve volandan kaynaklanıyor (Daha önceki tecrübelerime dayanarak). Bazı arkadaşlar yazılımla, bazıları motor kulağıyla bazıları volanla çözüyor.

Önce aracınızın düzgün çalıştığından emin olun ondan sonra remap olayına girişin.

Antalyada custom yazılım kim yapar bilemiyorum.

geçen ay servise götürdüm yazılımsal dediler yazılım güncellendi ama gene yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eee siz ne yaptınız? Düzeltin arkadaş diyip verin tekrar servise?

cumartesi gidecem zaten zamanım yok debriyaj sertleşti bence balatadan yapıyor ama baksınlar bakalım

ama şu yazılım olayını istiyorum adam atalım dedi çok keyif alacaksın zaten almazsan para almıyoruz dedi beyni söküp yapacaklarmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cumartesi gidecem zaten zamanım yok debriyaj sertleşti bence balatadan yapıyor ama baksınlar bakalım

ama şu yazılım olayını istiyorum adam atalım dedi çok keyif alacaksın zaten almazsan para almıyoruz dedi beyni söküp yapacaklarmış

ECU söküp yapıyorsa girilmeyecek riskler alıyorsun demektir. OBD den atabilecekken ecu söküp atan yazılımcının amacıda nedir anlayabilmiş değilim. Şimdi sorsan estirir böyle daha sağlam oluyo falan diye.

Herneyse siz macera arıyorsunuz anlaşılan, iyi eğlenceler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.