Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aks Sorunumu Yoksa Lpg Sorunumu

Semih Özdemir

Soru

Arkadaşlar aracımda gaza basıldığında titreme var fakat lpg de iken daha fazla titriyor benzinde iken daha az titreme var yokuşlarda falan dahada artıyor titreme sizce sorun nedir.diğer aks sorunu olan başlıklara yazdım sorunu ama kimseden cevap gelmedi yeni konu açmak zorunda kaldım teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim aracım 2005 115 hp ti-vct dediğiniz sorunun aynısını 1900 - 2200 devir aralığında yaşıyorum, tamircim lpg den kaynaklı subap formunun değişmesiyle ilgili olduğunu, bizim araçlarda subap ayarı yapılamadığından ilerlediğinde subap takımının değişmesi gerektiğini söylüyor.

NOT: Aracım 60000-80000 km kadar lpg li kullanıldı, şu anda 120000 de..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç yürürken gaza bastığında yapıyor lpg takılalı 20 bin oldu ateşleme ve bujilerde bir sorun yok 

Aks kontrolü düzgün bir ustanın yönetimidne 2dk da sökmeden takmadan liftte yapılabilecek birşey. Aks olduğunu sanmıyorum.

LPG li araçların kaderi bu ne yazık ki. Bujiler ve Bobin ilk başta en son sübaplar gidiyor. Sırayla kontrol edilmeli. (Bence bobinden çıkacak :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Wednesday, December 17, 2014 - 14:33 tarihinde, Semih Özdemir yazdı:

Arkadaşlar aracımda gaza basıldığında titreme var fakat lpg de iken daha fazla titriyor benzinde iken daha az titreme var yokuşlarda falan dahada artıyor titreme sizce sorun nedir.diğer aks sorunu olan başlıklara yazdım sorunu ama kimseden cevap gelmedi yeni konu açmak zorunda kaldım teşekkürler.

Ozellikle yokus cikarken ve 90 ve 110 km hiz araliginda yapiyorsa genellikle aks problemidir. Bende yasadim aksi yaptirdim duzeldi. Her gaza basdiginda yapiyorsa farkli bir problemi vardir. Baktir mutlaka. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ömer Özmen yazdı:

Benim sorunum da aks kaynaklıymış, değiştim düzeldi..

Aksi degistirdin mi yaptirdin mi. Degistirdiysen eger ithal mi yoksa orjinal mi kullandin. Birde fiyat bilgisi verirmisin kardesim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.