Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Ön Panel Göstergesi Ve Devir Saati İle İlgili Acil !

Korhan Balcı

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba

2006 model Ford Focus 1.6 Ghia kullanıcısıym. iki adet sorum olucak sizlere ilki aracımın devir saati motor çalışmazken bile 1 ( 1000) gösteriyo çalısıncada aynı şekilde normalde 0 da gözükmesi gerekmiyor mu motorla ilgili bi sorunmu var yoksa küçük bir ayarmı gerekir bununla ilgili bildikleriniz varsa yazabilirmisiniz?

ikinci sorum

kontagı çevirdigim zaman aracımın ön panel işretlerinden benzin pompası işareti sürekli yanık kalıyo bunun anlamı nedir yakıtım daha 0 sıfırı biraz geçmiş yani daha tam bitmemiş durumda 2 gündür yanıyo arabanın çalışmasında herhangi bir sorun yok

temsili olarak bir foto paylaşıcam resimde hersey normal ama siz dediğim gibi sadece sürekli yanan benzin pompa işareti ve devir saatinin sürekli 1 (1000 de olması) böyle düşünün sorunum bu

şimdiden çok tesekürler

Korhan Balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devir saati göstergesi motordan çok göstergenin bir sorunuymuş gibi geldi bana eğer motorun çalışması bunun dışında normal ise.

Dijital benzin göstergesi analog gösterge dibe gelmeden yanar ki sizi bilgilendirsin. ''Bak benzin bitecek,ben önceden hatırlatayımda günah benden gitsin'' şeklinde. Yolda kalmamak için göstergeyi dibe dayamadan yakıt almaya bakın en iyisi. Yani o ışığı söndürmek için yakıt almanız yetecek gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl normal ya? Hava soğuk olur, ilk çalıştırmada 1000 devir civarı olur tamam. Motor ısınana kadar. Sonra 1000 devirin altına düşmesi gerekir. Sürekli 1000 devir'de çalışıyorsa rölanti yüksek demektir.

Bu arada Semih'te yazmış, senin yazdığına karşılık yazmadım yanlış anlama. Servis'in normal demesi normal değil bence :)

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç çalıstırmadan da 1000 de rölantide de 1000  her iki koşulda da 1000 sabit. ben hiç 0 da görmedim daha

bugün servisten bir arkadasa gösterdim arabanın 1000 devirde çalışması normal dedi sizce mantıklı mı ?

üsteki soruyu (alıntıyı) geniş kapsamlı sormustum ama yanlış anlaşılmış sanırım aynı şeyleri bi daha yazmamak adına

Bundan sonra problemleri doğru şekilde anlatmanız dileği ile güle güle kullanın.

doğru şekil derken nasıl  anlamadım ?

Korhan Balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.