Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bluetooth Handsfree Kit Önerir Misiniz?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Şimdi bizim takozlarda bluetooth yok. 

Kendim için istemiyorum .

Bizim hatuna maaşallah Turkcell  plaket verecek. Arabada bluetooth olmayınca da bazen zorlanıyor. 

Bazı handsfree kitlerin fiyatı ucuz, güneşliğe takılabiliyorlar. 

Bunlar hakkında fikri tecrübesi olan var mı ? Kullanımı kolay mı . Telefonu bir kez tanıtmak yeterli mi?  

Sürekli şarjda mı durması lazım vs vs 

Mesela şu 65 TL 

http://www.hepsiburada.com/liste/logilink-bt0014-bluetooth-handsfree-arac-kiti/productDetails.aspx?productId=otlogibt0014&categoryId=268880

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar aux ile çalışıyor ise ya bu açık kalacak ya radyo. Haliyle senkronize olmaz.

Bunların aux ile alakası yok sanırım. Bunu güneşliğe asıyorsun. Telefona BT ile bağlanıyor. Telefon çaldığında bunun tuşuna basıp konuşuyorsun. Kendi hoparlörü ve mikrofonu var. Cepteldeki müzikleri falan arabada dinlemeye yaramıyor.

Arama yaparken de telefondan arama yapıyorsun  sonra bundan konuşuyorsun sanırım. Benim merak ettiklerim bunlar işte. Sen böyle mi arıyorsun yoksa hiç arama yapamıyor musun. Veya telefon geldiğinde bu da mı çalmaya başlıyor. Çalarken çalma sesi mi çıkarıyor yoksa telefonun melodisini mi çalıyor. Arabada müzik açıkken bazen çağrıları duyamıyoruz bunda da bu ihtimal var mı yoksa duymamaya imkan yok mu vs vs.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunların aux ile alakası yok sanırım. Bunu güneşliğe asıyorsun. Telefona BT ile bağlanıyor. Telefon çaldığında bunun tuşuna basıp konuşuyorsun. Kendi hoparlörü ve mikrofonu var. Cepteldeki müzikleri falan arabada dinlemeye yaramıyor.

Arama yaparken de telefondan arama yapıyorsun sonra bundan konuşuyorsun sanırım. Benim merak ettiklerim bunlar işte. Sen böyle mi arıyorsun yoksa hiç arama yapamıyor musun. Veya telefon geldiğinde bu da mı çalmaya başlıyor. Çalarken çalma sesi mi çıkarıyor yoksa telefonun melodisini mi çalıyor. Arabada müzik açıkken bazen çağrıları duyamıyoruz bunda da bu ihtimal var mı yoksa duymamaya imkan yok mu vs vs..

Netten kullanım kitapçığına bakmak lazım o vakit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Direksiyona, güneşliğe vs takılan basit cihazlar derdinize çözüm olmayabilir. Şarj sıkıntısı olacaktır. Çakmağa takılanlar bu bakımdan daha iyidir. Bu durumda da kim arıyor diye bakma sıkıntısı olacaktır. Zaten ekranları küçüktür. 100tl altı cihazlar arayan ismini göstermez (tel.defteri senk. olmadığından).

Ben babama Doblo için Jensen BT380 almıştım. Çok kaliteli bir sistem.

$(KGrHqZHJEEFGvim4EYRBRr9c7(mw!~~60_57.J

Göğüsün sol ön üst cam önüne ekranı monte ettim. Hoparlör sol alt tarafta. Sol üst direğin köşeye mikrofon takıldı. Sigortaların olduğu yere ana ünite monte edildi. Direksiyonda kablosuz uzaktan kumanda var.

Bu cihazın arama sırasında şase veren bir kablo çıkışı var. Bu ucu ses sisteminin mute girişine bağlayınca ses sisteminin sesini kapatıyor.

Birden fazla tel. ile eşleştirilebiliyor. Hangi tel önce araca girerse ona otomatik bağlanıyor.

Ekran ışık ayarı var. İki satır. Bir satırda numara ikincisinde isim görünüyor (Türkçe karakterler bozuk).

Sesli aramayı desteklemiyor. Kumanda ile tel defterine ve arama kaydına girilip arama yapılabiliyor.

Fiyatı kargo dahil 85usd idi ben aldığımda (ebay). USA veya Kanada çıkışlıydı. Gümrüğe takıldı bu yüzden ama sorunsuz geçti.

Bizim aracımızda BT/VC var. Ama kalabalık ortamlarda eşim tel sesini duyamıyor. (Telefonu çantada taşımak zorunda olduğundan).

Bunun için bileklik aldım. Ama burada satılan modelden değil. Çin'den geldi. (Farkı üzerinde tuş var.)

Arayan numarayı ve ismi gösteriyor. Görüşme yapılabiliyor. Tel.defteri ve arama kaydına ulaşılıp arama yapılabiliyor.

168 saat bekleme süresi yazıyor. Ama en büyük avantajı tel.şarj edilirken bunu da şarja takabiliyorsunuz.

Deneme amacıyla araç kullanırken de konuştu. Sonuç iyi.

(Tel.den uzaklaşınca titreme, saat, adım sayar, müzik çalar vs. fonksiyonları da mevcut)

Çağrı redetme işlevi YOK.

$_57.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşim Parrot Minikit Neo kullanıyor, 2.el 100 TL'ye almıştım.

İki telefon bağlanabiliyor. Kendiliğinden kapanıyor, raçtaki titreşimle açılıyor.

Ses net ve yüksek volümlü.

Aslında isimle arama seçeneği var ama bizim Türk isimlerine dili dönmüyor, farklı kişileri arayabiliyor.

Aracın ses sisteminden tamamen bağımsız çalışıyor.

Şarjı bir hafta gidiyor, Cumaları eve çıkarıp akşam şarj ediyoruz.

Bence işlevsel.

İlandaki için yorum yapmam mümkün değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ebay? sahibinden.com?

böyle şeylerin ikici eli anca tanıdık bildik bir yerden veya birinden alınır bence. 

ebayde zaten buradakinden pahalıya gelir gönderi ile. 

sahibindendekilere de nasıl güveneceksin. Cem abinin dedikleri 150ye falan var sahibinden de 120ye falan alınır gibi.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

böyle şeylerin ikici eli anca tanıdık bildik bir yerden veya birinden alınır bence. 

ebayde zaten buradakinden pahalıya gelir gönderi ile. 

sahibindendekilere de nasıl güveneceksin. Cem abinin dedikleri 150ye falan var sahibinden de 120ye falan alınır gibi.. 

özellikle ebayda satıcının puanı iyiyse sorun olmaz bence abi, olsa bile paranı geri alırsın. Ebay alıcıyı koruyor zaten. Benim tampon eteğinin 2-3 tırnağı kırıktı. ilanda mükemmel yazıyordu, bi kısmını tamir parası olarak iade et dedim yok istiyosan geri gönder dedi. Ebay tamamını geri verdi :)

çinden aldığım elmler yazan chipten farklı çıktı adam geri gönder dedi, kargo ödemem dedim, ebay yine tamamını verdi :)

avrupadan pek tutmuyor kargo, alette ucuz olursa baya ucuza gelir.

edit: şöyle bi baktımda hemen alların hepsi sıfır, onunda en ucuzu 80+16 usd. ikinci eller hep açık arttırma, takip etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.