Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Volkan Özenç

Soru

Merhaba,

Uzun bir araştırmadan sonra linkteki çalışma ortaya çıktı. Ama arabanın içindeki ses tam benim istediğim gibi oldu.Öncelikle şunu söylemek lazım; işi ustasına bırakmak lazım. Aydın elektronik Ferhat beye teşekkür ederim. Herkese de tavsiyr ederim.

Iyiki bu aracı almışım iyiki sony ile almışım. Kapıların iç kısımları malzeme ve işçilik olarak güzeldi. Kapılardaki kabinler benim kulağım için gayet yeterli ve kaliteliydi. Ferhat beyin özenle yaptığı ses izolasyonu sayesinde ön ve arka kapılardaki dağınık sesler ve trimlerden gelen ugultular tamamen gitti.25 hatta bazı sarkilarda 30a kadar açıp deneyerek bu yorumu yapıyorum.

Ferhat bey ile dün tanıştım fakat herkese tavsiye ederim, kaliteli müzik için focal audison gibi markalarla çalışıyor ve herşey için çözüm üretmeye çalışıyor.

Keşke bütçe el verseydi, içerden göğüslükten bagaja kadar ses izalosyonu yaptırabilseydim.

Insallah linki doğru vermişimdir; 45 plakali C-Max.

https://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276?fref=ts

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.769436773103934.1073741981.178780078836276&type=1

Volkan Özenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

C-max müzik sistemi, focus 2,5'daki kadar tatmin edici değil. Sebep olarak c-max'ın büyük kapılarını söylüyor bazı arkadaşlar. Anladığım kadarıyla bu işlem de bu soruna çözüm anlamında iyi bir çalışma gibi görünüyor. Yapılan işlemin maliyetini öğrenebilir miyiz acaba? Kullanılan malzemenin cinsi nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Malzeme 2 çeşit. Focal ve macoustic olarak. Focal ın malzemesinde ekstra olarak bir katman daha var ama daha pahalı. Başka işlemler de yapıldı o yüzden yaklaşık bir rakam verebilirim, 4 kapı 600 TL. Fakat dilerseniz abartıp 4 kapıyı 1300 TL ye de yaptırabilirsiniz. Benim amacım kapılardakı dağınık gelen sesi önlemekti ve trim seslerinin azaltılmasıydı. Artık kapılardan çok net ve tok bir ses geliyor, özellikle arka kapılar çok güzel oldu. Öndeki merkez ve twitterlardan gelen sesi algılamaya başladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

C-max müzik sistemi, focus 2,5'daki kadar tatmin edici değil. Sebep olarak c-max'ın büyük kapılarını söylüyor bazı arkadaşlar. Anladığım kadarıyla bu işlem de bu soruna çözüm anlamında iyi bir çalışma gibi görünüyor. Yapılan işlemin maliyetini öğrenebilir miyiz acaba? Kullanılan malzemenin cinsi nedir?

Benim F3te Sony yoktu. Var olan 4 hoparlör 2 tweeterı sony olanlarla değiştirdim, arkada olmayan tweeterları ekledim. Ortayı takmadım. Bilgisayardan kodladım.

Cmaxle karşılaştırınca benimki bariz daha iyi. İşin özeti, kapıdan yada iç hacimden dolayı sistem gerçek performansını gösteremiyor. (hoparlörler aynı)(hatta mondeoda filanda aynı)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focal ses izalasyonunu bende dün aynı yerde Ferhat ustaya yaptırdım. Vay arkadaş bu nasıl trim dedirtecek kadar zor focus'un trim sesini kesmek.

Fakat sonuçları efsane oldu, arabanın içinde 20cm lik sub aratıyorum insanlara, öyle saf saf arıyorlar. Beklediğimden birkaç kat iyi oldu müzik ses karakteri.

Malzeme güzel, işçilik güzel, sohbet güzel; sonuç şahane. Tavsiye ederim.

E8ntcGZ.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focal ses izalasyonunu bende dün aynı yerde Ferhat ustaya yaptırdım. Vay arkadaş bu nasıl trim dedirtecek kadar zor focus'un trim sesini kesmek.

Fakat sonuçları efsane oldu, arabanın içinde 20cm lik sub aratıyorum insanlara, öyle saf saf arıyorlar. Beklediğimden birkaç kat iyi oldu müzik ses karakteri.

Malzeme güzel, işçilik güzel, sohbet güzel; sonuç şahane. Tavsiye ederim.

E8ntcGZ.jpg

Gerçekten öyle oldu:) ilk defa gelen bir müşteriye dinlettik, arabadan çıkınca subwoofer nerde dedi?:) Ferhat, sub var ama şuan takılı değil dedi adam şaşırdı :) 20lik sub var ama çok da açmıyorum, bazen sesi açınca coşmak için %30-40lara getiriyorum yetiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.