Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Akü Biter Mi ? Niye Yapar ? Anahtar Tespit Edilemedi

Sabri Özer

Soru

Merhaba 1 saat kadar önce arabayi yikatmaya gittim. Anahtar cebimdeydi adam çalıştırmaya çalıştı tabi çalışmadı gittim anahtari verdim oyle çalıştı ama bi 10 saniye durdu adam beceremedi heralde. Sonra arabayi çalıştırdım geldim eve parkettim ekranda Fordkey free anahtar tespit edilemedi yazdı. İndim kitledim arabayi ekran normalde kapaniyor ama kapanmadi. Sonra eve çıktım yarim saat sonra indim hala açık ekran. Normalde benim subwooferin mavi bir ışığı var o da yanıyor kitledikten 15 dk sonra kapaniyor ışığı heralde araba 15 dk sonra kapatıyor elektrik sistemini. Neyse ekran açık hala sabah ilk iş gidicem servise ama merak ettim akü biter mi ve neden olur

05b7f6111fa827c02eb19a898c92afd9.jpg

f3ac84755ca1f29f2a17a6ad2871e7bf.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba sorunla hâlâ uğraşıyorum ford yetkili servisine gittim. 6 gün herhangi bir problem yaşamadım sonra tekrar yaptı tekrar gittim bu sefer arac 5 veya 6 gün serviste kaldı her denemede çalıştığını söylediler. Aracı aldım 2 gündür sorun yoktu bugün tekrar çalışmıyor 2 dk sonra çalışıyor durumlar karışık 

Bilgisayara bağladıklarında beyinde hata kodu olmadığını söylediler 

20190211_182603.jpg

Rıdvan Tuna tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Anahtarı kontağa yakın hatta kontak anahtarı yuvasının kapağını açıp anahtarı yuvaya takıp deneyin. Tanıması lazım bu şekilde.

Onu da defalarca denedim o yuvayı da araştırdım kumandanin pili bittiğinde o yuva manyetik alan oluşturuyor ve arabanın çalışmasını sağlıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Berke A. yazdı:

Anten kablolarından biri kopuk dahi olsa o hatayı verir . Sizin probleminiz anten kablolarından birinde oluşan kopukluk . 3u birbirine bağlıdır 1i dahi köpük olsa o hatayı alırsınız 

Ilk servise gittigimde kopukluk var onardık dediler fakat arıza devam etti tekrar 3. Kez gidicem sanırım gelismeleri burdan sizinle paylaşıcam 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aramaya üşendim ama, bir ara sanki forumda konuşulmuştu;

Kablonun biri emniyet kemeri vidasının altında mı ezilmiş, koltuk minderinin geçtiği demirin orada mı ezilmiş bi kablo ezilmesi, katlanması gibi bişey vardı Şahsuvaroğlunda bir araçta tespit edilen. Hatta tespit eilene kadar önce baya bi yeri sökülüp takılmıştı falan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.