Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Akü Biter Mi ? Niye Yapar ? Anahtar Tespit Edilemedi

Sabri Özer

Soru

Merhaba 1 saat kadar önce arabayi yikatmaya gittim. Anahtar cebimdeydi adam çalıştırmaya çalıştı tabi çalışmadı gittim anahtari verdim oyle çalıştı ama bi 10 saniye durdu adam beceremedi heralde. Sonra arabayi çalıştırdım geldim eve parkettim ekranda Fordkey free anahtar tespit edilemedi yazdı. İndim kitledim arabayi ekran normalde kapaniyor ama kapanmadi. Sonra eve çıktım yarim saat sonra indim hala açık ekran. Normalde benim subwooferin mavi bir ışığı var o da yanıyor kitledikten 15 dk sonra kapaniyor ışığı heralde araba 15 dk sonra kapatıyor elektrik sistemini. Neyse ekran açık hala sabah ilk iş gidicem servise ama merak ettim akü biter mi ve neden olur

05b7f6111fa827c02eb19a898c92afd9.jpg

f3ac84755ca1f29f2a17a6ad2871e7bf.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Cem abi program güncelleme yaptırdın mı hiç? Ben ekranı taktıralı 1 yıl oldu, şu ana kadar bir sorun gözlemlemedim.

Hepsinde olacak diye bir kural yok zaten.

Bence ucuza aldığımız bu paneller kalite kontrolundan geçmeyen ama yine de kullanılamayacak kadar arızalı olmayan ürünler. 

Yoksa bu kadar ucuza satılmazdı.

İş görmeyecek demek değil, ama ufak tefek azizlikleri olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hepsinde olacak diye bir kural yok zaten.

Bence ucuza aldığımız bu paneller kalite kontrolundan geçmeyen ama yine de kullanılamayacak kadar arızalı olmayan ürünler. 

Yoksa bu kadar ucuza satılmazdı.

İş görmeyecek demek değil, ama ufak tefek azizlikleri olabilir. 

Mantıklı çünkü servis fiyatı neredeyse 3000 liraydı. Benim panelin camında da hafif bir iz var. Çizik mi tutkal vs mi yapışmış emin değilim. Ama kenarda kaldığı ve arkası siyah bölüme denk geldiği için yakından incelemez iseniz farkedilmiyor. O nedenle hiç çıkartmaya falan uğraşmadım. Belki de bu izden dolayı kalite kontrolü geçememiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akünü kapağı söküp anahtar ile döndüreceksin.

Yt'a replace battery Focus yaz :)

Geldim şimdi. Söktüler +yi ekran söndü. Resetleme yapacaklarmış takviye kablosuyla

Halloldu :yeah:

0f052b120aa855aa827b4dced5602c2d.jpg

Tabi resetlemeyle ortalama yakıt. Ses ayarlarim saat tarih herşey gitti birde camlar için bir kere basarak tamamen inme kalkma bozuldu. Neydi onun kodlamasi aşağı 3 kere yukari 3 kere miydi ? Bilen var mi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kumandadansa dediğin. Arabaya bin kontak aç. Sonra açılmasını istediğin kapının camının düğmesine basılı tut tam açılmış olsa bile 10 sn. Her cam için yap aynısını

Yok hayır abi arabanin içinden suan basılı tutmam gerekiyor en aşağı inmesi için
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba ford ailesi

aracım 2011 focus 3 dizel manuel makyajlı kasa.

bit kac gündür arabayı ilk açtığımda kapılar açılıyor (Anahtarsız çalıştırma) marşa bastığımda arabada tık yok Anahtar tespit edilemedi uyarısı veriyor. Sonra kumanda devre dışı kalıyor açılan kapılar kapanmıyor. Tekrar tekrar deniyorum araba canı isterse çalışıyor. Çalıştığında ise arada anahtar aracın içinde değil uyarısı alıyorum. Ilk olarak elektrikçi çağırdım tek seferde çalıştı. Daha sonra sağlam bir anahtarcı ile görüştüm piller değişti sorun anahtarlarda değil. Bu kasada böyle bir sorun görmediklerini söyledi. Sanırım ben seçilmiş kişiyim ?  ne yapmalıyım böyle bişey yaşayan var mı? 

Rıdvan Tuna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Rıdvan Tuna yazdı:

Merhaba ford ailesi

bit kac gündür arabayı ilk açtığımda kapılar açılıyor (Anahtarsız çalıştırma) marşa bastığımda arabada tık yok Anahtar tespit edilemedi uyarısı veriyor. Sonra kumanda devre dışı kalıyor açılan kapılar kapanmıyor. Tekrar tekrar deniyorum araba canı isterse çalışıyor. Çalıştığında ise arada anahtar aracın içinde değil uyarısı alıyorum. Ilk olarak elektrikçi çağırdım tek seferde çalıştı. Daha sonra sağlam bir anahtarcı ile görüştüm piller değişti sorun anahtarlarda değil. Bu kasada böyle bir sorun görmediklerini söyledi. Sanırım ben seçilmiş kişiyim ?  ne yapmalıyım böyle bişey yaşayan var mı? 

Aküyü ölçtürün nazlanmaya başlamış. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Rıdvan Tuna yazdı:

Merhaba ford ailesi

focus 3 2011 ve makyajlı.. makyajlı değildir neyse aküdür hiç değişmediyse.. benim ki 5 senede bitti sizinki çok bile gitmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

focus 3 2011 ve makyajlı.. makyajlı değildir neyse aküdür hiç değişmediyse.. benim ki 5 senede bitti sizinki çok bile gitmiş

Eski aracım Focus 1’in fabrikada takılan motorcraft aküsü tam 9.5 yıl gitmişti. Şu an Focus 3 2012 var üzerinde halen Ford logolu orjinal aküsü duruyor.

Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.