Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yine Maden,yine İhmal,yine Acı

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Geleneklerimizden midir nedir ,bayramlarımızda facialar eksik olmaz oldu.Soma'daki acımız tazeyken bir maden felaketiyle daha karşı karşıyayız.Üstelik acı bu kez çok yakımında,memleketimde.Belki sayı Soma'ya göre daha az ama acının boyutundan tutunda siyasi yetkililerin kurdukları cümleye kadar her bir şey Soma ile aynı.Yine yetersiz denetimler,belge dolsun mantığıyla verilen çerez parası cezalar(9 bin tl gibi),hiçe sayılan gariban hayatlar ve sonuç...İşin fıtratında bu vardır demekten vazgeçip bir yerlerden başlamamız lazım.Ülkem adına ümitsizim ama yine de dillendirmek istiyorum:

''Lütfen bu son olsun''

Cumhuriyet'imizin bu buruk yıl dönümünü kutluyorum.

Saygılar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sektörde bazı kaçınılmaz sonlar vardır kar marjı için, bazı olaylar da gerçekten istemeyerek bazıları ise 1-2 kişinin ihmali ile oluyor;

Diğer ülkelerin son 50 yılında çok az ölümlü kaza var evet ama onlar bizim durumdayken bizden farksızdı. 

Tekrar vefat edenlere Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece, "Allahım, Sen'den geldik, yine Sana döneceğiz, her şey Senin irade, takdir ve kudretin altındadır biliyoruz ama biz senin aciz kullarınız, Sen yine de bize kaldıramayacağımız yükleri, acıları yükleme Ya Rabbi." diye dua edesim geliyor.

Devletimiz bu sorunu mutlaka çözmeli, daha Soma'nın acısı geçmemişken, bu çok ağır oldu.  :huh:  Vefat eden işçilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır versin inşallah.   :unsure:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soma'dan sonra siyasi iktidar mecliste ilk isimiz bu olacak diyip alelacele hazirladiklari torba metinlerle sorunu çözeceklerini zannettiler.Ancak bu kez de çoğu isveren kar marji düşük olacagi gerekcesiyle madenlere kiliti vurdu.Olan yine isciye oldu.Şimdi yine ayni senaryo isletiliyor.Yine Ankara'da ilk isimiz sizsiniz seklindeki soylemler devam ediyor.Biraz duralim .İşçi ne istiyor isveren ne umuyor belirleyelim ,bir uzlasi olsun ama yok .Yaptim oldu mantigina devam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:( çok acı gerçektende....Bir kaç dolar fazladan kar edelim diye hayatlar yitip gidiyor.

Allah sabır versin güç kuvvet versin.... 3 gündür haberleri yarıda kapatıyorum. İzleyemiyorum....

Ülkemizde güzel şeylerde olmuyor değil....

Bakın artık yeni bir sarayımız var.. Bilmem kaçyüz milyon dolarcıkla inşa ettik.

Ölen sen olmadıktan sonra keyfine bakacaksın, nasıl olsa ateş düştüğü yeri yakıyor...

O ölüm sana hiç gelmeyecek, nasılsa hesap hiç görülmeyecek (!)

Hz. Ali anlatıyor:
"Bir gün Ömer'i, binekli olarak ve telaş içinde, hızlı hızlı giderken gördüm;
"Ya emire'l-müminin nereye gidiyorsun?" diye sordum.
"Devlete ait develerden biri kaçmış, onu aramaya gidiyorum" diye cevap verdi.
O zaman ben: "İnan ki, senden sonra bu milleti idare edecek olanlara ağır bir yük bırakıyorsun! Herkes senin yaptığını yapamaz!" dedim. Bunun üzerine şöyle konuştu:
"Hz.Muhammed aleyhissalatü vesselamı, hak Peygamber olarak gönderen Allah'a yemin ederim ki, Fırat kenarında bir oğlak kaybolsa (yahut bir kurt bir koyunu kapsa) korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer'den sorulur!"
"Kenar-ı Diclede bir kurt kapsa koyunu,
Gelir de adl-i ilâhi Ömer'den sorar onu!"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakın artık yeni bir sarayımız var.. Bilmem kaçyüz milyon dolarcıkla inşa ettik.
Daha şimdi onunla ilgili birşey yazayım ama nereye yazayım diye içimden geçiriyordum ki senin yazdığını gördüm.. Konu maden konusu, konu dışına çıkmayalım ama  yeni saraımıza bir de tanıtım filmi çekilmiş.. Resmi binanın tanıtım filmi mi olur la? Bir an Ağaoğlu ekranda belirip "Beni seven faizsiz sevsin" diyecek sandım. Üstelik fon müziği olarak İstiklal Marşı'nın kabul görmeyen bestelerinden biri seçilmiş. Mehter altyapılı filan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.