Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Akü Tavsiyesi

Hakan G.

Akü tavisyesi  

88 üye oy kullandı

1. 1. Hangi aküyü tavsiye edersiniz?

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

akünün voltajını ölçmek şarj seviyesi konusunda bilgi verir başka bilgi vermez. 

ustalar test ederken bu ölçümü yüke bindirerek yapıyorlar.

? Bunu anlatmaya çalışmış ve becerememiştim.

Diğer bir deyişle, uzun süre kullanmama, motor çalışmazken yüklü elektrik harcama vb. nedenlerle akünüzün depoladığı enerji bitmiş olabilir. Bu gerilimi düşürür, ama akünün ömrünün bittiği anlamına gelmez.

Şarj edilirse ve şarj tutarsa devam edilir.

Ancak sıra dışı bir neden yokken 4-5 yıllık akü aracı çalıştırmıyorsa farklı bir neden aramak anlamsız olur, aküyü değiştirmek gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2013 focus 3 otomatik aracım arife günü aküsü bitti. Mahrum bölge de olduğum için takviye kablosu ile çalıştırdıktan. Ancak şanzıman arızası yazdı ve daha sonra kayboldu. Yola çıktım fakat arac iki viteste atamadi. Daha sonra geri vitesede geçmediğini gördüm. Aracı istop Edip tekrar kontağı cevirdim. Ve kısa bir tura çıktım. Sorun yok gibiydi. Yolda hız sabitleyici nin azatma tuşunu çalışmadığını farkettim. Ertesi gün ise bu sorunda kayboldu. 2 elektrikçi de akunun toparladigini değişime gerek olmadığını söylediler. 

Sizce takviye kablosu ile çalıştırmada araçta beyinde hasar  olusmuş olabilir mi. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, M.Kayabaşı yazdı:

Sizce takviye kablosu ile çalıştırmada araçta beyinde hasar  olusmuş olabilir mi.

Şu anda sorunsuz çalıştığına göre hasar ihtimali çok düşük.

Ancak bence akünüz güvenilmez ve aynı şeyleri bir daha yaşamak istemiyorsanız bir an önce değiştirin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Şu anda sorunsuz çalıştığına göre hasar ihtimali çok düş buük.

Ancak bence akünüz güvenilmez ve aynı şeyleri bir daha yaşamak istemiyorsanız bir an önce değiştirin. 

Bayramdan sonraki ilk işim. Teşekkürler cem hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Arabanın aküsü bu akşam su koyuverdi. Hâlâ orjinal akü duruyordu üzerinde. Araç 2012 model sanırım iyi bile dayandı. İnci marka 12V/66Ah lik akü taktırdım eski aküyle birlikte 280 tl verdim. Umarım memnun kalırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Merhabalar, An itibari ile bende ASF Ford serviste aküyü değiştirdim. Aşağıda resimlerini paylaştığım Akü, üretim bandında takılan standartlardaymış. Mutlu Aküden 450 TL fiyat aldığım akü, servisten alınca 580 TL ye geldi. Diğer ıvır zıvır konularda olunca fiyat varkına bakmadım. Bir önceki aküyü 2015 te değiştirmiştim. Bu ikinci oluyor.

IMG_0327.thumb.jpg.76a62c1167c40561e7fde54d70081785.jpgIMG_0328.thumb.jpg.fe5ce2406fe59efc865b8d6f843430bf.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yakup Ç. A. bu konuyu kilitledi ve kilidi açıldı
  • 2 ay sonra...

Benim de bugün seyir halinde iken şanzıman arazası dedi sonra tüm arıza lambalarını sırayla yaktı ve araç saçmalamaya başladı sağa çektim hemen söndürdüm. Bir daha da çalışmadı. Gece gece yolda kaldım. Takviye ile çalışıyor ama geri sönüyor. Sabah ilk iş mecburen akü alacam da fiyatları görünce kahroldum orası ayrı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Benim araç benzinli 2018 model üstünde ki akü üstünde gelen yani hiç değişim olmadı. Son iki senedir ölçüm yapıyorum 12 nin üstünü görmedi. Son 2 senedir 3 defa soğuklarda çalışmadı ancak takviye edince beni 5-6 ay götürdü hepsinde de. Araçta 2 kameralı kayıt cihazı var 5 yıldır. Son iki yıldır park kaydını kapattım. Galiba değişim sinyalleri veriyor. Ancak gittiği yere kadar gideceğim. Sonrasında değişim.

1) Hangi marka hangi modeli tavsiye edersiniz?

2) Benzinli focusun akü yer ölçüleri nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.