Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Akü Tavsiyesi

Hakan G.

Akü tavisyesi  

88 üye oy kullandı

1. 1. Hangi aküyü tavsiye edersiniz?

Önerilen Mesajlar

Ben akü yuvasını ölçmedim konunun ilk sayfasında yakup bey bu ölçüleri vermiş. Bu arada bir soru daha sormaliyim 72 amper yuvaya uyarsa  ne gibi artı ve eksileri olur mesela şarj dinamosu 72 amper aküyü şarj ederken çok fazla zorlanmaz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Erhan Gun yazdı:

Ben akü yuvasını ölçmedim konunun ilk sayfasında yakup bey bu ölçüleri vermiş. Bu arada bir soru daha sormaliyim 72 amper yuvaya uyarsa  ne gibi artı ve eksileri olur mesela şarj dinamosu 72 amper aküyü şarj ederken çok fazla zorlanmaz mi?

Faydasi olur zarari olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Aküyü bugün taktirdim 72ah varta 250 TL ye aldım montaj içinde 20 lira verdim 5 sene rahatım inşallah. Bu arada montajı yapan usta araba çalışmıyorken başka bir akü ile takviye yapıp eski aküyü çıkardı ve yenisini taktı bu sayede teyp,yol bilgisayarı vs. hiçbirinin hafızası silinmedi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar akü ile ilgili sizleri uyarmam gereken bir konu var 72 amper olduğu ve şekli biraz farklı olduğundan yuvaya uymakta sorun çıkarmadı ama akü kapağı kapanmıyor bilginize ben akünün üzerine çift taraflı bantla yapıştırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

bi daha biterse değiştirecem demiştim, geçen gün çeşmede bitti, çeşmede olunca uğraşmadım yine takviye ile çalıştırıp devam ediyorum ama artık alma zamanı geldi.

konudan gördüğüm kadarıyla akü boyutları motora göre farklı, Cem abi 278x175x175 yazmış ancak aracın üzerindeki 228x177x177 gibi bir şey. Erhan bey de 72 amper varta takınca kapak kapanmıyor yazmış. Youtubeda bir videoda da daha büyük olsa sığmayacak gibi görünüyor.

start stop olmayan dizele sorunsuz oturan ölçü nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, dün 2013 model 1.6 TDCI Focus aracımın aküsünü değiştirdim. Üzerindeki akü fabrika çıkışı, 60ah değerinde bir aküydü, onu çıkarıp yerine Varta E9 Black Dynamic Alçak Akü 12V 70Ah 640CCA taktırdım (ölçüleri: 278x175x175). Akü yuvasına tam oturdu, ölçüleri eski aküyle bire bir aynıydı. Ücret olarak da eski akümü verip üzerine 270 TL verdim. Üretim tarihini bulmaya çalıştım ama göremedim hiçbir yerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Mert U yazdı:

Merhaba, dün 2013 model 1.6 TDCI Focus aracımın aküsünü değiştirdim. Üzerindeki akü fabrika çıkışı, 60ah değerinde bir aküydü, onu çıkarıp yerine Varta E9 Black Dynamic Alçak Akü 12V 70Ah 640CCA taktırdım (ölçüleri: 278x175x175). Akü yuvasına tam oturdu, ölçüleri eski aküyle bire bir aynıydı. Ücret olarak da eski akümü verip üzerine 270 TL verdim. Üretim tarihini bulmaya çalıştım ama göremedim hiçbir yerinde.

nereden aldınız? 

gittim baktım arabaya, bendeki de 278x175x175 miş parça kodu AV2T-10655-CA bu kodu arayınca varta E9 çıkıyor bolca. varta E43 alacağım gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ilginç :) nereden aldınız? 

Ankara, Yeni Başkent Sanayi Sitesi'nde (Şaşmaz Sanayi yakınlarında) bir yedek parçacıdan aldım. Varta Türkiye Distribütörü olan Karat Güç Sistemleri'nin garanti belgesini doldurup kaşelediler. Akü hakkında bir yorum yapamıyorum şu an, ama ölçüleri sorunsuz bir şekilde uydu.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Varta aküleri ile alakalı olarak kendi ve çevremde birkaç kişi ile ortak aynı sorunlarımız oldu. 3 ay içerisinde kısa devre yapması veya içindeki bozulmalar nedeni ile sorunlar yaşadık. Garantiden değişen akülerde belirli zaman sonra aynı problemleri çıkardı. Tabi ki hiç problem yaşamayan kullacılarda var. Ama ben çok soğudum. Yerli sermaye çok iyi markalarımız varken, başka markalara yönlenmeye gerek yok. Bu markaların ismini herkes biliyor zaten. Varta'dan daha kötü değiller. Hatta daha iyiler. Örneğin start stop'lu fabrika montaj efb aküsü focusun varta'dır. 1 yıl sonrasında akğden kaynaklı sıkıntılar çok çıktı. Otosan ise değişimi Mutlu aküden yana kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A. bu konuyu kilitledi ve kilidi açıldı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.