Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Akü Tavsiyesi

Hakan G.

Akü tavisyesi  

88 üye oy kullandı

1. 1. Hangi aküyü tavsiye edersiniz?

Önerilen Mesajlar

Güncelleme...

Aküm 5.sene sonunda son nefesini verdi.

Sabahtan sanayiye uğradım.

Otosan'ın orijinal akü için istediği fiyat 500 TL civarında. %20 indirimle bile pahalı.

Varta'cılar daha ne takacaklarını bile bilmediklerinden Mutlu'ya uğradım, benimkini alıp 250 TL'ye yenisini taktılar. 

Çıkan

20161003_085950-01.jpeg

Takılan

20161003_085510-01.jpeg

Ebad aynı, yuvaya sorunsuz yerleşti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sanırım bi akü ölçümüne gitmem lazım. 1.5 ay evvel ölçümde şarj et ikazı vardı. Şarj edildi ama şuan sanırım yine sıkıntı var. Start stop devreye girmiyor daha doğrusu akü değiştikten sonra toplasak 1 ay felan çalıştığını gördüm.Kışın garantiden değişmişti akü daha 1 yılı dolmadı. Ki kıllandığım nokta şu akü masmavi ve yuvasına sığmıyordu.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Monday, October 03, 2016 - 10:25 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Güncelleme...

Aküm 5.sene sonunda son nefesini verdi.

Sabahtan sanayiye uğradım.

Otosan'ın orijinal akü için istediği fiyat 500 TL civarında. %20 indirimle bile pahalı.

Varta'cılar daha ne takacaklarını bile bilmediklerinden Mutlu'ya uğradım, benimkini alıp 250 TL'ye yenisini taktılar. 

Çıkan

20161003_085950-01.jpeg

Takılan

20161003_085510-01.jpeg

Ebad aynı, yuvaya sorunsuz yerleşti.

@Cem Boneval abi akü de yazan 12v 65Ah 650A ibareleri dışında bir model numarasi varmı mutlu akünün, piyasada çeşit çeşit akü  bulunuyor . Aynı aküyü burada 300 TL'ye fiyat aldım . İnternette daha uygun fiyatlara var ama ne kadar sağlam elimize ulaşır o da meçhul . Servisin akü ye verdiği fiyat 485 tl %20 indirim ile bile çok pahalı .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üst iletide yadığım gibi cumartesi akü ölçümüne gittim. Akü yine şarj edilmeli mukavemeti düşük sonucu çıktı. Dedim daha 2 ay evvel ettiniz şimdi neden ediyorsunuz. Ayrıca pazar günü bin km yol yaptım ama ss hiç devreye girmedi dedim. Geçen sefer sadece şarj etmişler. Şİmdi şarj sonrası akü testleri yapılacakmış. Yani anladığım şu akü gidici SS i çalıştıramıyor. Bu sene gerçi 10 kere felan devreye girdi hakkını yemeyelim. Bakalım umarım değişime girerse para istemezler. Garantiden değişen aküydü bu da sonuçta. İnatlaşırlarsa otosana kayıt açarım sonuç alamazsam akünün bittiği yerde dışarıdan alır takarım.Otosan a da küserim tabi.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Özer Aksu yazdı:

12v 65Ah 650A ibareleri dışında bir model numarasi varmı mutlu akünün

Yok. Sadece EFB olacak ve 278 x 175 x 175 mm ebadları taşıyacak.

Bayiler zaten böyle biliyor. Model numarasına falan baktıkları yok. 

@Doğan Kurban akü değişince SS kendini buldu, özlemişim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende aküyü değiştirdim start stop uyku modunda hala . Mevcut akü 2 yılı doldurmuştu ve araç voltajına uygun olmayan akü vardı üzerinde. Eski aküyü aldılar 250 tlye mutlu akü taktırdım. Aynı akü serviste %20 indirim ile 388tl .Varta d54 start stop akünün fiyati da 370tl civarında idi. İlginç olan hala start stop calismiyor [emoji1]

ESKI
d34a15dc3b3fb5e3b76403f8fb35c1e2.jpg

YENİ
cb5f10b09c84602a6508856e5a62aca3.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende aküyü değiştirdim start stop uyku modunda hala . Mevcut akü 2 yılı doldurmuştu ve araç voltajına uygun olmayan akü vardı üzerinde. Eski aküyü aldılar 250 tlye mutlu akü taktırdım. Aynı akü serviste %20 indirim ile 388tl .Varta d54 start stop akünün fiyati da 370tl civarında idi. İlginç olan hala start stop calismiyor [emoji1]

ESKI
d34a15dc3b3fb5e3b76403f8fb35c1e2.jpg

YENİ
cb5f10b09c84602a6508856e5a62aca3.jpg

Start stop muhtemelen bir arıza kodu olduğu için çalışmiyordur. Aracımı aldığımda standart aküsü vardı. Serviste resetleme yaptılar. Düzeldi sonra tekrar çalışmamaya başladı bende varta marka akü aldım. Şimdi problemsiz çalışıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akü şarj edildi ama yaklaşık 1 saat ss bey devreye girmemekte direndi. Hatta seyir esnasında yanlışlıkla stop ettirdiğinizde debriyaja basınca bile devreye girip çalıştırmadı. Tüm kontrollere rağmen girmemekte direndi. Sonradan keyfi geldi devreye girdi. Sisteme de kayıt girildi şarj edilme konusu. Yakında yine sorun çıkarsa akü için garantiden değişim yapılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akü deki dengesizlikler bms veya vqm modullerindeki arızalardan ötürü Ford bu konuda başarısız gibi duruyor
En son bir paassat kullanmıştım. Çalışması oldukça keyifli idi. Motorun çok ısınmasını beklemeden direk çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akü deki dengesizlikler bms veya vqm modullerindeki arızalardan ötürü Ford bu konuda başarısız gibi duruyor
En son bir paassat kullanmıştım. Çalışması oldukça keyifli idi. Motorun çok ısınmasını beklemeden direk çalışıyor.

Dizel otomatik veya 1.5 eb Ford kullandınız mı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A. bu konuyu kilitledi ve kilidi açıldı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.