Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Akü Tavsiyesi

Hakan G.

Akü tavisyesi  

88 üye oy kullandı

1. 1. Hangi aküyü tavsiye edersiniz?

Önerilen Mesajlar

İyi günler. arabam şuradaki linkte belirtilen sorunu yeniden yaptı ve aküyü değiştirmeye karar verdim. Focus 3 için hangi aküyü ve kaç amper tavsiye edersiniz? 

Focus 3 2011 style plus benzinli

Sorunun linki:

Hakan G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bizim arabalardaki akü yerinin ebatlarını bilen var mı? Kimisi normal akü olur diyor kimisi alçak akü alacaksın diyor. En kısa zamanda akü siparişi vermeyi düşünüyorum. Büyük almayalım,  sora iadesiyle de uğraşmayalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Geçen cumartesi Varta akü taktırdım. 74 amper E11 modeli. Psikolojik midir bilmem ama arabanın gidişi değişti gibi geldi bana. Ayrıca yukarıda bahsettiğim sorun da ortadan kalktı. Artık dalgalanma falan olmuyor. Herkese tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akü değişimleri yaklaşık %10 güç artışına neden olur ve en az bir yıl süreyle bu devam eder. Varta'larda bu değerin daha da yüksek olabileceği belirtiliyor.

Hayırlı olsun. 

Bu arada "hayat kendini kandırma sanatıdır", yardımcı olmaya çalışıyorum.

Kaç TL imiş bu modifiye işi?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada "hayat kendini aldatma sanatıdır", yardımcı olmaya çalışıyorum.

Önce metinin tamamını hızlıca oku sonra sindire sindire oku methodunu hatırlatmak için güzel bi örnek oldu abi ilk cümleyi en az 10 kere okudum tam nası yani diye soracakken bunu gördüm :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

söyle diyim 10 dakka muzık dınledım araba calısmadı takvıye yaptık uzun yol yap dedıler ızmıre gıttım geldım o arada ankaradan geldim yıne bı 10 15 dakka muzık dınledım arabada aku zayıf dedı yıne takvıye akü zayıflamıs ıyce ustanın dedgı alcaksan yenı akü 60 degılde 72 fln al dedı bende buraya bı soruyum dedım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

söyle diyim 10 dakka muzık dınledım araba calısmadı takvıye yaptık uzun yol yap dedıler ızmıre gıttım geldım o arada ankaradan geldim yıne bı 10 15 dakka muzık dınledım arabada aku zayıf dedı yıne takvıye akü zayıflamıs ıyce ustanın dedgı alcaksan yenı akü 60 degılde 72 fln al dedı bende buraya bı soruyum dedım 

Bence bu 60 amperin yetersizliği değil sizdeki akünün şarj kapasitesinin düşmesi. yerine sığdığı sürece 72 takabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Akü değişimleri yaklaşık %10 güç artışına neden olur ve en az bir yıl süreyle bu devam eder. Varta'larda bu değerin daha da yüksek olabileceği velirtiliyor.

Hayırlı olsun. 

Bu arada "hayat kendini aldatma sanatıdır", yardımcı olmaya çalışıyorum.

Kaç TL imiş bu modifiye işi?

Cem bey şimdi gördüm mesajınızı...O zamanlar kendimi 190 TL ye kandırmıştım. Ama şimdi çok rahatım. Aküyü düşünmüyorum hiç. Bu arada çekişteki artış da devam ediyor.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

s&s lu akü önerisi olan ?

Birde yüksek amper ve soğuk marş vuruşu yüksek alsam bir sıkıntı olurmu?

http://www.focusclubtr.com/topic/8295-focus-3ün-akü-bitti-540tl-istiyorlar/?do=findComment&comment=284117

Öneriler 12 V 65 A: 278 * 175 * 175
Bosch 92S5E070 270-290 TL
Mutlu EFB LBS3-65 SS 260-275 TL
İnci Nanogold ELA  (1006283) 0613 LB3 260-280 TL
Varta EFB D54 280-330 TL

http://www.akudunyasi.com/index.php

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A. bu konuyu kilitledi ve kilidi açıldı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.