Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ötv'ye Yeni Düzenleme

Önerilen Mesajlar

ne var ?Küfredecek ne demiş arkadaş?

Kimsenin sizinle aynı fikirde olma zorunluluğu yok.Gerek yok böyle söylemlere

Forumda "küfretmenin" yaptırımı nedir saygıdeğer arkadaşlarım? benim; bu "durmak yok yolmaya devam" diyen ileri demokrat arkadaşlar için halihazırda cümlelerim var da:)

(elbette düşüncelerimi eyleme dökmeyeceğim ama merak ettim:) )

Ben niye böyle yanlış anlaşıldım ? 

Durmak yok yola devam yazısının sonunda kızgın surat var görülmüyor mu o ?? 

Sonuna koyduğum kızgın surat benim tepkimi gösterir desteklediğimi değil. 

Sabri Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben niye böyle yanlış anlaşıldım ?

Durmak yok yola devam yazısının sonunda kızgın surat var görülmüyor mu o ??

Sonuna koyduğum kızgın surat benim tepkimi gösterir desteklediğimi değil.

Sabri telefondan koyduğun suratlar bilgisayardan görünmeyebiliyor. Bilgisayarın surat yelpazesi geniş değil.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci el araç almaktan, başkasının eksikliklerini düzeltmeye çalışmaktan usandım. Sıfır araç almaya gözümü kestirmiştim. Son 1 yıldır gelen zamlar ortada. Bir de bu ÖTV muhabbeti işi yine karıştırdı. Sıfır kokulu bir araç bize zor bu gidişte. Hepsi benim şansım yüzünden galiba. Ben araç alırsam fiyatlar gerileyebilir:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomi yüzde 4 büyürken bütçe gelirinin yüzde 12.1 oranında artırılması, ancak vergi artışı ve zam ile mümkün olabilir. Kısa sürede Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi oranlarında artırım yapılamayacağına göre, yakın günlerde KDV ve ÖTV’de artış olacak. Devlet buna mecburdur.

Bilgi;

http://www.milliyet.com.tr/kdv-ve-otv-artisi-kapida/ekonomi/ydetay/1955757/default.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Maliye bütçeye %16 TL bazında artış koymuş. 2015 yılı için yeniden değerlendirme değeri (Bakanlar Kurulunun Yetkisinde) %11 olarak belirtilmiş. Yani pasaporttan, MTV'ye, harç'tan hurç'a kadar devletin verdiği hizmetlere %11 artış geliyor. Peki %11 ile %16 arasındaki o %5 nereden tahsil edilecek? Burada yüzmilyonlarca türkiş lirasından bahsediyoruz. Bilin bakalım para lazım olduğunda Maliye gözlerini kısıp tecavüzcü coşkun edası ile ilk önce kime bıyık bükmeye başlayacak?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiat lineada 1,6 multijet üretimini durdurdu 2015 yılı için çünkü bana göre yeni gelecek olan vergi düzenlemesiyle satış yapamayacak hacimden dolayı satamayacağı arabayı niye üretsin 1ocak 215 tarihinden sonra öğrenicez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiat lineada 1,6 multijet üretimini durdurdu 2015 yılı için çünkü bana göre yeni gelecek olan vergi düzenlemesiyle satış yapamayacak hacimden dolayı satamayacağı arabayı niye üretsin 1ocak 215 tarihinden sonra öğrenicez.

Kaynak var mı bu bilgi için? 1.5-1.6 marjında %5 gibi bir artış düşünülüyordu taslakta; satış yapamayacak kadar artıyor mu ki? Mevcut fiyatla artış, 2 Bin - 3 Bin TL marjında olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maliye bütçeye %16 TL bazında artış koymuş. 2015 yılı için yeniden değerlendirme değeri (Bakanlar Kurulunun Yetkisinde) %11 olarak belirtilmiş. Yani pasaporttan, MTV'ye, harç'tan hurç'a kadar devletin verdiği hizmetlere %11 artış geliyor. Peki %11 ile %16 arasındaki o %5 nereden tahsil edilecek? Burada yüzmilyonlarca türkiş lirasından bahsediyoruz. Bilin bakalım para lazım olduğunda Maliye gözlerini kısıp tecavüzcü coşkun edası ile ilk önce kime bıyık bükmeye başlayacak?

1.6 lara zam yapılsın abicim. insanlar E serisini 5 serisini 1.6 ile üstelik engelli indirimi ile alıp hiç vergi ödemiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 lara zam yapılsın abicim. insanlar E serisini 5 serisini 1.6 ile üstelik engelli indirimi ile alıp hiç vergi ödemiyor. 

Otomotiv sektörünün üzerinden çektirip gitsinler artık, her şeyimiz kayda bağlı diye sırtımızdan inmiyorlar. Yazık bu insanlara, yeter be .... birileri lüks içinde gezecek diye işimizi bıraktık vergi tahsildarlığı yapıyoruz.

... biliyormusunuz ki türkiye'de otomotiv'de uygulanan vergi sistemi dünyanın başka hiç bir yerinde, hatta kuzey kore'de bile yok. 

Biz otomotiv'de -fayda- veya -hizmet- sağlanmadan önce vergiyi tahsil ediyoruz.

Normalde ne olur? Atıyorum ... yemek yersin, hesap ile birlikte vergisini verirsin ... maaş alırsın, maaşından sgk - vergi vs. kesilir ... yani önce satın alma/hizmet alma vs. yaşanır, sonra vergi tahakkuk ettirilir.

T.C'de öyle değil ... araba alacaksan o koltuğa oturmadan önce bana vergini vereceksin, ben vergileri gerekli yerlere yatıracağım, harçları ödeyeceğim, işlemleri yapıp tescil'i bitireceğim ... ancak ondan sonra arabaya oturabilirsin.

... saçmalık!

Hizmet almadan önce vergiyi ödemek de neyin nesi?

Bu iş başka yerde nasıl oluyor?

Söz gelimi Amerika'da olsak gelir benden aracınızı alırsınız, kahverengi (bir çeşit geçici plaka) plakalarınızı araca takarım ... faturanızı keserim ... sizden parayı alır aracı veririm. 

tam tamına 45 gün zamanınız var, 45 gün içinde fatura ile gidip kendinize normal plaka alır, plaka pulunu öder (bizim mtv gibi) ve ruhsatı adınıza tescil ettirirsiniz.

...Sonuç = elalem Mars'ta koloni kurmaya hazırlanıyor, bizimkiler otomotiv sektörünü nasıl helak ederiz derdinde. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.