Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkeyi Terketmeyi Planlıyorum

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

benim bile müslüman olmama ramen arada istanbula dolan suriyeliler hakkında kötü düşüncelerim olmuyor değil ...

avusturalyada nekadar büyük bir hoşgörü var , sosyal deney

http://www.youtube.com/watch?v=u8sU3HnY9aM

Zaten en son bu videoyu izleyince avustralyayi eklemistim listeye...

Bu arada bu videoyu iki kez izledim, ikisinde de aglamamak icin kendimi tuttum.. Ulkemize mi, muslumanlarin haline mi uzulsem bilemedim..

Doğru söyle kime borç taktın :D

Hemen de anladin be :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı düşüncedeydim 6 sene önce. Derken izmirden iş teklifi geldi istanbuldaki evimi eşyaları ile bırakıp izmire geldim. Çok uzun süre olmaz nasılsa en fazla 1 sene tatil yapar yurtdışına giderim diye düşündüm. Bide izmirde yaşamaya bakmış olurum hem dedim. Dediğim gibi 6 sene önceydi ve ilk geldiğim zamanlar trafikte hiç korna sesi duymamak çok enteresan gelmişti. Sonra insanların yol vermesi, her hangi bir restoranda insanların hitabı bakkalın manavın fırıncının hitabı herşey enteresan gelmeye başladı. Sonra baktım 2 sene geçmiş bir sıkıntı yok. Artık burdaki insanların istanbul için neden mega köy dediklerini idrak etmeye başladım.Çok parayla derdin yoksa bir dene derim. Tolga arkadaşımın dediği gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru söyle kime borç taktın :D

Hemen de anladin be :)

Aynı düşüncedeydim 6 sene önce. Derken izmirden iş teklifi geldi istanbuldaki evimi eşyaları ile bırakıp izmire geldim. Çok uzun süre olmaz nasılsa en fazla 1 sene tatil yapar yurtdışına giderim diye düşündüm. Bide izmirde yaşamaya bakmış olurum hem dedim. Dediğim gibi 6 sene önceydi ve ilk geldiğim zamanlar trafikte hiç korna sesi duymamak çok enteresan gelmişti. Sonra insanların yol vermesi, her hangi bir restoranda insanların hitabı bakkalın manavın fırıncının hitabı herşey enteresan gelmeye başladı. Sonra baktım 2 sene geçmiş bir sıkıntı yok. Artık burdaki insanların istanbul için neden mega köy dediklerini idrak etmeye başladım.Çok parayla derdin yoksa bir dene derim. Tolga arkadaşımın dediği gibi.

Cok parayla degil, az parayla da derdim yok...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes para pul üzerinde buluşmuş.. Benim derdim ekonomik düzeyde değil..

Kafa yapısında... Sosyal ilişkilerde.. Hoşgörüde...

@Servet Özkan, ne  alakası var kardeşim? gelmedik mi? sıtarbaks'ta içmedik mi kahvemizi? :) Bu arada eşimizi de alıcaz götürücez herhalde giderken yurtdışına :)

görüşlerinizde hem fikirim ama;

vallahi önce bir gidin, 1-3 ay istediğiniz yerde yaşayın, sonra karar verin. servet özkan bulamazsınız orada kahve içecek..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok sık aklıma gelen bir konudur bu. Bazen şeytan mı diyor birileri diyor işte sat sav bütün evi barkı işi arabayı ne varsa topla git Japonya'ya yada Kanada'ya veya Avusturalya'ya bir şekilde hayat oralarda da devam eder en azından kafada 40 tane tilki (milli meseleler, devlet meseleleri vs..) dolanmaz hergün gün toplumdaki çürümeye, hergün bir hödük görmeye kafayı takmam en azından diyorum, çok ciddi bir şekilde oturup düşünüyorum planlar yapıyorum ama eş ve çocuk durumundan kalıyoruz maalesef. Maalesef memleketim güzel ama insanlarımıza birşeyler oldu, geçen yıllarda okul yolunda çocukların önünü kesen ve haraç alan (benim çocucuğum yoktu evli bile değildim) bir grup gördüm aracımdan inip grupla kavgaya tutuştum, etrafta o kadar insan görüyor ama umursamıyordu o grubu, savunduğum onların çocuklarıydı, durup sadece seyrettiler, kavga bitti çok şükür küçük bir çizikle bitirdim ve döndüm bizi seyreden herkese ana avrat küfür ettim kimsede çıt yok, bastım gittim, yani diyeceğim o ki bu memleketin insanlarına birşeyler oldu, adını koyamıyorum, eskiden böyle değildik bize ne oldu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumda böyle bir başlık açılmış olması dahi sıkıntının boyutu için bir göstergedir.

Alperen'i medeni cesareti için kutluyorum.

Fikrini de sonuna kadar destekliyorum.

İnsan emeğini sadece kendi çıkarına kullanmayı hedefleyen bir yönetim biçiminde yaşamanın anlamsızlığı ortada.

Yıllarca çok değişik ülkeleri gezdim ve değişik ülkelerde yaşadım.

Aldığım eğitim beni dünya vatandaşlığına terfi ettirdi, bu bakımından kendimi hep şanslı görmüşümdür.

Değişik ırklarla ve mekanlarda yaşamış biri olarak bizdeki hamasetin, eğitimsizlik ve bilgisizliğin gelişmiş ülke insanlarını anlamamıza engel olmasından kaynaklanan korkuyu perdelemek için kullanıldığını ve böbürlenmenin derin özgüven eksikliğinden köken aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Emeğime saygı duyan ve hakkını veren her yerde yaşarım. 

30 yıllık meslek yaşamında da bu ülkenin bana sağladıklarının karşılığını da defaten ödedim.

Yurt dışında yaşadığım dönemlerde bu ülkeyle ilgili özlediğim şeyler hep oldu ama özlem olarak kalması çok yeterli bir seçenektir. 

Alperen Yeni Zelanda'yı da unutma...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet abi Yeni Zelanda da olabilir...

Bu arada sadece tepki olarak degil bu baslik, ciddi ciddi arastiriyorum.. Uygun bir yol bulabilirsem eksisozluk'te acilan baslik gibi, affiniza siginarak, s*ktirolup gidecegim.. Yesin birbirini yamyamlar...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi bugüne kadar açılmama sebebi ciddi ciddi yapılabilir olduğunu düşünen olmaması bence. Çoğunluğun aklında olduğundan şüphem yok. 

Avusturalya en mantıklı seçeneklerden biri. Detaylı bilgi için bir tanıdıkla görüştürebilirim seni abi. İş hayatı da doktorlar da adamı bıktırdı sonunda geri göç etti. Yanına göç etmesem mi diye düşünmüyor değilim. 4 yıl kalınca direkt vatandaşlığı veriyorlar, bizim bir bayramda trafikte ölen insan sayısı onlarda yılınkine eşit. Börtü böcek bolcana olsa da ben somut olarak şikayet ettiğini hiç duymadım bu tanıdığımızın ki Türkiye'deki son döneminde ciddi yakındık. İşe alırken zorluyorlar ancak buradaki gibi basitçe şutlama yok.  Tropikal iklime alışmak tabiki zaman alır da ciddi sorun olacağını zannetmiyorum. Anadil ingilizce, işsizlik parası da var bildiğim kadarıyla, uçak biletleri pahalı ve ciddi uzak. O sebeple gidip gelirken arada aktarma olacak yerlerde 1'er gün kalmak hem jetlag'ı azaltıyor, hem gezmiş oluyorsunuz hem de daha az yoruyor. Her türlü alışma sürecinde süreneceksin abi de 1-2 yıl sürer 6-12 ay sürer diye tahmin ediyorum.

Yalnız meslek büyük problem. Benim bildiğim avukatlık uluslararası geçerliliği olan bir meslek değil. 

Çin ve Japonya'ya yakın olması büyük avantaj bence, özellikle Japonya pek eğlenceli bulduğum bir ülke, her ne kadar doğru düzgün bilmesem de insanlarına ciddi hayranım. 

Benim de hep aklımdaydı bu ki ciddi ciddi istesem Avusturalya'ya göç edebilirim büyük ihtimalle. 3 gram da umrumda olmaz ülkeymiş otmuş bokmuş, amansız umursamaz olmama rağmen çok kez cinnete girmişliğim var malesef. Ya sev ya terk et bir yalan bence, bunu söyleyenlerin çoğunluğu da sadece sevenler, sevdiğini ülkeyi daha iyiye taşımaya çalışarak gösterenler değil. 

Benim planım mümkünse yurt dışında master filan yapıp geri dönüp az veya çok bir şeylere katkıda bulunmak. Evet yurt dışında kansere çare bulacaksam burada nezleye mendil satacağım belki de sonuçta kendi vatanım. Daha iyiye götürmeye çabalamadan terk etmeyi şimdilik mantıklı görsem de uygulayacağımı zannetmiyorum. Avukat beeğin yaşına geldiğimde ne olur bilemem.

Bir de admine söyliyek de focusclubtr.au açak şimdiden :kop:

Bir de oralarda ST/RS alırsan forumdan banlanman için koalisyon/kampanya/rüşvet ve benzeri pislik lanet ülke terkettiren insan hareketlerini yapmaya da hazırım demedi deme  :kıhkıh::P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uleeen Mertcan Kürek de bağımlılık yapıyormuş demekki [emoji2][emoji2][emoji2][emoji2]

Kürek kolik olmuşsun yaw[emoji2][emoji2][emoji2][emoji2][emoji2][emoji2][emoji2]

Şimdiden söyliyim medeni ülkelerde böyle kürek filan şiddet ciddi sınırlı. Buradaki kadar sinir stres olmayacağımız için küreğe gerek yok de demeyin bundan zevk aldığınız aşikar :zha:

Bu arada Avusturalya Traditional Wing Chun'un başkenti gibi bir yer. Melbourne'e yakın bir yerde olursanız sanırsam Iron Palm eğitimini 111 gün boyunca uygulamanız sonucunda küreğe olan ihtiyacınız biter. 

Abouw şu an hiç hoşuma gitmedi Alperen abiyi ziyarete neyim gittiğimde elinde long pole ile beni karşılaşması  :aman:  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertcan beni gonderdi, wing chun ogretti, ziyaretime bile geldi... Helal lan Merto:)

Meslek cidden sikinti.. Hukuk ogrenimi maalesef uluslararasi gecerlilige sahip degil. Hele ki kara avrupasi ve anglosakson sistemleri arasinda daha da zor.. Ancak gidilecek ulkede ozellikle uluslararasi ticaret hukuku konusunda master filan yapilirsa is imkani "ihtimali" doguyor..o yuzden meslegimi icra etmem cok zor. Hatta imkansiz gibi birsey..

Ama ne demisler sevdigin isi yapamiyorsan yaptigin isi seveceksin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türk olmasan git derdim ama dışarıdaki imajımızda pek iyi değil.

Mesela ben bir ingiliz vatandaşı olsaydım asla bir Türkü ülkemde istemezdim.

Nedeni de ortada zaten.Hırsızlık bizde,cinayet bizde tecavüz bizde, din istismarı bizde,ayrımcılık bizde, vs uzar gider.Ne etsinler Türkü de ülkelerine alsınlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.