Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkeyi Terketmeyi Planlıyorum

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Başlık gayet açık...

Ülkeyi terketmeyi ciddi ciddi düşünüyorum.. Gelmek isteyen varsa beraber terkedelim.. Bi iş yaparız herhalde.. Marketlerde poşetlere yardım eder, benzincide pompacılıkla başlar bi şekilde Allah rızkımızı verir diye düşünüyorum..

Adilikten, pislikten, kuyu kazılmasından, dedikodudan, hoşgörüsüzlükten, mankafalılıktan, dar görüşlülükten, at gözlüklerinden, sabana koşulmuş iki ayaklı öküzlerden, düzensizlikten, ayrımcılıktan, etiketçilikten, ham sofusundan, din karşıtından, her tür faşistinden, liberalinden, sosyalistinden, komünistinden, narsistinden ve bilcümle kubur faresinden bıktım usandım. 

Kimisi sever kimisi sevmez ama Necip Fazıl'ı çok beğenirim.. Şu dizeleri ise harika.. Ders niteliğinde..

"Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;
Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!
Kubur faresi hayat, meselesiz, gerçeksiz;
Heykel destek üstünde, benim ruhum desteksiz.
Siyaset kavas, ilim köle, sanat ihtilâç;
Serbest, verem ve sıtma; mahpus, gümrükte ilâç.
Bülbüllere emir var: Lisan öğren vakvaktan;
Bahset tarih, balığın tırmandığı kavaktan!
Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde;
Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!
"

Uzadı biraz.. neyse...

Avustralya, Norveç, İsveç, Finlandiya ilk tercihlerim...

Gelirseniz görüşürüz..

Not: Aman ülkemiz, canım ülkemiz, bir Türk dünyaya bedel klişeleriyle gelenleri Anti-Klişe Timi'ne havale eder bi temiz sopa çektiririm haberiniz olsun..

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

avusturalyada maden işçiliği yapabilirsin , yılda 200.000 usd gibi bir para kazanılabildiğini duymuştum ... Bu arada oralarda maden işçiliği ile türkiyedeki maden işçiliğini karşılaştırmaya gerek bile yok herealde ...

araştırmanı şiddetle tavsiye ederim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne açıdan?

İşçi hakları; genel olarak sosyal bir devlet görünümü çizmeleri; ekonomik ve siyasal açıdan nispeten dengeli bir ülke olması açılarından... Devlet başkanı açısından...

Bence yıkıp yeniden yapalım. Evini istediğin gibi dekore etmek gibi.  :smiley2k:

Dilek olarak kalıyor. Ayrıca yıkınca daha iyisini yapacağımızın da garantisi yok...  :smiley2k:

Ülkece garip bir histeri içerisindeyiz; başkasında görüp imrendiğimiz olguları, kendimizi değiştirip uygulama konusunda, sebeplendiğimiz kadar bağnazız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu sıralar ciddi manada düşündüğüm, babam üzerinden çifte vatandaşlık alarak buralardan gitme planlarımın yazıya dökülmüş hali..

ABD green card başvuruları başladı 1 Ekim itibariyle sanırım 26'sına kadar sürecek buda bir alternatif, en azından benim için. Çifte vatandaşlık olursa zaten hiç düşünmem, 1 dakika durmam ama 78de gelenlere zor dediler bilemiyorum.

Avustralya çok cazip ne kadar uzak o kadar iyi.. Ada olmasıda cabası. Maden, gastronomi, satış alanlarında iyi ücretler almak mümkün(müş). Yıllık min 70 maks 220bin dolar kazanç sağlanabilir ki daha ne ister insan. Tek sıkıntı evde, dışarda her yerde karşılaşılması mümkün olan devasa böcükler ve bilimum haşere.. Uzun lafın kısası gidiyoruz dersen abi niye, nereye değil ne zaman diye sorup gitmeye dünden razıyım ben

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes para pul üzerinde buluşmuş.. Benim derdim ekonomik düzeyde değil..
Kafa yapısında... Sosyal ilişkilerde.. Hoşgörüde...

@Servet Özkan, ne  alakası var kardeşim? gelmedik mi? sıtarbaks'ta içmedik mi kahvemizi? :) Bu arada eşimizi de alıcaz götürücez herhalde giderken yurtdışına :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.