Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkeyi Terketmeyi Planlıyorum

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Hiç bir ülke sadece birbirine saygı duyarak gelişmez. Ki zaten gelişmemiş ülkelerde kutuplaşma sonuçtur neden değil. Bunun tek çaresi üretim ve üretim kültüründen başka birşey değil. Eğer siz hayasızca inşaatlaşmanın yolunu açarsanız ülkeyi godaman görgüsüz mütahitlerin kültürüne, onların kentleşme anlayışına terketmiş olursunuz. Eğer siz eğitimde bilimi terk eder ve gericiliğin önünü açarsanız teknolojik ve bilimsel ilerleme yerine o emperyalist kan emicilerin bağımlısı olursunuz. Eğer siz şortlu ve hamile kadınların evlerine kapanmasını fetva veren densiz sapıkları devlet televizyonunda canlı yayınlara çıkarırsanız kadın-erkek eşitliği konusunda yol almak yerine binlerce sapık üretirsiniz. Eğer siz kendiniz gibi düşünmeyenlerin hepsini bir çuvala koyup hain ilan ederseniz kutuplaşmayı derinleştirmekten başka bir şey yaratmazsınız. Yoksul ülkelere yardım etmek yerine bir kaç zenginin dünyayı yönetmesini engelleyebilirseniz o zaman o insanların yardıma ihtiyacı kalmaz. Eğer mezhepçi, ırkçı, şovenist, bilmemne diye kutuplaşacağımıza asıl antagonist çelişkinin sınıfsal olduğunu kavrarsak  ancak birşeyler değişebilir. Çünkü sermayenin ne dini ne mezhebi ne de milliyeti vardır. O sadece yönetmek için sermayesini kullanır. Bunun yanında da diğer sosyal-kültürel ritüellerini de. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupalıların, pkk seviciliği, yasakçılığı, islam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, merhametsizliği (örnek göçmenlere yapılanlar, çelme takma olayı vb.), kılık kıyafet yasakları, onların insan haklarına verdiği önemi ispat ediyor. Birde yaşasak acaba kaç günde tekmeyi yerdik acaba. Uygar olmayan bir dünyada,dünya vatandaşlığı da ütopya kalır ki, uygarlığı insan haklarına, temel haklara saygı olarak sayıyorum.

Hakan Sunguroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Hakan Sunguroğlu yazdı:

Avrupalıların, pkk sevici, yasakçı, islam düşmanı, yabancı düşmanı, merhametsiz (örnek göçmenlere yapılanlar, çelme takma olayı vb.), kılık kıyafet yasakları, onların insan haklarına verdiği önemi ispat ediyor.

Bir daha sorayım o zaman, bu gözlemlerini hangi Avrupa ülkesinde yaşayarak yaptın?

Yoksa bizim şahane medyamızın yazdıklarına bakarak mı karar veriyorsun?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bir daha sorayım o zaman, bu gözlemlerini hangi Avrupa ülkesinde yaşayarak yaptın?

Yoksa bizim şahane medyamızın yazdıklarına bakarak mı karar veriyorsun?

Kağıt üstünde de olsa nato müttefiki Almanya ki avrupanın temel direği, eğer insan haklarıyla yada uygarlıkla ilgili zerre politikaları olsaydı terör örgütlerini bu kadar desteklemezlerdi. Bu bile yeterli.

Ay da yaşamadım ama atmosferinin olmadığını biliyorum.

Artı, şu dünya üzerinde bir tane tarafsız şahane medya kuruluşu ismi verebilir misiniz 

Her ülkenin, hatta her bireyin kendi doğruları ve kriterleri vardır, eylemleride çıkarlarına dayalıdır, sonuç avrupa uygar falan değildir, en temel insani değerlerden yoksundur. Heleki yabancılara yaramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kağıt üstünde de olsa nato müttefiki Almanya ki avrupanın temel direği, eğer insan haklarıyla yada uygarlıkla ilgili zerre politikaları olsaydı terör örgütlerini bu kadar desteklemezlerdi. Bu bile yeterli.
Ay da yaşamadım ama atmosferinin olmadığını biliyorum.
Artı, şu dünya üzerinde bir tane tarafsız şahane medya kuruluşu ismi verebilir misiniz 
Her ülkenin, hatta her bireyin kendi doğruları ve kriterleri vardır, eylemleride çıkarlarına dayalıdır, sonuç avrupa uygar falan değildir, en temel insani değerlerden yoksundur. Heleki yabancılara yaramaz.

İyi hoşta davulla zurnayla biz karşıladık bizim desteğimiz dünyadan daha fazla medya konusunda ise takım tutar hale gelinmiş herşeyde olduğu gibi...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Serdar yaman yazdı:

İyi hoşta davulla zurnayla biz karşıladık bizim desteğimiz dünyadan daha fazla medya konusunda ise takım tutar hale gelinmiş herşeyde olduğu gibi...

Megri'yi karıştırma...

Herkes kandırılabilir...

--1 dakika sonra eklendi--

Basit cevabı olan soruları niye soruyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Sen bu kafayla bakteri yetiştirir antibiyotiği boykot edersin.

İŞİD ikbalcilerin yönettiği kanemicilerin operasyonel kuvvet olduğu beyinsizlerinde alkış tuttuğu terörist örgüttür. Hiçbir medeni düşünce bunlarla yaşamayı içlerine katılmayı meşru kılamaz.

İşsiz işsiz demogoji yapma.

bundan bakteri yetiştirip antibiyotik boykotu anlıyorsan zaten geçmiş olsun

ben mini soykırımlar dışında bunlara benzer şeylere çözüm olma ihtimali olan şeylerin peşindeyim. Çünkü Hitler de KKK de bu mantığın sonucu bence.

Anlatmak istediğimden alakasız şeyler anlaşılıp durması anlatma çabamı vakit kaybı olarak değerlendirmeme sebep oluyor, Cem abinin dediği gibi isteyen istediğini yapsın istediği yere gitsin istediğine inansın da rahat etsin.

Cahillikten sonraki en büyük mutluluk asosyallik sanki :kop:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onların ithamlarına bakacak olursak onlar Türkiye de ne kadar yaşamış? Benim yaşamama da gerek yok. Hollanda da, Almanya da, kanada da, kuveyt te bir dünya akrabam var.. bence siz cnn, bbc, cnbc, the new york times, news week'den gördüklerinizle avrupayı gözünüzde büyütmeyin! Fransayı görüyoruz bir yılı aşkın süredir ohal de! Abd dış borçlarını araplara silah satarak araplara, meksika sınırına duvar örerek meksikalılara ödetmeye çalışıyor! Almanya desen özgürlükten bahsederler basına müdahale ederler, terör örgütlerini etek altından desteklerler, ırkçılık desen kol geziyor. Neo naziler vs.. belçika ve almanya riskli güvenlik zafiyeti olur diye türk diplomatlara toplanma, oturum vs yasağı verir. Ama pkk ve pyd ye çadır kurdurur caddelerde yürütür ve başlarına da güvenliklerini sağlamaları için polisler dikerler! Hollanda bizim bakanımızı kendi topraklarımızdan içeri sokmamak için tüm çirkeflikleri yaptı ki kadınlar gününde bayan bir bakanımıza.. daha örnekler türetilebilir.. ben hiçbir zaman haçlılara sempati duymadım duymamda! Ülkeyi terketmek isteyene de güle güle derim!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Serdar yaman yazdı:

O karşılama korkunç bir hata ama özünde en azından bir iç  çözüm gayreti vardı(en azından öyle umuyoruz), Avrupanın teröre verdiği destek ise kemikleşmiş bir tutumdur ,karıştırmamak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim ülkede yaşamaktan ülke hükümetinin sattığı silaha nasıl geldin?

Bir de bir ülkede yaşamama gerek yok akrabalarım yaşıyor, kitap okudum üni. bitirdim dedikten sonra sadece Türk yazarları sıralarsan, bir de bunu gidip FIA'da uzun yıllar görev yapmış bir cerrah adama söylersen ben laflarını manalı destekli bulmam kusura bakma.

Bir de son cümlende kendi bacağına sıkmışsın zaten. Kızı Erdoğan'ın danışmanlığını yapmadı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O karşılama korkunç bir hata ama özünde en azından bir iç  çözüm gayreti vardı(en azından öyle umuyoruz), Avrupanın teröre verdiği destek ise kemikleşmiş bir tutumdur ,karıştırmamak lazım.

Gayreti olduğunu nerden biliyorsun peki kapımın önünden geçen peşmerge birliğinin kendi polisimizin askerimizin eskortu eşliğinde geçiş yapması vs vs vs kendimizi kandırmayalım at gözlüğünü çıkaralım ki dünyaya bakış açımız değişsin...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.