Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkeyi Terketmeyi Planlıyorum

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Ülkemizde bazı şartlar kötü ama dünyada insani yardımda 1.sıradayız. Görgüsüz, eğitimsiz kaba çok insanımız var ama dünyanın geri kalanıda pek parlak değil, inanç düşmanı,yabancı düşmanı, insanlık düşmanı...kaynıyor bu dünya.
Çoğu ülkede bireycilik çok yaygın. Örnek suriye ve ırak bu tip insanlarla dolu ve asla vie kurtuluş savaşıları olamaz. Bugün mehmetçiğimiz, Mersin de adana da ülkesini kaçıp koyan,çok eşli gezen heriflerin yerine de şehit oluyor.
ABD bugün sefaletin zirvesini yaşayan insanlarla dolu. Herhalde evsiz kavramı abd den çıkış yapmıştır. 320 milyon nüfusun 50 milyonu günlük yemek kuponı ile besleniyor.
Kısacası dünyanın kalanı da pek parlak değil helwki bu ırkçılıkla ve islamofobiyle.

Suriye'ye, en zengin ülkelerden Katar'a veya başka ülkelere yaptığımız yrdımları insanlık namına yaptığımızı mı sanıyorsunuz? Günün güç dengesi ne ise onu elde tutmak için dış ilişkiler oyunları bunlar tamamen..
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Alperen G. yazdı:

Suriye'ye, en zengin ülkelerden Katar'a veya başka ülkelere yaptığımız yrdımları insanlık namına yaptığımızı mı sanıyorsunuz? Günün güç dengesi ne ise onu elde tutmak için dış ilişkiler oyunları bunlar tamamen..

Elbette siyasi yardımlarımız var ama dünyanın unuttuğu afrikaya biz el attık. Bill gates gibi dünya zenginleri, afriakada kısırlaştırma için aşı yaptırırken biz somaliye hastane, fırın yaptık, su kuyuları açtık. bunlar siyasi mi. bunlar inancımızdan geliyor. geleneğimizde var.

Tartışmasız dünyanın en karşılıksız yardımseverliği bizde. Teknolojisi değil ama maneviyatı en güçlü ülkeyiz. Her ülkede var olan siyasi karmaşa ya da asayiş olayları burasını yaşanmaz kılmaz özetle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok şey var yazacak ama kimsenin keyfini kaçırmak istemiyorum, herkes kendi inanç dünyasında huzurla yaşasın.

Son söz: "Dünya insanı" olmayı başaramadıysanız yetiştiğiniz ortam dışında rahat etmezsiniz.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Son söz: "Dünya insanı" olmayı başaramadıysanız yetiştiğiniz ortam dışında rahat etmezsiniz.

Densizlik etmeyeyim de ben bu lafı pratikte çok manalı bulmuyorum. Aslında teoride de manalı bulmuyorum çünkü buna göre "Dünya İnsanı" İŞİD'in içinde de rahat edebilmeli. Tabi bu laf ile kasıt edilen bu değil de malesef ki bu mana da çıkabiliyor

Alternatifi ne olabilir diye düşününce de aklıma bir tek "Dünya insanı ile iletişime geçebilmeyi başarabilmek" geliyor, ancak o da soruna direkt çözüm getirmiyor, ancak bu insanlarla anlaşmak, onlara anlatmak ve onların gelecek nesillerini eğitmek için tek yol bu sanki.

Tabi bunların kısa sürede gerçekleşmesi için uzaylı istilası lazım gibin :kıhkıh:

--0 dakika sonra eklendi--

O değil de resmen kademeli asimile önermişim :aman:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 hour ago, Mertcan Çelik said:

Densizlik etmeyeyim de ben bu lafı pratikte çok manalı bulmuyorum. Aslında teoride de manalı bulmuyorum çünkü buna göre "Dünya İnsanı" İŞİD'in içinde de rahat edebilmeli. Tabi bu laf ile kasıt edilen bu değil de malesef ki bu mana da çıkabiliyor

Alternatifi ne olabilir diye düşününce de aklıma bir tek "Dünya insanı ile iletişime geçebilmeyi başarabilmek" geliyor, ancak o da soruna direkt çözüm getirmiyor, ancak bu insanlarla anlaşmak, onlara anlatmak ve onların gelecek nesillerini eğitmek için tek yol bu sanki.

Tabi bunların kısa sürede gerçekleşmesi için uzaylı istilası lazım gibin :kıhkıh:

--0 dakika sonra eklendi--

O değil de resmen kademeli asimile önermişim :aman:

Dünya insanından ne anlıyorsun sen? "Beyinsiz" "kan emici" "ikbalci" bunlardan herhangi biri olmadan işidin içinde rahat edemez. Sen bu ara ne yiyor ne içiyorsan bir ara ver sana dokunmaya başlamış?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomideki bozulmayı 3-5 çapulcuya bağlamak saçma olmuş .. Bozulma 2007-2008'lerde başladı. Daha doğrusu dünyadaki sıcak para ve özelleştirmelerden gelen paralar bitince ekonomik bozulma kaçınılmaz oldu. Ekonomik temel sağlam olmayınca, her sosyal olay, doğal olarak ekonomide ciddi dalgalanmalar yaratacaktır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Dünya insanından ne anlıyorsun sen? "Beyinsiz" "kan emici" "ikbalci" bunlardan herhangi biri olmadan işidin içinde rahat edemez. Sen bu ara ne yiyor ne içiyorsan bir ara ver sana dokunmaya başlamış?

Avrupa'nın ortasından yüzlerce binlerce insan gidip İŞİD'e katılmadı mı?

Bunların alayı beyinsizlerse bile eğitimsiz değillerdi. Kan emici olsalardı orada hapse atılmazlar mıydı?

Bu kategoriye girenleri direkt dünya yüzeyinden silelim o zaman kalan sahalar bizim mi olsun? Bence bu da gayet net yobazlık. Dünya insanı Dünya'daki herkes ile yaşayabilmeli denmek isteniyor sanırdım ben de bakış açısı değiştirmek sizin istediğiniz sıfatlar arasında var mı bilemedim.

Bir de gidip alayını beyinsiz yaparsan beyinsiz ile bile başa çıkamayan kim diye sorarım, akıllıca  bir cevap alabileceğime inanmasam da :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya açıklık getirmek adına "dünya insanı" değişik medeniyetleri tanımış, anlamış, kısmen de olsa deneyimlemiş, evrensel iletişim yeteneği olan (yani en azından iyi düzeyde geçerli bir veya iki yabancı dil bilen), insanlık tarihine vakıf, sosyal yaşamda da rasyonel akıl yürütme yeteneğine sahip, boş aidiyet duygularından arınmış insan demek benim için. 

Kökeni ne olursa olsun, eşitlik, hakkaniyet, adalet ve özgürlük gibi kavramları dikkate almayan, insana ve doğaya saygısı olmayan insanlarla beraber yaşayabilmek yok benim bu tanımımda, tam tersi evrensel insani değerler için mücadele var. 

Bu mücadele değişik düzeylerde olmak koşulu ile tüm dünya ülkelerinde sürdürülmek zorunda...

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 minutes ago, Mertcan Çelik said:

Avrupa'nın ortasından yüzlerce binlerce insan gidip İŞİD'e katılmadı mı?

Bunların alayı beyinsizlerse bile eğitimsiz değillerdi. Kan emici olsalardı orada hapse atılmazlar mıydı?

Bu kategoriye girenleri direkt dünya yüzeyinden silelim o zaman kalan sahalar bizim mi olsun? Bence bu da gayet net yobazlık. Dünya insanı Dünya'daki herkes ile yaşayabilmeli denmek isteniyor sanırdım ben de bakış açısı değiştirmek sizin istediğiniz sıfatlar arasında var mı bilemedim.

Sen bu kafayla bakteri yetiştirir antibiyotiği boykot edersin.

İŞİD ikbalcilerin yönettiği kanemicilerin operasyonel kuvvet olduğu beyinsizlerinde alkış tuttuğu terörist örgüttür. Hiçbir medeni düşünce bunlarla yaşamayı içlerine katılmayı meşru kılamaz.

İşsiz işsiz demogoji yapma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Ekonomideki bozulmayı 3-5 çapulcuya bağlamak saçma olmuş .. Bozulma 2007-2008'lerde başladı. Daha doğrusu dünyadaki sıcak para ve özelleştirmelerden gelen paralar bitince ekonomik bozulma kaçınılmaz oldu. Ekonomik temel sağlam olmayınca, her sosyal olay, doğal olarak ekonomide ciddi dalgalanmalar yaratacaktır.

Ekonomimizin çok kırılgan olduğu doğru, ama hiç değilse bir takım toplumsal çalkantılar olana kadar iyiydi. Ülkemiz malesef katma değeri yüksek ürünleri pek üretemiyor, yabancı yatırımcıya aşırı bağımlıyız, onların anlık hareketleri borsayı dövizi tepe takla ediyor, sonuçta bizde daha alt düzey bir hayat sürüyoruz. 

Biraz özeleştiri yapmak lazım, bugün bir japon, kore başarısına yaklaşamamışsak kesinlikle suçlu hepimiz. Özellikle dini eksen etrafında kutuplaşıp sürekli birbirimizle uğraşıyoruz. Saygı kavramı yok, herkes nefretle meşgul, kendisi gibi olmayanı yok etme çabasında.

Üniversite düzeyinde bile ciddi bir öğretim yok, insan değil, "karşıt" yetişiyor her yerde.

Çiçek ikliminde yetişir, bu ortamda ne gibi başarı hikayesi çıkacak da ekonomimiz yüz ağartacak. 

Siyasilerden zerre umudum yok. Bu bölünmüşlükte gördüğünüz gibi herkes yandaşlarını bir yere getirme çabasında.

Kim başa gelirse gelsin ilk iş rövanşı almak, toplumsal düzeni kendine yontmak olacaktır.

Bu sosyal yapı asla sağlam bir ekonomi çıkarmaz. İşte örnek bugünlerde yeni bir kriz kapıda. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Hakan Sunguroğlu yazdı:

Ekonomimizin çok kırılgan olduğu doğru, ama hiç değilse bir takım toplumsal çalkantılar olana kadar iyiydi. Ülkemiz malesef katma değeri yüksek ürünleri pek üretemiyor, yabancı yatırımcıya aşırı bağımlıyız, onların anlık hareketleri borsayı dövizi tepe takla ediyor, sonuçta bizde daha alt düzey bir hayat sürüyoruz. 

Biraz özeleştiri yapmak lazım, bugün bir japon, kore başarısına yaklaşamamışsak kesinlikle suçlu hepimiz. Özellikle dini eksen etrafında kutuplaşıp sürekli birbirimizle uğraşıyoruz. Saygı kavramı yok, herkes nefretle meşgul, kendisi gibi olmayanı yok etme çabasında.

Üniversite düzeyinde bile ciddi bir öğretim yok, insan değil, "karşıt" yetişiyor her yerde.

Çiçek ikliminde yetişir, bu ortamda ne gibi başarı hikayesi çıkacak da ekonomimiz yüz ağartacak. 

Siyasilerden zerre umudum yok. Bu bölünmüşlükte gördüğünüz gibi herkes yandaşlarını bir yere getirme çabasında.

Kim başa gelirse gelsin ilk iş rövanşı almak, toplumsal düzeni kendine yontmak olacaktır.

Bu sosyal yapı asla sağlam bir ekonomi çıkarmaz. İşte örnek bugünlerde yeni bir kriz kapıda. 

Yazının geneli ile hemfikirim. Maalesef, insanları siyasi tercihlerine göre sınıflandırdığımız sürece, potansiyelimizi kullanabilme konusunda hep zayıf kalacağız. Bu da açık ifade ile, "emperyalist güç"lerin bizleri sürüklemek istediği nokta. O nedenle zayıf taraf neresi ise, karıştırmak istedikleri ülkelerde, hep onları desteklerler.

Sonuç itibariyle; Amerikadaki, Fransadaki ya da Almanyadaki yarış ortamını oluşturamıyoruz. Diğer bir ifade ile, temelde kapitalist bir ülkeyiz ama kapitalizmin faydalarını görmüyoruz.

Toplumsal olaylar, bazı kırılımlara yol açabilir. Ancak, ekonomi ile doğrudan ilgili olmayan bir konu, ekonomiyi bozmaz. Bizim yatırım alamama sebebimiz; düşen kredi notumuz, dışarda yaşayan insanların bu ülkede savaş olduğuna inanması, neredeyse tüm komu ülkelerle aramızı bozmamız vs bir sürü nedeni var. Öyle bir noktaya geldik ki, sadece Katar kaldı bize dost ülke. Bir de birkaç fakir Afrika ülkesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Bu saydıklarınızın hepsini medeniyetin beşiği denen avrupa ülkelerinde bile yaşanıyor.. Bence siz ülkeyi değil gezegeni terk etmelisiniz..

Hangi Avrupa ülkelerinde hangi ortamda ne kadar yaşadın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.