Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızası/hız Sınırlama Kipi

Zafer Bilen

Soru

Arkadaşlar merhaba ;

Bolu , 1985 doğumlu , zafer bilen  , 2010 focus Benzin / LPG titanium ,50,000 km, 0 alınmış bir araç

Öncelikle daha önce bu konu ile başlık açılmış lakin son cevabın üzerinden neredeyse 2 yıl geçmiş, tekrar açmak gereği hissettim

Aracımda resimlerde görüldüğü üzere motor arızası ve hız sınırlama kipi mesajlarını alıyorum arıza oluştuğunda araç stop etmiyor lakin tekliyor gibi kesik kesik çalışıp neredeyse zar zor yürüyor. Bunun yanı sıra araçta hata yokken meydana gelen komplikasyonlarda bulunmakta bunlar, çeki kaybı (yokuşlarda neredeyse 70 km düşüyor) cruise control açıkken az bir zorlanmada atma reset tusunun işlevini yerine getirmemesi ön planda. Birde yanlış hissetmediysem bazı zamanlarda ayağımı gazdan çektikten sonra  sanki 1 sn gibi bir süre araç gaz veriyor yada gazı kesmiyor.

Boluda ,biri özel yetkili servis olmak üzere 2 yerde , ankarada bir yerde makinaya bağlattık bir sonuç çıkmadı ( arıza verdiğinde baglatma sansım olmadı cunku nezaman yapacağı belli olmuyor ), yalnız bir seferinde U 1900can iletişim veri yolu arızası alma hatası verdi lakin bunun normal bir durum olduğunu en ufak bir şeyde dahi çıktığını söylediler.

Bugun ankarada tan otonun servisine uğradım resimleri gösterdim birşey diyemediler bir başka özel servise ugradım tekerlek bilyası yada hız sensöründen olabilir dediler. Bana çok sacma geldi araç sıkıntıyı kendi dilinde sanki söylüyor.

2012 yılında bu sorunu yaşayan bir arkadaş ile irtibat kurdum araçta beyin , maf sensoru TP kablosu v.b bir çok seyin değiştiğini 12.000 lira gibi bir para harcadığını ama sorunun çözülemediğinden bahsetti.Hatta saygı duyuyorum geçmiş olsun yapacak birşeyin yok dedi.

Sayın arkadaşlar bu sorunun yaşayan ve kesin şundan kaynaklanır diyebilecek birisi varmıdır. Araçla ile uğraşmalımıyım yoksa elden çıkarıp farklı bir araçmı almalıyım. Enteresan derecede moralim bozuk dört gözle tecrübelerini bekliyorum, telefon ile ulaşmak isteyenler için 0530 315 07 84. 

Saygılarımla...

post-7535-0-40780100-1412974662_thumb.jp

post-7535-0-04724300-1412974670_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Forumlarda konunun ne zaman açıldığının önemi yoktur, konuların dağılmaması için birlikye tutulur başlıklar. Kişiye özel bir çalışmada yoktur telefonla hemen halledelim tarzında çünkü burası firmanın call center vb yeri değildir :)

Soruna gelecek olursak yetkili servis'e danışmanızı tavsiye ederim. Uzaktan size şudur diyecek adam zor bulursunuz.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hız sınırlama işini yapan herneyse f2 de, kol, direksiyon vs.. belki değişmesi lazımdır, dier arkadaşın yaptıklarına bakarsak sorun içerde değil, en başta olabilir. temas yüzeylerdeki aşınmadan sürekli abuk subuk mesajlar gidebiliyor mudur beyine bilemem.. hata olsa mesaj zaten yazılır, hata varken okutmaya gerek yok. eğer bu, bu modelde görünen kronik sorunsa hata yı yazmasın diyede yazılım atılabiliyor güncelleme ile.. aracınızın yazılımı hiç güncellendi mi?

yurtdışı forumlarada bakmak lazım

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

buna benzer ama daha fazla arızalar verdi benim araç yaklaşık 1 ay önce.kontağı açar açmaz tüm elektronik sistemlerin arızası çıkıyor ekranda.hidroik direksiyon,elektronik park freni,hız sabitleyici,otomatik vites arızası,yakıtta su var. özel bir servise gittim. göstergeyi söküp lehimlerine baktılar.bir şey bulamadılar.servise gittim.gösterge arızalı 2.600 tl dediler.en son kendi imkânlarımızla göstergeyi söküp soketin arka kısmındaki lehimleri tazeledik.yaklaşık 10 tane lehim çatlağı vardı.1 aydan beri herhangi bir arıza yapmadı.sorunu bu şekilde çözdüm.eskişehir de olup ta bu sorunları yaşayan arkadaşları yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
‎11‎.‎10‎.‎2014 - 00:21 tarihinde, Zafer Bilen yazdı:

Arkadaşlar merhaba ;

Bolu , 1985 doğumlu , zafer bilen  , 2010 focus Benzin / LPG titanium ,50,000 km, 0 alınmış bir araç

Öncelikle daha önce bu konu ile başlık açılmış lakin son cevabın üzerinden neredeyse 2 yıl geçmiş, tekrar açmak gereği hissettim

Aracımda resimlerde görüldüğü üzere motor arızası ve hız sınırlama kipi mesajlarını alıyorum arıza oluştuğunda araç stop etmiyor lakin tekliyor gibi kesik kesik çalışıp neredeyse zar zor yürüyor. Bunun yanı sıra araçta hata yokken meydana gelen komplikasyonlarda bulunmakta bunlar, çeki kaybı (yokuşlarda neredeyse 70 km düşüyor) cruise control açıkken az bir zorlanmada atma reset tusunun işlevini yerine getirmemesi ön planda. Birde yanlış hissetmediysem bazı zamanlarda ayağımı gazdan çektikten sonra  sanki 1 sn gibi bir süre araç gaz veriyor yada gazı kesmiyor.

Boluda ,biri özel yetkili servis olmak üzere 2 yerde , ankarada bir yerde makinaya bağlattık bir sonuç çıkmadı ( arıza verdiğinde baglatma sansım olmadı cunku nezaman yapacağı belli olmuyor ), yalnız bir seferinde U 1900can iletişim veri yolu arızası alma hatası verdi lakin bunun normal bir durum olduğunu en ufak bir şeyde dahi çıktığını söylediler.

Bugun ankarada tan otonun servisine uğradım resimleri gösterdim birşey diyemediler bir başka özel servise ugradım tekerlek bilyası yada hız sensöründen olabilir dediler. Bana çok sacma geldi araç sıkıntıyı kendi dilinde sanki söylüyor.

2012 yılında bu sorunu yaşayan bir arkadaş ile irtibat kurdum araçta beyin , maf sensoru TP kablosu v.b bir çok seyin değiştiğini 12.000 lira gibi bir para harcadığını ama sorunun çözülemediğinden bahsetti.Hatta saygı duyuyorum geçmiş olsun yapacak birşeyin yok dedi.

Sayın arkadaşlar bu sorunun yaşayan ve kesin şundan kaynaklanır diyebilecek birisi varmıdır. Araçla ile uğraşmalımıyım yoksa elden çıkarıp farklı bir araçmı almalıyım. Enteresan derecede moralim bozuk dört gözle tecrübelerini bekliyorum, telefon ile ulaşmak isteyenler için 0530 315 07 84. 

Saygılarımla...

post-7535-0-40780100-1412974662_thumb.jp

post-7535-0-04724300-1412974670_thumb.jp

Değerli Ford kullanıcıları;

Yukarıda bahsettiğim sorun kaynağının beyin olduğu öğrendim, araç tamir edildi yaklaşık 2 senedir arıza vermedi ve halen kullanılıyor. .

Araçtaki sorunu Ankarada '' beyinci yada otocheck '' isimli firma çözdü. Sorun yaşayan arkadaşlar firmadan muhittin bey ile görüşebilirler. Konusuna vakıf kişiler.

Saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.