Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Mondeo Teknik Değerleri - Motor, Tüketim, Ağırlık vb.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 4 ay sonra...

Bazı hatırlatmalar: Dizel Cephesinde

İlk Satışlar yukardaki tablo gibi olacak ama 2015 Nisan'dan sonra bu şekilde değişecek. Kaldıki bize zaten o vakitlerde sunulacak araç yani direk yeni seçeneklerle gelebilir.

1.5 dizel 120 ps 6 ileri manuel

1.5 dizel 120 ps 6 ileri manuel EcoNetic

2.0 dizel 150 ps AWD 6 ileri Manuel

2.0 dizel 180 ps AWD 6 ileri PowerShift

2.0 dizel 210 ps FWD 6 ileri PowerShift

AWD: Akıllı 4 çeker sistem

FWD: Klasik 2 ön çeker

7 Ekim'de duyurmuştuk; şimdi bunların değerlerine gelelim.

Mart ayında üretime geçmesi planlanıyor, Mayıs ayında Avrupa müşterilerinde olacak. Bizim için net bilgiyi ilerde paylaşacağım.

ilk mesaja EK OLARAK:

2.0 dizel 150 ps (3750 dd) 350 Nm (1750-2750 dd) AWD 6 ileri Manuel = Tüketim: 5,5 - 4,4 - 4,8 / CO2: 124 - 0-100 km/h: 10,3 sn  (s&s yok)

2.0 dizel 180 ps (3750 dd) 400 Nm (2000-3250 dd) AWD 6 ileri PowerShift = Tüketim: 6,0 - 4,7 - 5,2 / CO2:134 - 0-100 km/h: 8,9 sn (s&s yok)

2.0 dizel 210 ps (3500 dd) 450 Nm (1750-3000 dd) FWD 6 ileri PowerShift = Tüketim: 6,3 - 5,4 - 5,8 / CO2: 173 - 0-100 km/h: 8,1 sn (s&s yok)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye kataloğunda tam boy stepne ve 429 litre bagaj hacmi vermişler sedan için. Eğer öyleyse mini stepneye geçsinler hiç değilse. Neredeyse 5 metre uzunluğunda arabaya 430 litre bana tuhaf geldi. Açıkcası fordun bu bagaj hacminde hep eksiye gitmesini anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üstadım Mondiş'in bagaj eşiği zaten dar, arka koltuk rahat olsun ... uzun boylu kişiler arka tarafta iki büklüm olmadan otursun diye bagajı daha da derinleştirmemişler. (zaten bence zaten epey bir derin olmuş) 400+ lite bagaj yetmiyor ise liftback'e geçiş yapılabilir. (onda yükleme eşiği gayet geniş) ya da SW'ye yönelmek de mümkün. 

... sedan'da arka koltuk (yaşam alanı) konforu ile bagaj hacmi arasında bir seçim yapılmış ... arka koltuk ağır basmış. (bavul ile çocuk arasında ki kavgayı çocuklar kazanmış)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kriterim, C segmenti 400'ün, D segmenti 500'ün altına inmemeli. Beni duyarlar, ya da duymazlar, ford mühendisleri bilir :) Bu araç passat'dan 10.4 cm daha uzun (4767 vs 4871). Yani bildiğin gemi :) Ama bagaj hacminde durum çok alakasız (586 vs 429).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagaj kapasitesinde hacim mi önemli sadece, yoksa kullanım alanı mı? Birlikte bakalım

Ben tüm yayın organlarına güvenmediğim için birebir ölçüp öyle yayınlamayı planlıyordum; elime mondeo geçtikten sonra tabi ama ona biraz zaman var.

Bu araçlarından biri Passat sedan diğeri Mondeo 5K; yani yükseklik değerini unutalım yüzeye bakalım ki yüzey alan sedan mondeo'da daha fazla olacak ama yükseklik azaldığı için hacim azalacak;

Hal böyle olunca yandaki ufak detaylar olmasa passat'ın hacim olarak artısı yok yani valiz şu bu yüklerden aralarında fark olmadığını çıkartmak zor olmasa gerek :) 

J8f8OtJ.jpg

i1hoWOq.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Mondeo Teknik Değerleri - Motor, Tüketim, Ağırlık vb. olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.