Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 2 aux girisi baglama

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar, aux girisini baglamanin kablo kesmeden, elektrikciye gerek olmadan, biraz el becerisi olan arkadaslarin rahatlikla kendilerinin yapabilecegi yolu buldum. oncelikle herhangi bir ford servisinden 1310208 numarali parcayi siparis etmelisiniz. Bu parca normalde torpidoda olmasi gereken aux girisidir ve sözü gecen kirmizi soketle uyumludur. ben bu parcaya 4,90€ ödedim Türkiye fiyatini bilmemekle birlikte cok pahali oldugunu zannetmiyorum. ayrica parayi internettede arastirabilirsiniz

asagidaki linkte onur fatih arkadasimiz fotografli olarak torpidonun nasil sökülecegini anlatmis ve 5. fotografta arabada olmasi gereken kirmizi soketi göstermis(her arabada olmayabilir)

link:

asagiida ayrintili bir sekilde anatim yapan bir video mevcut. ismarlamaniz gereken parca videoda kutudan cikan parcadir.

yapmaniz gereken bu girisi nereye baglamak istiyorsaniz o girise uygun bir delik acmak, girisi sikica bu delige oturtmak ve kirmizi soketi girisin arkasina takip keyfinize bakmak:)

butun islemleri basariyla tamamladiktan sonra ihtiyaciniz olan kablo emre v. arkadasimizin actigi konuda gorulmekte

link

ayrica belen yalcin arkadasimizin acmis oldugu konudada önemli bilgiler mevcut (hos bir tanismamis olmadi kendisiyle:) yardimlari icin cok tesekkurler)

link

Belen Yalcin, Emre V. ve Onur Fatih arkadaslarimiza tesekkurler...

Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) bilgi için teşekkürler , bende bugün elektirikçiye gidip bi tarafı dişi diğer tarafı erkek 3.5 mm girişli uç soracağım.Torpitodan , ön konsolda bulunan arka resistans yanına almayı düşünüyorum.

Veya torpitoyu delmem , uygun bi yer bulurum :D

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:yeah: bilgi için teşekkürler , bende bugün elektirikçiye gidip bi tarafı dişi diğer tarafı erkek 3.5 mm girişli uç soracağım.Torpitodan , ön konsolda bulunan arka resistans yanına almayı düşünüyorum.

Veya torpitoyu delmem , uygun bi yer bulurum :yeah:

Ben torpidoyu delmeden seyyar yapmamın sebebi, hem öndeki jakı kullanmak,hemde çocukların arkada otururken arkadaki jakı kullanması içindi.

her yere cekilebilir tabiki ihtiyaca göre konumlandirmak en iyisi;) ben kablolari kemeskten korktum o yüzden orjinal parcayi aldim. ilk önce orta konsoldaki bos dugme yerine koyacaktim ama guzel görunmeyecegini dusundum bir de olurda deldigim yer berbat olur diye torpidoya yerlestirdim. orda görünmüyor nasil olsa. bu arada 3,5 mm lik kablo torpido kapagini kapatinca aradan rahatlikla geciyor. telefondan hem navigasyonu heemde muzigin sesini arabadan aliyorum.

Teşekkürler Ederiz

rica ederim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

herkese merhaba yeni üyeyim ve bu ilk mesajım

güzel güzel de biraz elektronik acemisiyim korkuyorum açıkçası 2007 tdcı collectıon um var en garanti yolu servis olacağını düsünüyorum serviste aux giriş işlemini yapmada yardımcı olurlarmı olurlar isede aux girişini BELEN YALÇIN beyefendinin yaptığı gibİ arka cam ısıtma düğmesinin yanına koyarlarmı simdiden tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

her yere cekilebilir tabiki ihtiyaca göre konumlandirmak en iyisi;) ben kablolari kemeskten korktum o yüzden orjinal parcayi aldim. ilk önce orta konsoldaki bos dugme yerine koyacaktim ama guzel görunmeyecegini dusundum bir de olurda deldigim yer berbat olur diye torpidoya yerlestirdim. orda görünmüyor nasil olsa. bu arada 3,5 mm lik kablo torpido kapagini kapatinca aradan rahatlikla geciyor. telefondan hem navigasyonu heemde muzigin sesini arabadan aliyorum.

rica ederim:)

Orjinal parçanın siparişini nereden verebiliriz.Yaptığınız çalışmlaraı çok beğendim.Emeğinize sağlık.Ayrıca paylaşım için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ya arkadaslar. yukardaki anlatilanlari anladim fakat. Kullanma kilavuzunda bu aux girisinin torpido da oldugunu 3,5 mm jackla baglati bla bla...

iyide torpidoda böle bi ne giris var ne de AUX in yazili bisey var.

cihazim ford 6000CD uzerinde CDDJ ( AUX da oluyomus kilavuza göre)

torpidonun heryerini aradim taradim fakat bulamadim. nasi yapcaz ? illaki cihazi cikarip arkasindan mi kablo ile baglanti yapilcak ?

bi yardim edecek arkadasim lutfen

ya tamam, okuduklarimdan anladigim kadariyla torpidonun icindeki hazneyi de mi cikartip o kirmizi soketlere ulasacagiz ? niyeki neden böle bisey yapma geregi duymus ford, yada neden böle bi giris yapmama gibi sacmalamis ? kilavuzda var diyo ama AUX IN yazili bi yuvarlak giris var diyo ?

Ömer Efe ONUR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.