Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalkışta Gelen Ses

Salih Demir

Soru

arkadaşlar merhaba.focus 3 de bazen kalkışlar da debriyaj kavrama noktasındayken sürtünme uğultu sesi geliyor.neden dir. Acaba?

Bir de trende tse li replica trend x jantı takmayı düşünüyorum.2 yıl garantili olanlardan.Ne dersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Baskı balata dan kaynaklanıyor bu problem. Teknik olarak araca hiç bir zararı yok.
Gönül rahatlığı ile aracınızı kullanabilirsiniz. Biraz müziğin sesini fazla açmak lazım. ;)
Saka bir yana gerçekten gıcık bir ses..

--0 dakika sonra eklendi--
Çift kütleli volant sesi bunlar. Hep vardı, hep var olacak. Takılmayın artık bu kadar.

Alakası yok Servet bey benzer ses tek kütleli Courier de de var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ee aracin borcu bitmeden gotu basi oynamaya basladi.. bir haftadir soz konusu sesi duyuyorum kalkislarda. Ne kadar duymak istemesemde duyuyorumm.. cok rezil bir durum.. boyle sifir aracmi olur... buyuk konusmayayim.. ilk aracimdi bodoslama aldim gitti... ikincisi ford olamaz.. eeeeee simdi bu sesin cozumu yokmu.. yoksa ben 45 bin bakimi ve sonrasini sanayide yaptiracam..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ee aracin borcu bitmeden gotu basi oynamaya basladi.. bir haftadir soz konusu sesi duyuyorum kalkislarda. Ne kadar duymak istemesemde duyuyorumm.. cok rezil bir durum.. boyle sifir aracmi olur... buyuk konusmayayim.. ilk aracimdi bodoslama aldim gitti... ikincisi ford olamaz.. eeeeee simdi bu sesin cozumu yokmu.. yoksa ben 45 bin bakimi ve sonrasini sanayide yaptiracam..

Aracınızı servise görürdünüz mu?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınızı servise görürdünüz mu?

Yok 1 haftadir ses geliyor.. gecer diye onemsemedim... sonra arastirinca baya yogun bi sikinti oldugunu ve servise gidenlere bununla yasamayi ogrenim dediklerini ogrendim.. bn henuz gitmedim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok 1 haftadir ses geliyor.. gecer diye onemsemedim... sonra arastirinca baya yogun bi sikinti oldugunu ve servise gidenlere bununla yasamayi ogrenim dediklerini ogrendim.. bn henuz gitmedim

Servise götürüp bir inceletin derim. Şikayetinizi anlatin bence çözüm bulunacaktır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uğultu sesini hala çözen kimse yok benim arabada da var çok gıcık oluyorum sese soğuk havalarda daha çok oluyor kavramayı 2000 devirinin üstünde yaparsanız ses olmuyor sadece bu benim çözümüm..  Ama tam 2000 devirde veya 1500 devirde arabayı kavrama noktasından kaldırırsam araba başlıyor mıcırdama ses çıkarmaya trafikte utanır oldum ses çıkarmadan ışıklardan inşaallah  kalkarız diyorum (.) NOKTA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Erdem B. yazdı:

Ben de aracımı sahibinden'e koydum satılınca 3,5 kasa almayı düşünüyordum. O kadar para verip böyle can sıkıcı bir durumla uğraşmakta istemiyorum açıkçası. Gerçi Focus'tan her anlamda memnunum ancak bir daha düşünmem gerekecek sanırım. 2015 ve üzeri 1.6 Tdci Mondeo'larda da var mı acaba böyle bir ses? 

Sizin araçtada mı mevcut bu ses ? Eğer var ise alan kişi sormayacak mı hatası vs. var mı diye alan kişi bu şu sorun var ses çıkarıyor demeyecek mi ! 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ben de aracımı sahibinden'e koydum satılınca 3,5 kasa almayı düşünüyordum. O kadar para verip böyle can sıkıcı bir durumla uğraşmakta istemiyorum açıkçası. Gerçi Focus'tan her anlamda memnunum ancak bir daha düşünmem gerekecek sanırım. 2015 ve üzeri 1.6 Tdci Mondeo'larda da var mı acaba böyle bir ses? 

Bence bu is hondacilarin gocuk arac istemiyoruz durumu gibi oldu.... bazi arkadaslara mondeo baskibalatasi takilmis ancak daha sonra sorun tekrar olusmus.. ben olsam kesinlikle baska bir markaya bakardim.. babamin mali degil sonucta[emoji23]
--21 dakika sonra eklendi--

Suan serviste kayit falan derken baski balatanin degismesi gerekiyor tanisi koyuldu. Merkezden degisim icin onay bekleniyor.. peki sizce ne yapmaliyim. Her seferinde baskibalatami degiselim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet dostlar her defasinda oldugu gibi garanti kapsaminda (%75 garanti odemeli) degisim icin baskiyi sokecez fotograf cekelim gonderelim asinmamissa yanmamissa degisim yapilacak. Aksi halde tum masraf 1700 lira kullanici odemeli olarak degiselim dediler. Bnde kabul etmedim... 30000 km sonra garanti falan hikaye...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Resul özdemir yazdı:

Evet dostlar her defasinda oldugu gibi garanti kapsaminda (%75 garanti odemeli) degisim icin baskiyi sokecez fotograf cekelim gonderelim asinmamissa yanmamissa degisim yapilacak. Aksi halde tum masraf 1700 lira kullanici odemeli olarak degiselim dediler. Bnde kabul etmedim... 30000 km sonra garanti falan hikaye...

Biraz çamur yapin bence problemin kronik oldugunu ford da biliyor ama bilmemezlikten geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.