Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalkışta Gelen Ses

Salih Demir

Soru

arkadaşlar merhaba.focus 3 de bazen kalkışlar da debriyaj kavrama noktasındayken sürtünme uğultu sesi geliyor.neden dir. Acaba?

Bir de trende tse li replica trend x jantı takmayı düşünüyorum.2 yıl garantili olanlardan.Ne dersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
30 September 2014 - 15:34 tarihinde, Salih Demir yazdı:

arkadaşlar merhaba.focus 3 de bazen kalkışlar da debriyaj kavrama noktasındayken sürtünme uğultu sesi geliyor.neden dir. Acaba?

Bir de trende tse li replica trend x jantı takmayı düşünüyorum.2 yıl garantili olanlardan.Ne dersiniz

Rahatsız edici ses varsa ve sonradan başladı ise servise gösterin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En yakın konu burası diye düşündüm. Aracımda kalkış esnasında tam kavrama noktasındayken debriyajda titreme oluyor. Çok sakin kalkarsam bu titreme pek hissedilmiyor ama biraz fazla gaz vererek kalktığımda titriyor. Titreme kesinlikle patinaj durumunda oluşmuyor. Normal kalkışlarda kavrama noktasında oluyor.

Debriyajda kaçırma yok, olsa kesinlikle anlarım. Şimdiye kadar da genellikle debriyajı en uzun süre dayanacak şekilde kullandım. 

Volantta oluşan bir yamulmadan ya da motor takozlarındaki bir sorundan kaynaklanabilir diye düşündüm. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Böyle bir sorun yaşayan var mı ya da tahmini olan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar , buna benzer bi sıkıntıyı Şu an yaşamaktayım , forumda da inceleme yaptım bi kaç benzer konular mevcut.  araç  2015  focus trend x benzinli  1700 km de  ,  özellikle  son 1 haftadır sabahları aracı çalıştırıp  ,garajdan çıkarken ilk  hareketi  gerçekleştirdikten sonra yolunda eğimli olması sebebiyle  araç esnemekte (  düz  yol olsa da  fark etmiyor  aynı  ses  geliyor  ) ve bu sırada  , özellikle   sol  ayak altından başlayıp , direksiyona kadar gelen bariz  bi tıkırtı  mevcut..  gaz verince özellikle parçalar esneyip  birbirinden ayrılıyormuş gibi ,  biraz  mesafe gidip  ( yaklaşık 3 km )  araç ısınınca ses  tamamı ile  gitmiyor ama  azalıyor..  Bununla beraber özellikle 1. ve 2. vitese geçirirken tam kavrama noktasında ayrılıp ayağı debriyajdan çekerken sanki boşluk varmış gibi vuruntu yapıyor. Servise götürdüm ,  test  sürüşüne çıktık , tabi gidene kadar araç ısındı ve ses kesildi , vites geçişlerindeki sıkıntıyı da aktardım , baktılar ve bununda anormal olmadığını , Ford da bu olayın normal olduğunu ( kronik )  dile getirdi , 2014 model 70.000 km de  başka bi araç üzerinde deneme yaptık ve o vites geçişlerindeki vuruntu daha fazla idi. aracı servise bırakıp , ertesi gün gidip soğuk haldeyken deneme yaptıracağım.  ve eş muadildeki  başka bi araçla... sonucu iletirim .

Bu araçtan 2 adet aldık arkadaşımla , onun aracında da vites geçişlerindeki ses mevcut ama çok değil , o araçta  1200 km de  ,  ama  sabahları gelen o tıkırtı sesi asla gelmiyor  1 haftadır  çok denedik , 

Daha önceki aracımda da bu tarz sesler vardır ama çok önemsemiyordum.  ( 2001 corolla vvti  otomatik  , rotlar da boşluk vardı bulana kadar öldük ve düzeltince araç pamuk gibi olmuştu , tıkırtı , kasislerden geçerken gelen tıkırtılar  gitmişti.  ) , şimdi aklıma gelen bi kaç parçadan şüpheleniyorum , viraj demiri ve bağlantı lastikleri , poryolar , z rot  , rotlar ve başları. özellikle bunları kontrol ettireceğim.  1700 km de bi aracında bu parçalarda bi sıkıtısı , parça boşluğu  vs....  varsa  peh  yani.. 

bu tarz sorunlar için ford dan soğumak istemiyorum ,  başka  öneriniz varsa sevinirim.

iyi forumlar.

Murat Kalt. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"1. ve 2. vitese geçirirken tam kavrama noktasında ayrılıp ayağı debriyajdan çekerken sanki boşluk varmış gibi vuruntu yapıyor."

Bu kısım uyuyor gibi benim duyduğum yada hissettiğim titreme olayına. Ancak benimkinde sıcak soğuk farketmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"1. ve 2. vitese geçirirken tam kavrama noktasında ayrılıp ayağı debriyajdan çekerken sanki boşluk varmış gibi vuruntu yapıyor."

Bu kısım uyuyor gibi benim duyduğum yada hissettiğim titreme olayına. Ancak benimkinde sıcak soğuk farketmiyor.

vites geçişlerindeki  o vuruntu sesi her zaman yapıyo ,doğrudur..  dediğim gibi 70.000 km deki o aracı görünce  ( onda  daha fazla idi )  anladım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.