Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Android Auto Ile Akıllı Telefonunuzun Bütün Fonksiyonlarını Arabada

Ahmet N.

Önerilen Mesajlar

Uzun zamandır akıllı telefonun fonksiyonlarının arabada kullanılması kafamı meşgul ediyordu sonuçta altı üstü 500 TL lik bir tabletin üretici tarafından üretimde arabaya entegre edilmesi iş görürdü ama araba markaları da multimedya konusunda hep geriden gelirler, en azından şimdiye kadar böyle oldu. Bir ara Audinin Apple ile birlikte çalıştığını ve adını hatırlamadığım bir markanın da androidle çalıştığını duydum ama henüz piyasada bir şey yok.

Taki bugün Androidin gelecek sürümü olan Android L ile ilgili araştırma yaparken  Android L'in bir bileşeni olan Android Auto'yu okudum ve işte bu dedim.

Android Auto' da Cep Telefonunuzun nerdeyse bütün fonksiyonlarını arabanın ekranından kullanıyorsunuz ayrıca telefondan aracın hem sensörlerini okuyabiliyorsunuz hem de inputlarına ulaşabiliyorsunuz. Bu da şu demek Android markette bir sürü arabalar için uygulama demek.

Sanırım genel hatlarıyla anlattım .

Gelelim bizi üzecek noktalara

1. bizim arabalara olmaz (en önemli)

2. Gelecek makyajlı focusta da yok (benim bildiğim)

3.2014'te ancak kimi arabalarda desteği olacak

Ama şu var belki de sadece arabanın multimedya cihazını değiştirerek desteği sağlayabiliriz. 

Ayrıntı: http://thaber.info/arabalar-icin-android-auto-19-09-2014

Unutmuşum Ford dahil 28 araba markası projeye dahil şu anda.

Ahmet N. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru şu anda markette çok uygulama var ama hiçbirinde grafik arayüzü arabanın ekranında göremiyorsunuz. Android auto gelirse telefonun fonksiyonları arabanın ekranında olacak, şu anki uygulamalar çok sınırlı verilere ulaşabiliyor ve araba yazılımları açık olmadığı için geliştiriciler çok bilgi alamıyor. Android auto gelirse geliştiriciler de artık istedikleri birçok fonksiyona ulaşabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android auto çok daha kapsamlı bunlar birbirinden bağımsız oluşturulmuş uygulamalar android auto ile resmen arabaya entegre olacak telefon.

Yahu anladım zaten diyorum ya sınırlı da olsa şuan çalışma var ilerde olursa tümüne uygun olur anroid vs il bağımlı kalınmaz.

Önemli olan bunların güvenliği etkisi, ben istemezdim bunu. Yarın çocuğunuz binecek oradan film şu bu oynatacak sonra kaza olmuş o olmuş bu olmuş.

Sınırlı ve kontrollü olması lazım bunların. Bu yüzden OEM harici multi medya sistemlerine şiddetle karşıyım!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu anladım zaten diyorum ya sınırlı da olsa şuan çalışma var ilerde olursa tümüne uygun olur anroid vs il bağımlı kalınmaz.

Önemli olan bunların güvenliği etkisi, ben istemezdim bunu. Yarın çocuğunuz binecek oradan film şu bu oynatacak sonra kaza olmuş o olmuş bu olmuş.

Sınırlı ve kontrollü olması lazım bunların. Bu yüzden OEM harici multi medya sistemlerine şiddetle karşıyım!

Tamam, apple'a devam ;)

Pardon iOS olacaktı o apple değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önemli olan bunların güvenliği etkisi, ben istemezdim bunu. Yarın çocuğunuz binecek oradan film şu bu oynatacak sonra kaza olmuş o olmuş bu olmuş.   Sınırlı ve kontrollü olması lazım bunların.

Çok önemli ve doğru bir uyarı.

Ekran üzerinden araç işlevlerinin kontrolu bile son zamanlarda ciddi eleştiri almaya başladı.

İster istemez çok katmanlı menülere dalma gereksinimi seyir esnasında ciddi risk oluşturuyor.

El yordamı ile gözünüzü yoldan ayırmadan iki düğme ile yaptığınız işi  ekranda oraya buraya dikkatlice dokunarak yapmak zorunda kalıyorsunuz ve bu önemli bir güvenlik açığı. 

Sesle kontrolun mutlaka geliştirilmesi lazım. 

Ekranda olacaksa böyle olmalı

naias-2010-model-s-19.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok önemli ve doğru bir uyarı.

Ekran üzerinden araç işlevlerinin kontrolu bile son zamanlarda ciddi eleştiri almaya başladı.

İster istemez çok katmanlı menülere dalma gereksinimi seyir esnasında ciddi risk oluşturuyor.

El yordamı ile gözünüzü yoldan ayırmadan iki düğme ile yaptığınız işi  ekranda oraya buraya dikkatlice dokunarak yapmak zorunda kalıyorsunuz ve bu önemli bir güvenlik açığı. 

Sesle kontrolun mutlaka geliştirilmesi lazım. 

Ekranda olacaksa böyle olmalı

Hocam, Arabadaki menüler çok daha basit olacak ve sesle kontrol olacak diye söyleniyor ama ne kadar başarılı olur çıkınca belli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.