Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Önerilen Mesajlar

Cem abinin odasından hdd çalınmıştı zamanında, o da mümkün. Biri gıcıklığına bile yapmış olabilir amaçsızca.

1marka.com diye bir siteden benim kredi kartı ile  dolandırıcı 145 tl lik alışveriş yapmış, siteyi aradım bu siparişi Osmaniye den bir bayan verdi diye bana bilgi verdiler..Hayatımda hiç Osmaniye ye gitmedim..ilginç...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oluyor; aynen asıl kart gibi hareket ediyor fakat limitini sen elle belirliyorsun.

Mesela 101 tl lik birşey alıcaksın; limiti 100tl olarak belirlersen onay vermiyor.

Taksit konusunda asıl kart gibi davranıyor sistem.

Ben en son kullandığımda belirlediğimiz limit miktarını direkt hesaptan ya da kredi kartından çekiyordu, öyle olunca bir manası kalmıyor da değişmiş demekki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa telefon ile birlikte birde cüzdan odada kalmış bir akıllı da bu işi yapmış. :P

:)  cüzdan kullansam sizin gibi düşünürdüm ama  kredi kartımı son 2 haftadır elime bile almadım evde duruyor....Bir bilgisayar uzmanı arkadaşım saldırı amaçlı keylogger kullanarak yapılmış olabilir diyor..

Ali Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1marka.com diye bir siteden benim kredi kartı ile  dolandırıcı 145 tl lik alışveriş yapmış, siteyi aradım bu siparişi Osmaniye den bir bayan verdi diye bana bilgi verdiler..Hayatımda hiç Osmaniye ye gitmedim..ilginç...

Abi çok geçmiş olsun... Banka umarım seni fazla üzmeden bir an önce ödemeyi yapar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün buradan bu konuyu okuduktan sonra bulunduğum yerde bayan bir arkadaşın başına da bu tür bir dolandırıcılık geldi. Ondan da 1500 tl civarı bir meblağ çekilmiş. Telefon etmiş, itiraz dilekçesini fakslayın demişler. Alışveriş yapılan yer de birisi morhipo imiş, diğeri de yurt dışı bir site imiş.Hemen burası aklıma geldi. Acaba bunlar toptan harekete mi geçti? Tedbirlerimizi sıkılaştıralım forum ahalisi...Biri düğmeye basmış olabilir.

Ayrıca bu dolandırıcılığın keylogger vasıtası ile yapıldığını düşünüyorum. Çünkü arkadaşın bilgisayarında antivirüs hak getire. Her zamanki gibi en güvenli yol sanal kart kullanmak. Aynı zamanda antivirüs yazılımlarını sürekli güncel tutmak. Kredi kartı numarasını yazarken ekran klavyesi kullanmak. Bir yandan da kredi kartı ayarlarından işlem limitlerini ayarlayıp düşük tutmak. Örneğin kartımdan 500 TL ve üzeri veya aynı gün içinde 5 ten fazla işlem yapıldığında telefonuma mesaj geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu geldi aklıma şimdi; gerçek kartı tüm internet alışverişlerine kapatsak sanal kartımız alışverişe açık kalsa,var mı acaba böyle bir şey; hemen bakıcam ayarlardan.

Var, gerçek kartları internet, telefon vs kullanımlarına kapatabilir, sadece sanal kartı açık tutabilirsiniz.

Ben ebay, paypal vs için sanal kart kullanıyorum. Bir yerlerden ilk defa alışveriş yapacak isem, ya da yeterince güvenli bulmadığım bir site ise yine sanal kart kullanırım. Ama hepsiburada gibi sitelerde asıl kart kullanıyorum. Tabi burayı görünce, acaba oralarda da sanal mı kullansam diye düşündüm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fark edip,müdahaleye başlamışsınız.Hesap kesiminde hatta daha sonralarda gelen ekstrelerde böyle birşeyle karşılaşsaydınız nasıl olurdu bilmiyorum.

Bankanın bu sorumsuzluğu gerçekten mide bulandırıcı. Allahtan alışveriş yapılan siteler geri ödemeleri yapmış.

Sabah okudum konuyu, tüylerim diken diken oldu. Demek ki sistem güvenli,bankalar çok sıkı koruyor bilgileri,telefondaki uygulamalar güvenli falan hikaye.

Parayı kurtardığınıza çok sevindim.

Teşekürler.. 10.900 tl lik alış verişten 8150 tl lik bir kısım bu saat itibari ile iade edildi ...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi ya sevindim; inşallah hepsi döner.

Sağolun böyle şeyleri insan kendinden uzak tutuyor ama başa gelince çok can sıkıyor.. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçme esnasında  beklemek bile insanı çıldırtmaya yetiyor Aşağıdaki resme bakarmısınız ? Dolandırıcı beyfendi(!) beni düşünüp 2153 tl lik alışverişi 9 takside böldürmüş. İşin bir ilginç tarafı ise Hepsiburada dan yapılan bir çok alış verişlerin taksitli olanı dışında hepsi buhar olup kayboldu..Bankayı aradım Finans bölümünden müdahale ediliyor denildi..şimdilik beklemede kalmamı söylediler..

B9Z2ZL.jpg

Telefon etmiş, itiraz dilekçesini fakslayın demişler. Alışveriş yapılan yer de birisi morhipo imiş, diğeri de yurt dışı bir site imiş.

Morhipo yu arkadaşınız hemen arasın ürün gönderilmeden durum hakkında bilgi versin Morhipo parayı bankaya iade edecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En azındna microsoft'un virüs programını kullanın Security Essentials gibi bir şeydi adı. Hiç bir şey kullanmazsanız FBI'ın yıllar önce kullandığı uyduruk programlarla ekranınızı izleyebilirler direkt olarak.

Sanal kart limitini değiştirmek için internet bankacılığı gerekiyorsa bu gibi durumlarda daha riskli olmakta sanal kart, çünkü internet bankacılığı bilgileriniz de ellerine geçiyor, her ne kadar cep telefonunuz olmadan işe yaramasa da sıkıntılı bir durum olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En azındna microsoft'un virüs programını kullanın Security Essentials gibi bir şeydi adı. Hiç bir şey kullanmazsanız FBI'ın yıllar önce kullandığı uyduruk programlarla ekranınızı izleyebilirler direkt olarak.

Sanal kart limitini değiştirmek için internet bankacılığı gerekiyorsa bu gibi durumlarda daha riskli olmakta sanal kart, çünkü internet bankacılığı bilgileriniz de ellerine geçiyor, her ne kadar cep telefonunuz olmadan işe yaramasa da sıkıntılı bir durum olabilir.

Virüs programı kullanıyorum..Artık bundan sonra hayati bir mevzu olmadıkça ınternetten alışveriş yapmayı düşünmüyorum..En azından şimdiki ruh haliyle böyle düşünüyorum..

:P Bu aralar bende saf bir görüntü mü var yoksa çok çalışıyorum ondan mı anlamadım :P .Az önce beni cep telefonunda arayarak Başkomiser olduğunu söyleyen bir dolandırıcı 30 bin tl para istedi bende bayramlık ağzımı açtım sahtekar hemen telefonu kapadı.En iyisi bir kurşun döktürmek  :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternetten bir daha hiç alışveriş yapmamak bu devirde çok zor bence. Telefondan çekiniyorsanız virüs olmayan telefon olan iphone'ları tercih edebilirsiniz çözüm olarak.

30.000'den başlamaları bence de garip :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun..

akbank uygulaması android de sürekli çalışıyor. kapatmaya zorla tıklayın, belleği silin. yarın bakın açık uygulamalarda adı var haberturk le beraber.. play store dışında bir yerden uygulama kurmuyorum.. paypal gibi malum yerli bkm express çıktı. bir sanal kartı ona tanımlayın, artık bkm de yaygınlaşmaya başladı.. ben güvendiğim sitelere asıl kartımı, adını sanını pek duymadıklarıma sanal kartımı veriyorum... şimdi netten nasıl alışveriş yapmayalım.. dr den 2 kitap için 56 tl istediler, netten hoşgeldin indirimi ile 40 tl ye aldım. ilk defa alışveriş yapıp, sayfalarını biraz dandik bulduğum için sanal kartla yaptım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun..

akbank uygulaması android de sürekli çalışıyor. kapatmaya zorla tıklayın, belleği silin. yarın bakın açık uygulamalarda adı var haberturk le beraber.. play store dışında bir yerden uygulama kurmuyorum.. paypal gibi malum yerli bkm express çıktı. bir sanal kartı ona tanımlayın, artık bkm de yaygınlaşmaya başladı.. ben güvendiğim sitelere asıl kartımı, adını sanını pek duymadıklarıma sanal kartımı veriyorum... şimdi netten nasıl alışveriş yapmayalım.. dr den 2 kitap için 56 tl istediler, netten hoşgeldin indirimi ile 40 tl ye aldım. ilk defa alışveriş yapıp, sayfalarını biraz dandik bulduğum için sanal kartla yaptım

İnternetten bir daha hiç alışveriş yapmamak bu devirde çok zor bence. Telefondan çekiniyorsanız virüs olmayan telefon olan iphone'ları tercih edebilirsiniz çözüm olarak.

30.000'den başlamaları bence de garip :D

LG g3  den bu olay nedeniyle soğudum dediğiniz gibi Iphone en iyisi sanırım..

Sağolun..Artık sanal kartım var ona para yükleyip öyle alış veriş yapacağım..

Ali Güven tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.